Atlético Madrid CZ/SK

Přestupový bulvárník 15. června

16/06/2011 01:16 // Sebyk // 510 zobrazení

V této nové rubrice bychom vám chtěli pravidělně přibližovat více i méně pravděpodobné přestupy kolem Atlética Madrid, nebo zkrátka zprostředkovávat vše, co se v souvislosti s Atléticem na přestupovém trhu šustne.

Hledání náhrady za Davida De Geu, který je na odchodu do Manchesteru United, nadále pokračuje. Už tak dlouhý list jmen v poslední době rozšířil ještě Roberto Jimenéz Benficy, kterého si vytipoval nový sportovní ředitel Caminero. Roberto přitom k lisabonským orlům přestoupil právě z Atlética teprve minulou sezonu, nedokázal ale naplnit do něj vložená očekávání a klub s ním údajně již přiliš nepočítá. Pětadvacetiletý odchovanec Atlética by tak mohl vytvořit kvalitativně vyrovnanou brankářskou trojici s Joelem Roblesem Sergiem Asenjem.

Neutuchají ani přestupové spekulace kolem Sergia Agüera, největší hvězdy Atlética. Kun je v tuto chvíli údajně nejblíže Juventusu, ale další zájemce Real Madrid se nevzdává a hodlá vedení Atlética přesvědčit přihozením Sergia Canalese. Bílý balet dobře ví, že Los Colchoneros zoufale shání playmakera a dvacetiletý španělský supertalent by se jim velmi hodil.

Zmiňovaného tvůrce hry již ale Atlético našlo v Borjovi Valerovi. Agent záložníkaVillarrealu se údajně včera sešel v Madridu s vedením Los Colchoneros, a vypadá to tak, že Atlético má o šestadvacetiletého špílmachra skutečný zájem. Samotný Borja by se přestupu do Madridu nebránil, Villarreal ale nehodlá přistoupit na částku nižší než 20 milionů euro. Post playmakera by tak mohl Borjovi vyfouknout Mikel Arteta. Devětadvacetiltý baskický záložník byl v minulosti s Atléticem už několikrát spojován, jeho stávající klub Everton se ho prý navíc toto léto plánuje zbavit a nabídnout jej mimo jiné právě madridskému klubu.

Všechny fanoušky Atlética jistě potěší, že zájemci o neoblíbeného Raúla Garcíu se množí téměř exponenciálním tempem. K největším zájemcům z Osasuny Athleticu se v posledních dnech přidaly ValenciaEspanyolBetis a portugalská Benfica. Pětadvacetiletý záložník tak o nabídky jistě nebude mít nouzi – pro Athletic je dokonce hlavním trumfem stávajícího prezidenta Fernanda Macuy v nadcházejících volbách.

Na odchodu je i Diego Costa, který zřejmě doplatí na přetlak cizinců v Atléticu. Novým zaměstnavatelem třiadvacetiletého Brazilce by se měl stát Besiktas Istanbul – zástupci obou zainteresovaných klubů se v uplynulých dnech sešli v Madridu a předmětem jejich diskuze byl pravděpodobně právě mladý útočník Atlética.

Naopak posílit madridský klub by mohla staronová tvář Tiaga Mendese. Portugalec je údajně blízko rozvázání svého kontraktu s Juventusem a nový trenér Gregorio Manzano o něj hodně stojí. Sám Tiago si Atlético prý zamiloval a do Madridu by se velmi rád vrátil. Defenzivní fázi by pak mohl zkvalitnit příchod Hedwigese Madura z konkurenční Valencie. Šestadvacetiletý Nizozemec patří na jihovýchodě Španělska k nepotřebným hráčům a hledá si nové angažmá.

Zaujal vás některý z těchto přestupů?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.