Atlético Madrid CZ/SK

Přestupový bulvárník 18. června

18/06/2011 15:14 // Sebyk // 445 zobrazení

Přinášíme Vám další díl všeho, co se na přestupovém trhu v souvislosti s Atléticem šustne. Viděli byste rádi Tomáše Rosického v dresu Los Colchoneros? Kdo zalepí díru v obraně v případě odchodu Ujfalušiho?

Spekulace o příchodu náhrady za Davida De Geu nekončí a seznam potenciálních posil rozšiřují další a další jména. Nejnovějším z nich je Rui Patrício z portugalského Sportingu – v tomto případě však zájem Atlética o tohoto brankáře potvrdil dokonce přímo prezident klubu Enrique Cerezo. Třiadvacetiletý portugalský gólman je považován za jednoho z nejtalentovanějších ochránců svatyně v Evropě, přestupu do Atlética by se údajně nebránil.

Další brankářský problém by pro Atlético mohl vyvstat v případě odchodu mladíka Joela Roblese. Již jsme vás informovali, že dvacetiletému gólmanovi se nelíbí jeho herní vytížení a v případě, že by se tato situace v budoucnu nezlepšila, by rád odešel někam, kde bude pravidelně chytat. Pokud Joel nakonec doopravdy odejde, Atlético již má připravenou náhradu – post dvojky až trojky Los Colchoneros by mohl obsadit zkušený třiatřicetiletý Uruguayec Gustavo Munúa, kterému v Levante na konci měsíce končí smlouva.

Dopředu Atlético plánuje i v případě Tomáše Ujfalušiho – pokud český obránce opravdu odejde do Galatasaraye, klub již bude mít připravených několik variant na zalepení vzniklé díry v obraně. První z nich je stoper Iván Ramis Mallorcy – příchod svého bývalého svěřence si prý velmi přeje nový trenér Manzano. Šestadvacetiletý obránce se již několikrát nechal slyšet, že by se rád ve své kariéře posunul o něco dále, jeho ostrovní zaměstnavatel se navíc topí v dluzích, a Ramisův nákup by tak neměl být pro Atlético velký problém. Spekuluje se také o nákupu univerzála Bruna Saltora z konkurenční Valencie.

Obranu Atlética naopak neposílí stoper Siyanda Xulu z jihoafrického Mamelodi Sundowns. Devatenáctiletý africký talent byl myšlenkou přestupu do Atlética přímo nadšen, vedení jeho mateřského klubu však konečnou nabídku Madriďanů ve výši necelého milionu euro smetlo ze stolu. Pro Xulua je to už v pořadí třetí zahraniční angažmá, které podobným způsobem padlo – před Atléticem měly o tohoto mladého obránce zájem i Arsenal a Barcelona.

Nekončí pro změnu telenovela kolem hledání nového playmakera Atlética Madrid. Ač je momentálním kandidátem číslo jedna Borja Valero Villarrealu, vedení Los Colchoneros se poohlíží i jinde. Do Madridu by tak v blízké době mohl zamířit Pablo Aimar Benficy Lisabon. Jedenatřicetiletý zkušený Argentinec by se vracel do známého prostředí – ve Španělsku již působil v barvách Valencie a Zaragozy. Dříve vynikajícího hráče však v posledních letech pronásledovala zranění a je otázkou, zda by byl pro Atlético tím pravým ořechovým.

Tím by mohl být jiný “marod” – Tomáš Rosický z londýnského Arsenalu. Malý Mozart již ve svém klubu nepatří mezi nepostradatelné postavy, a přestup do Atlética by se mu tak mohl zamlouvat. Jeho krajan Tomáš Ujfaluši mu podobný krok bezpodmínečně doporučil. Myslíte si, že se dočkáme rozšíření české kolonie v Atléticu Madrid?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.