Atlético Madrid CZ/SK

Přestupový bulvárník 22. června

22/06/2011 16:12 // Sebyk // 378 zobrazení

Přinášíme vám další dávku nejnovějších přestupových spekulací. Kdo nahradí odchozího Tomáše Ujfalušiho? Koho si Gregorio Manzano vyhlédl jako nové “číslo 9”?

Atlético opustil jeho jediný český zástupce Tomáš Ujfaluši a klub se ihned začal shánět po eventuálních náhradách. Již dříve jsme vás informovali o zájmu madridského klubu o Ivána Ramise Mallorcy Bruna Saltora Valencie, k těmto dvěma se v posledních dnech přidal i pravý bek Zaragozy Carlos Diogo. Aragonský tým se své opory bude snažit zbavit – Uruguayci totiž příští rok končí smlouva a neplánuje ji prodloužit, zadlužený klub tak cítí poslední možnost obdržet za něj nějaké finanční ohodnocení.

Zkušený Uruguayec si dokonce střihnul jednu sezonu za Real Madrid, jeho kariéru však zbrzdilo vážné zranění kolene. Zranění jej ostatně pronásledují doteď, a je tedy otázkou, zda by byl pro Atlético přínosem. Eventuální příchod pravého beka nicméně závisí na tom, jak se vyvine situace kolem Juana Valery – v případě, že tento spolehlivý záskok zůstane, nebude zřejmě potřeba žádnou náhradu za Ujfalušiho přivádět.

Součástí potenciálního transferu Carlose Dioga ze Zaragozy by mohli být Diego Costa Joel Robles, o které Los Maños nedávno projevili zájem. Brazilský útočník sice podle všeho míří do tureckého Besiktase, osobně však preferuje setrvání ve Španělsku. Je však otázkou, zdali na něj zadlužený aragonský klub najde dostatek financí. O situaci kolem Joela jsme vás již několikrát také informovali – vše bude záviset na tom, jestli mu nový trenér Manzanoposkytne dostatečnou důvěru mezi třemi tyčemi.

Jeden z postů, které Atlético potřebuje nutně posílit, je pozice levého křídelního záložníka. Možná trochu překvapivou variantou by v tomto případě mohl být Vitolo Machín z druholigového Las Palmas. Jednadvacetiletý odchovanec klubu má za sebou teprve první sezonu v dresu áčka kanárského klubu, kterou navíc pošramotilo vážné zranění kolene. Vitolo je bezpochyby talentovaný hráč, přesto zájem Los Colchoneros o tohoto mladíka poměrně udivuje.

O poznání slovutnější posilou na levé křídlo by mohl být Park Ji Sung Manchesteru United. Třicetiletý pracovitý záložník se vyjádřil ve smyslu, že začíná cítit, že s věkem ztrácí schopnosti na to, aby si udržel výkonnost na té úplně nejvyšší úrovni, a zvažuje tak odchod od Red Devils do menšího klubu. Zájem o tohoto Korejce projevila kromě Atlética Madrid také španělská Sevilla.

Atlético nepřestává shánět ani náhradu za útočnou dvojku Sergio Agüero – Diego Forlán, kteří by mohli klub v blízké době opustit. Přestup Pabla Daniela Osvalda Espanyolu se komplikuje, transfer Salomóna Rondóna Málagy asi definitivně padnul v okamžiku, kdy bylo úředně odloženo rozhodnutí o Godínově španělském občanství. Staronový trenér Gregorio Manzano si tak v konkurenční Seville vyhlédl zbrusu nové “číslo 9” – Álvara Negreda.

Manzano a Negredo se dobře znají ze společného působení v Seville v minulé sezoně a podle všeho mezi nimi panuje velmi přátelský vztah. Pětadvacetiletému útočníkovi se však z Andalusie příliš nechce – sám se vyjádřil, že plánuje “zůstat v Seville a dovést ji k úspěchům.” V úvahu ale připadá jiný scénář – Negredův mateřský klub Real Madrid na něj má stále opci na zpětný odkup, a El Animal by se tak mohl stát součástí případného přestupu Sergia Agüera do Realu Madrid.

Kterého ze zmíněných fotbalistů byste rádi viděli v červenobílém dresu Atlética?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.