Atlético Madrid CZ/SK

Přestupový bulvárník 7. srpna – míří Falcao do Atlética?

07/08/2011 15:14 // Sebyk // 525 zobrazení

Má Atlético šanci získat kolumbijského ostrostřelce Radamela Falcaa? Kdo jeho případný příchod odnese odchodem z klubu? Bude supertalent Romelu Lukaku následovat trajektorii Thibauta Courtoise? Zbaví se Atlético nepopulárního Raúla Garcíi? Čtěte a dozvíte se víc…

Před několika dny zdá se definitivně padnul příchod Pabla Daniela Osvalda Espanyolu, a Atlético se tak zaměřilo na nový cíl – ostrostřelce Radamela Falcaa. Ač se prezident Porta Pinto da Costa zájmu Madriďanů o perlu svého klubu vysmál, přestup nejlepšího střelce minulého ročníku Evropské ligy je možná blíže, než byste čekali. V tuto chvíli totiž probíhají intenzivní jednání mezi vedeními obou klubů, některé zdroje už dokonce považují celou operaci za hotovou věc.

Atlético si sice nemůže dovolit vyskládat na stůl požadovaných 45 milionů euro, zato ale může Portu nabídnout zajímavé hráče jako případnou protihodnotu. Současná nabídka Atlética činí 25 milionů euro plus Eduardo Salvio, který je v Portugalsku dobře známý díky vydařenému působení v Benfice v minulé sezoně. Samotný hráč se však podle svých vlastních slov součástí takové transakce stát nechce a nejraději by zůstal v Atléticu; navíc by nerad zradil fanoušky Benficy, jejichž miláčkem se při své roční štaci stal – mezi Orly Drakytotiž panuje obrovská rivalita.

V úvahu tak připadá ještě vykompenzovat Falcaovu cenu jiným fotbalistou, o kterého by mělo Porto zájem a který není v Atléticu nepostradatelný – brazilským záložníkem Eliasem Mendesem. Zdárnému dokončení celého přestupu nahrává i údajná ústní dohoda mezi jiným Mendesem – superagentem Jorgem, v jehož moci se kolumbijský snajpr nachází – a prezidentem Porta, který měl na začátku léta Mendesovi slíbit, že přestupu Falcaa v případě solidní nabídky nebude bránit.

Podepsání nového kontraktu Falcaa Portem, ve kterém se Mendes rovněž angažoval, prý mělo za cíl hlavně zvýšit útočníkovu cenu. Samotný agent, jehož moc hvězd se dotýká, prý Porto tlačí k tomu, aby útočníkovi dalo svolení k přestupu, což je vzhledem k tučným provizím, které by na celé transakci vyinkasoval i k přátelství, které panuje mezi zmíněným agentem a ředitelem Atlética Gil Marínem, zcela pochopitelné.

Pokud náhodou příchod Falcaa neklapne, Atlético má v záloze ještě jednu možnost – Romelu Lukakua. Tento supertalent je v tuto chvíli více než jednou nohou v londýnské Chelsea, která s Anderlechtem konečně dojednala všechny okolnosti transferu. Londýnský velkoklub však s Lukakuem pro příští sezonu spíše nepočítá a odešle ho zřejmě někam na hostování. Zde se nabízí paralela s jiným Belgičanem, Thibautem Courtoisem, který byl rovněž toto léto zakoupen Chelsea, ale vzhledem k tomu, že by si u Blues příliš nezahrál, byl na dva roky zapůjčen AtléticuLukaku by ho v případě zdárného dokončení svého přestupu mohl následovat.

Atlético Madrid však nepracuje pouze na příchodech – vzhledem k tomu, jaký přetlak v kádru panuje, se klub ještě stále musí zbavit několika hráčů. Jedním z nepotřebných je Raúl García. Pamplonský odchovanec je sice v týmu nadmíru oblíbený, mezi fanoušky již však méně; jeho výkonnost za poslední dva roky navíc není na bůhvíjak vysoké úrovni. Největší zájem o tohoto středního záložníka měl Athletic Bilbao, přestup do baskického velkoklubu však García odmítl s tím, že nemůže zradit svoje pamplonské kořeny a že touží po návratu domů do Osasuny.

Problémem však zůstává přestupová částka – navarský klub na tom finančně není zrovna nejlépe a Atlético by rádo získalo zpět alespoň část ze 13 milionů euro, které za někdejší talent tři sezony zpátky zaplatilo. Ke zdárnému dokončení celé transakce by však měly přispět prostředky, které Osasuna získala z prodeje Nacha Monreala Javiera Camuñase a také fakt, že sám García je pro přestup do Osasuny ochoten přistoupit i na drastické snížení platu.

Věříte v příchod Falcaa?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.