Atlético Madrid CZ/SK

Přestupový bulvárník 20. srpna

20/08/2011 20:26 // Sebyk // 441 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

Přestupové okno se pomalu blíží ke konci a Atlético již přivedlo náhradu za Sergia Agüera, to však neznamená, že spekulace na přestupovém trhu utichly. Nejžhavějším tématem posledních dní je bezpochyby Diego Forlán, který má údajně blízko odchodu do Interu Milán. Ředitel Atlética Gil Marín již před časem prohlásil, že pokud přijde pořádná posila do útoku – jako například Radamel Falcao -, je klub ochoten o prodeji své uruguayské hvězdy vyjednávat.

Evropské lize se navíc Cacha předevčírem neobjevil ani na lavičce náhradníků. Trenér Manzano vytáhl z rukávu poněkud pochybnou výmluvu, že Forlán ještě není stoprocentně fit, pravděpodobnější se však zdá být jiný důvod. Kdyby totiž Uruguayec za Atlético v prvním kole Evropské ligy nastoupil, nemohl by jej Inter v případě přestupu zaregistrovat na soupisku pro Ligu MistrůForlánově odchodu nasvědčuje i fakt, že v přípravě netrénuje ve skupince, která má v odvetě proti Vitórii nastoupit v základní sestavě, ostatně ani jeho odlet s týmem do Portugalska se nezdá být příliš pravděpodobný.

Jeden Diego pravděpodobně klub opustí, jiný Diego by však mohl do Atlética zamířit. Řeč je o samozřejmě o záložníkovi Wolfsburgu Diegu Ribasovi. Brazilský špílmachr je v tuto chvíli zřejmě posledním tučně vyznačeným jménem na seznamu posil Atlética pro toto léto. Podle poslední informací nabízí madridský klub sumu kolem 5 milionů euro, německý klub však požaduje částku dvakrát vyšší. Trenér Manzano po Diegovi údajně opravdu touží a Wolfsburg se jej chce za každou cenu zbavit, a tak by nakonec k dohodě mohlo dojít.

Atlético nepřestalo hledat ani posilu na levé křídlo, která by kryla záda nově příchozímu Ardovi a ještě by zkvalitnila konkurenci v týmu. Předevčírem se vedení červenobílých se svými protějšky z portugalské Bragy domluvilo na předkupním právu na šikovného a všestranného ofenzivního hráče Luíse Miguela Alfonsa Fernandese, známějšího pod přezdívkou Pizzi. Tato klauzule bude trvat až do 30. června příštího roku. Mimo tohoto portugalského reprezentanta do jedenadvaceti let se Atlético údajně zajímá i o Giovanniho dos Santose z anglického Tottenhamu. Ten by návrat do Španělska, kde na jaře válel v barvách Santanderu, jistě uvítal.

Dnešní poslední přestupová spekulace se týká pozice pravého beka, která utrpěla odchodemTomáše Ujfalušiho Juana Valery. Trenér Manzano zkoušel v zápase o Trofeo Colombino na pravém kraji obrany Luise Pereu, který na této pro něj nezvyklé pozici zazářil, lépe se však přece jen cítí na svém přirozeném místě stopera. Atlético by tak údajně rádo přivedlo mladíka Huga Malla Celty Vigo, který se v dobrém světle předvedl na stále probíhajícím mistrovství světa do 20 let. O dvacetiletého talenta, který má na svém kontě již přes padesát zápasů za první tým, se zajímá také španělská Valencia.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.