Atlético Madrid CZ/SK

Přesun Atlética na nový stadion v ohrožení

02/02/2012 21:12 // Sebyk // 803 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, clubatleticodemadrid.com

Problémy s přesunem Atlética na nový stadion neberou konců. Po vleklých jednáních, protestech fanoušků, zastavení prací a všemožných spekulacích to začínalo na konci minulého roku vypadat, že Rojiblancos přece jen opustí svůj stávající svatostánek nesoucí jméno legendárního prezidenta Vicente Calderóna a přesunou se na moderní Peinetu, která byla v prosinci slavnostně představena na galavečeru, jehož se účastnilo vedení, hráči i ikony Colchoneros. Nejvyšší madridský soudní tribunál však svým dnešním verdiktem opět trochu zamíchal kartami.

Původní plán přesunu na Estadio de la Comunidad, známějšího pod přezdívkou La Peineta, zahrnoval demolici Estadio Vicente Calderón a naproti stojícího pivovaru Mahou. Pozemky pod těmito dvěma budovami by následně na základě dříve uzavřené kupní smlouvy připadly investorům, kteří na tomto místě plánovali vystavět třicetipatrový mrakodrap s luxusními apartmány. Za zmíněné pozemky pod stadionem by Atlético vyinkasovalo asi 350 milionů euro, což by zaručilo pokrytí stávajících klubových dluhů.

Plánovaný přesun na Peinetu, se kterou město Madrid počítá při kandidatuře na Letní olympijské hry 2020 a při této příležitosti ji rekonstruuje, by navíc Atlético nestál ani cent. Dnešní verdikt nejvyššího soudu však uvedl celou tuto operaci v ohrožení. Madridský tribunál totiž nařídil, že na místě stadionu nesmí vyrůst budova vyšší než čtyři patra, což by nuceně změnilo plánovaný projekt na výstavbu třicetipatrového mrakodrapu. Následoval by samozřejmě i odliv investorů, snížení ceny pozemků pod Calderónem a k plánovanému přesunu by pravděpodobně nakonec vůbec nedošlo.

Dnešní rozhodnutí madridského tribunálu vyvolalo rozporuplné reakce. Fanoušci Atlética, kteří vesměs nechtějí opustit svůj legendární svatostánek, slaví vítězství, zatímco klubové vedení je tímto postupem značně zaskočeno. Všichni si však zároveň uvědomují, že pokud z prodeje pozemků sejde, klub nevyinkasuje žádné peníze a dluh Rojiblancos bude nadále narůstat. Samotné Atlético se v příštích dnech hodlá proti zmíněnému soudnímu verdiktu odvolat s tím, že smlouva o výstavbě zmíněných luxusních apartmánů byla uzavřena ještě dříve, než vstoupil v platnost zákon zamezující stavbě vysokopodlažních domů v centru Madridu. Brzy snad budeme vědět, jak se celá situace vyvine.

Komentáře (4)
  1. to se to presunuje, kdyz te tlaci mesto…

  2. Stejně je blbost, že by Peineta nic nestála…Kdo by to jako platil? Město? Já sem myslím četl něco o tom, že se sice staví za městské peníze, ale Atlético pak ten stadion odkoupí a za 0 peněz asi těžko něco odkoupí… *DEVIL*

    • vlastnictvi po rekonstrukci prave neni doreseny O:-) rekonstrukci asi zacaluje mesto, protoze ten stadion stejne budou potrebovat a pak se myslim pocitalo s nejakym symbolickym pronajmem a ze se to vyresi…

  3. no, jestli opravdu z presunu sejde, jako ze asi sejde, protoze ten soud posle ty nase mafiany s tricetipatrovym vezakem vite kam, tak to bude velkej pruser hlavne pro nasi pokladnu. tu totiz uz nic jinyho snad krome sejku nezachrani, coz je doslova v … a vazne si neumim predstavit, ze jim to ten soud povoli. mozna jim udeli vyjimku, ale ne na tricet pater… %-)


Komentáře

No trackbacks yet.