Atlético Madrid CZ/SK

Přestupový bulvárník: Kluby z Anglie jdou po hráčích Atlética, povolení k odchodu má však jen Cebolla

02/01/2015 21:35 // Andres // 638 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com, as.com
Cebolla a Miranda - tuto dvojku možná brzo uvidíme v jiném dresu

Cebolla a Miranda – tuto dvojku možná brzo uvidíme v jiném dresu

Nový rok je tu a s ním i zimní přestupové období. Okolo hráčů Atlética stále stejný ruch jako bezprostředně po skončení jejich životní sezóny zakončené ziskem mistrovského titulu. Ač si klub ještě před otevřením trhu s hráči zajistil služby Fernanda Torrese, jehož „vyměnil“ za Alessia Cerciho, plánuje být Atlético Madrid jinak pasivní. Výjimkou bude nejspíš chystaný prodej Cristiana Rodrígueze.

Nabídky za hráče Los Colchoneros přicházejí zejména z Premier League. Manchester City se nejdříve podle spekulací ucházel o Maria Mandžukiće, který měl přijít vyřešit zraněním oslabený útok Citizens. Nabídka zněla 42 milionů euro, spekulace však v posledních dnech vyšuměla do ztracena. Místo toho obrátil Manuel Pellegrini svou pozornost na stopera Mirandu. Za již třicetiletého stopera má nabízet 20 milionů euro. Brazilec vytvořil úspěšnou stoperskou dvojici s Diegem Godínem, v této sezóně jej však trápí zranění, díky kterým dostal prostor mlady José María Giménez. Ten svými výkony ukázal, že může být budoucností Atlética a dal zapomenout na letos již několikrát chybujícího Mirandu. Poté, co Miranda nebyl nominován kvůli zranění ani na sobotní utkání s Levante, se vyrojily spekulace, že se tak stalo právě kvůli připravovanému přestupu. Výkupní klauzule Brazilce je stanovena na 30 milionů euro.

Dalším jménem, které je v souvislosti se zimním přestupovým obdobím hojně skloňováno, je Mario Suárez. Ten není spokojen se svou zápasovou zátěží a zejména s tím, že mu Simeone nevěří ve velkých zápasech. Naposledy si nezahrál ani minutu proti Athleticu, a to přestože v nominaci pro karetní trest chyběl Koke. 27letý defenzivní záložník tak údajně zvažuje změnu svého působiště. K velkým obdivovatelům schopností Maria patří Rafa Benítez, který vedení Neapole už několikrát žádal o jeho přivedení. Médii proběhl také zájem klubů jako je Inter Milán, Manchester United nebo naposledy Arsenal. Gunners trápí opět rozsáhlá marodka, kterou obsadili právě zejména střední záložníci. Trn z paty by Arsenu Wengerovi podle některých spekulací měl vytrhnout právě Mario. Cholo Simeone o prodeji dvojnásobného španělského reprezentanta nechce ani slyšet, média však již připravily i jména Mariových náhrad – tou by se měl stát odchovanec Atlética Ignacio Camacho nebo mladičký Jordan Veretout.

V podobné situaci jako Mario se nachází i trojice i Saúl, Raúl Jiménez nebo Cristian Rodríguez, svolení k odchodu má nicméně jen posledně jmenovaný. O Cebollu se zajímají Rangers FC, Sunderland, nejvážnější zájem pak jeví Redknappovo QPR. Atlético údajně nebude stát přestupu v cestě, v případě odchodu Uruguayce však Simeone žádá o posilu do středu pole. Také Rodríguez chybí v nominaci na zápas s Levante. Zájem o více minut na hřišti mají rovněž Saúl a Raúl Jiménez, Saúla však Simeone nikam nepustí a Raúla Jiméneze ani pustit nemůže. Regule FIFA totiž zakazují jednomu hráči nastoupit v jedné sezóně za tři kluby a 23letý útočník v letošní sezóně stihl nastoupit za Club América, odkud do Atlética přišel. V úvahu by tak připadalo jedině hostování právě v jeho mateřském klubu. I to však trenér Simeone vyloučil. „Nechci, aby Raúl Jiménez odešel. Pracuje na sobě a doufám, že až dostane příležitost, ukáže, proč jsme jej kupovali. Konkurence mezi Torresem, Mandžukićem, Griezmannem a Jiménezem nás jen posílí,“ řekl na tiskové konferenci před utkáním s Levante El Cholo.

Své hostování by v trvalý přestup mohl změnit Toby Alderweireld. Ten byl před sezónou zapůjčen Southamptonu, kde se vypracoval v důležitého člena základní sestavy. „Situace je velmi jasná. Mluvil jsem s Tobym a řekl jsem mu, že bychom s ním rádi pokračovali ve spolupráci. Ale není to věc, která by záležela jen na něm,“ uvedl pro Daily Mirror trenér Ronald Koeman, který tak naznačil, že přestože má být v dohodě o hostování zakomponována opce ve výši 8,5 milionu euro, konečné slovo má mít v celé záležitosti Atlético Madrid. I tak již údajně Saints Alderweireldovi prezentovali čtyřletý kontrakt.

Komentáře (2)
 1. Jak jsem psal už do komentářů, Tobyho odchod asi podporuju. Sice by se na něm asi dalo trhnout víc, ale možná taky ne. Do Španělska se on svým stylem nehodí, je to prostě řízný obránce do Anglie. Giménez za tento půlrok ukázal mnohem víc než Toby minulou sezónu, otázkou by bylo řešení, kdyby Miranda odešel.

  Tím se dostávám k druhé věci. Prodat Mirandu je z obchodního hlediska naprosto dokonalý tah, kdyby za něj někdo dal 20 mega, tak asi není o čem, spekuluje se dokonce o vyšších částkách. Na konci sezóny bych jej klidně pustil. Pustit jej teď by asi byla hloupost. Musela by se řešit posila, která by se do konce sezóny na tak citlivém postu, jako je stoper, asi ani pomalu nestihla sehrát a vsadit vše na 20letého Giméneze je strašný risk.

  Co se týče Maria, jeho prodej beru všema 10. Ten týpek se vývojově zasekl a v Atléticu prostě dál nevyroste. Gabi i Tiago stárnou a my potřebujeme pomalu někoho, na koho se do budoucna budem moci spolehnout, že bude tahoun ve středu zálohy. Saúl je na to zatím moc mladý. Ideální řešení by bylo koupit zpátky Camacha, který v Málaze ukázal, že dokáže být lídr zálohy.

  No u dřeváka Cebolly není čem. Ani náhrada by skoro snad nebyla potřeba…

  • podpis *THUMBS UP*

   i kdyz mirandu bych mozna strelil i ted – gimenez to zvladne, na stoperu muze hrat gamez, ale byl by to hooodne velikej risk…


Komentáře

No trackbacks yet.