Atlético Madrid CZ/SK

Přestupový bulvárník 21. července

21/07/2011 18:18 // Andres // 427 zobrazení

Okurková sezóna má ještě 40 dní před sebou, a proto spekulace neutichají. Kun je jednou nohou v Anglii, a tak je na programu řešení jeho náhrady. O Godína má zájem Liverpool a Courtois je na cestě do Atlética.

Liverpool utratil už přes 40 milionů liber za posily a nyní se ohlíží po vyztužení obrany. Novým hráčem The Reds by se mohl stát Diego Godín, za nějž je údajně připravována nabídka ve výši 15 milionů liber. Spekuluje se také o tom, že by součástí nabídky mohl být defenzivní záložník Christian Poulsen.

Uruguayský obránce, který se momentálně připravuje se svým národním týmem na finále Copa América však na přestup nemyslí: „Odejít? Pořád tu jsou nějaké spekulace, ale já mám smlouvu a jsem spokojený. Jediné na co myslím je hraní, návrat do klubu a získání místa v sestavě. S konkurencí v Atléticu nemá předplacené místo v základní sestavě nikdo.“

Naopak to vypadá, že se klub definitivně rozhodl posílit post brankáře. Thibaut Courtois má podle deníku AS už dnes dorazit do Madridu, kde má být stvrzeno jeho hostování, které může trvat až dva roky.

Jedinou překážkou hostování se zdá být požadavek Chelsea, jejíž hráčem Courtois je, že hráč má odehrát minimální stanovený počet zápasů, kdežto Atlético chce mladého Belgičana postavit na stejnou startovní linii s Joelem Asenjem.

Jednou nohou v Manchesteru City se zdá být Sergio Agüero. Vypadá to, že anglický klub se rozhodl zaplatit Kunovu výkupní klauzuli, přestože nemá kupce pro Carlose Tevéze, kterého by měl Kun nahradit.

Argentinec, který je zatím stále hráčem Atlética, by si měl u Citizens údajně přijít na 9 milionů euro ročně, čímž by se stal jedním z deseti nejlépe vydělávajících hráčů. Anglická média informují o tom, že dohoda je velmi blízko.

Agüero se má sice v neděli hlásit na tréninku s Atléticem, ale obě strany doufají, že se přestup vyřeší dříve. Zatímco Kun se již nechce v červenobílém dresu objevit, Manzano nechce hráče ani vidět, aby nespokojený hráč nenarušil dobrou atmosféru, která vládne celým soustředěním.

Kdo by měl nespokojeného Argentince nahradit? Spekuluje se víceméně stále o těch samých jménech: FalcaoRossiOsvaldoZárate.

Želízkem v ohni sportovního ředitele Caminera je Kolumbijec Radamel Falcao, který měl vynikající sezónu v Portu. Ten však nedávno prodloužil smlouvu a jeho původně přijatelná výkupní klauzule se z 30 milionů euro zvýšila na 45. Hráč navíc nevlastní pas žádné ze zemí Evropské unie, což přestup ještě více komplikuje. Není ani jasné, zda by momentální ambice Atlética Madrid stačily Falcaovi, kolem nějž se točí všechny evropské velkokluby.

Největším favoritem na nahrazení Sergia Agüera je tak útočník VillarrealuGiuseppe Rossi. Vedení žluté ponorky dalo najevo, že jednoho z dvojice Rossi – Cazorla je ochotno za 30 milionů euro prodat a zvlášť o zájemce kolem italského útočníka není nouze.

Poté, co se Barcelona zaměřila získání Alexise Sáncheze, to vypadalo, že Rossi připojí k Juventusu Turín, ale ten se zdráhá nabídnout více než 27 milionů eur, a tak pokud Atlético během příštích dní získá finanční prostředky z prodeje Agüera, může se do celé transakce vložit a získat Rossiho pro sebe.

O koupi Osvalda se spekuluje už od konce sezóny. Spekulace na nějakou dobu utichly, ale klub s ním stále počítá jako s pojistkou, pokud by nevyšly větší jména. Jeho cena by se měla pohybovat okolo 20 milionů euro.

Tak trochu nováčkem mezi útočníky, o než by mohlo mít Atlético zájem je Mauro Zárate. Poté co Lazio Řím získalo do útoku Miroslava Kloseho a Djibrila Cissého přiznal prezident klubu, Claudio Lotito, že by mohl Argentince za určitou cenu prodat.

Zárate není na trhu, ale je jasné, že pokud přijde dobrá nabídka, tak ji zvážíme,“ řekl Lotito. Cena za 24letého útočníka by se měla pohybovat mezi 20 a 25 miliony euro.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.