Atlético Madrid CZ/SK

Přestupový bulvárník 26. srpna

26/08/2011 13:03 // Sebyk // 514 zobrazení

Přestupové období se pomalu ale jistě blíží ke svému konci, Atlético ale ještě stále potřebuje dotáhnout několik příchodů a odchodů. Zamíří nakonec do Madridu Brazilec Diego Ribas? Přestoupí Diego Forlán do Interu Milán? Kdo jej v Atléticu případně nahradí? Který z cizinců v kádru Rojiblancos dostane Černého Petra? A co bude s mladíky Leandrem Cabrerou Franem Méridou?

Vyjednávání o přestupu Diega Forlána do Interu Milán běží už více než týden, transfer však stále ještě není hotový. Uruguayec sice stále trénuje s Atléticem, nenastoupil však ani do jednoho ze zápasů prvního kola Evropské ligy a to proto, aby s ním Inter v případě přestupu mohl počítat pro Ligu mistrů. Oba zainteresované kluby jsou již údajně dohodnuté na přestupové částce, která by se měla pohybovat kolem 5 milionů euro.

Italové však v posledních dnech narazili na závažný problém v podobě Forlánova platu. Cacha totiž v Atléticu pobírá velmi slušných 4,5 milionu ročně, Inter mu ale takové peníze platit nehodlá, což se Forlánovi samozřejmě nelíbí. Italy nicméně začíná tlačit čas a dá se očekávat, že se nakonec na kontraktu nějakým způsobem domluví. Ostatně Forlánův agent Daniel Bolotnikoff dnes prohlásil: “Jsem si jistý, že k dohodě nakonec dojde. Možná již tento den.”

Forlána by měl v případě odchodu v Atléticu nahradit portugalský šikula Luís Miguel Afonso Fernandes známější pod přezdívkou Pizzi. Madridský klub se o tohoto klienta agenta Jorge Mendese již delší dobu zajímá a jeho přestup do Atlética je na spadnutí. Všestranný ofenzivní hráč podobně jako Forlán nenastoupil za svůj tým k prvnímu kolu Evropské ligy, aby jej Atlético mohlo případně doregistrovat na soupisku. Rojiblancos si již dříve zajistili na Pizziho předkupní právo, v tuto chvíli navíc již údajně existuje dokonce dohoda se samotným hráčem i jeho klubem Bragou.

Součástí Pizziho transferu by se mohl stát Fran Mérida, který by putoval opačnou stranou. Pro mladého playmakera není v kádru Atlética místo a trenér Manzano s ním pro tuto sezonu nepočítá. Podle všeho by měl Fran nakonec skončit právě ve Sportingu Braga. V podobné situaci jako tento mladý Španěl je i ztracený talent Leandro Cabrera. Ten se po návratu z mistrovství světa do 20 let, kde reprezentoval svou Uruguay, dozvěděl od Manzana to, co zřejmě očekával – že pro něj v týmu není místo. Dvacetiletý stoper by měl zamířit do druholigové Numancie.

Mimo těchto dvou přebytečných mladíků se Atlético potřebuje zbavit ještě dalších dvou hráčů – Paula Assunçãa a jednoho z tria SalvioMiranda Elias. O brazilský štít v tuto chvíli není na trhu příliš velký zájem a je otázkou, kam tedy zamíří. Zmíněná trojice hráčů je pak obětí neprozíravé přestupové politiky Atlética, které má v tuto chvíli na soupisce příliš mnoho cizinců – a jeden tedy bude muset z kola ven. Většina španělských serverů předpokládá, že tento Černý Petr zbyde nakonec na Eliase, a to i přes jeho dva góly, kterými zajistil Atléticu výhru v prvním zápase proti Vitórii. Ve středu zálohy Atlétů je totiž prostě přetlak…

A to by ještě mohl dorazit jeden další středový hráč, kterého by Manzano rád přivedl na post tvůrce hry – Diego Ribas. Atlético už dokázalo vyřešit jeden z hlavních problémů celého transferu, totiž Brazilcův plat, a dohodlo se s ním na podmínkách smlouvy. V tuto chvli by měla probíhat jednání mezi oběma kluby o konečné přestupové částce, přičemž většina španělských i německých serverů předpokládá, že celá operace nakonec klapne. Trenér Wolfsburgu Felix Magath však trochu překvapivě tvrdí, že jeho klub v tuto chvíli na stole žádnou nabídku za Diega nemá.

Na závěr informace o jednom transferu, který by měl být dotažen v nejbližší době, pokud ne již dnes. Do Atlética z Celty Vigo s největší pravděpodobností přestoupí talentovaný pravý bek Hugo Mallo, částka by se měla pohybovat kolem 2 milionů euro. První sezonu však mladík, který zazářil na nedávném mistrovství světa do 20 let, stráví na hostování ve svém mateřském klubu, k Atléticu by se měl definitivně připojit až příští léto. Úplně nakonec už jen doplňující informace k hostování Daniela Pacheca Liverpoolu, kterého však Rojiblancos obratem poslali na hostování do Raya Vallecana – Atlético si na tohoto talentovaného Španěla zajistilo přestupovou opci ve výši 2,5 milionů euro.

Zaujala vás některá z těchto spekulací?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.