Přestřelka s Almeríou přinesla Colchoneros další tři body

14/09/2013 18:11 // Andres // 360 zobrazení

Úvodní gól zápasu vstřelil David VillaVe čtvrtém kole La Ligy se na stadionu Vicenteho Calderóna představila Almería. Ze statutu nováčka si fanoušci slibovali zachování stoprocentní bodové bilance, výsledky posledních 4 zápasů Atlética s tímto týmem z Andalusie (3 remízy a 1 prohra) naopak věstily tuhou bitvu. Nakonec z toho bylo něco mezi, 3 body za výhru však po přestřelce 4:2 shráblo Atlético.

S vyhlídkou na nadcházející zápas Ligy mistrů se Diego Simeone rozhodl udělat pár změn v sestavě. Maria nahradil Tiago, pozici ofenzivního záložníka, na které se představuje Arda Turan, obsadil Raúlem Garcíou. To vše doplněno jednou vynucenou změnou – z horečky se nakonec nezotavil Miranda, svůj debut si tak odbyl José María Giménez.

Hru už od počátku zdobily nepřesnosti, i přesto se však Atlético dostávalo do jedné šance za druhou. Po několika spálených příležitostech přišel centr Juanfrana z pravé strany, který přesně našel hlavu Raúla Garcíi. Ten prodloužil míč na zadní tyč, kde na hranici offsidu číhal osamocený David Villa, jenž nijak neváhal a volejem poslal míč do brány.

Po brance však přišel útlum místo snahy o vytvoření pohodlného náskoku. Po nezajímavých pasážích hry pak zvedl fanoušky ze sedaček únik Diega Costy, který však vynikající samostatnou akci nepochopitelně zazdil střelou přímo na brankáře. Efektivní byl až průnik Filipeho do vápna Almeríe. Levý obránce Atlética si před skluzujícím Pelleranem šikovně postrčil míč a dokonaný skluz tak nemohl skončit ničím jiným než hvizdem rozhodčího s poukázáním na penaltový puntík. K pokutovému kopu se postavil Diego Costa, který brankáře Estebana poslal přesně na druhou stranu a pohodlně skóroval.

Dvoubrankový náskok domácí ještě více uklimbal, tentokrát už se zaslouženým trestem. Ve vápně Colchoneros se ve 40. minutě dostal k míči Rodri. Obklopen čtyřmi bránícími hráči napodruhé přeci jen jimi tvořenou hradbu prostřelil. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Ve druhé poločasu se obraz hry příliš nezměnil. Atlético Madrid nemuselo předvést nijak přesvědčivý výkon, i tak jim obrana Almeríe dovolila více než dost šanci. Většina nicméně zůstala trestuhodně nevyužita. I po změně stran stačila Colchoneros na gól zhruba čtvrthodina. Nacvičený signál sehráli domácí paráda, když Gabi rozehrál přímý kop rychle po zemi na Tiaga, který sám před bránou nezaváhal.

O pár minut později už bylo definitivně rozhodnuto. Další centr do vápna, tentokráte přízemní, poslal Juanfran a opět přesně našel Raúla Garcíu. Těžko říci, zda volil přihrávku či střelu, jeho podivný pokus však skončil v síti, možná dokonce s přispěním teče Kokeho.

Za stavu 4:1 Atlético nasadilo dohrávací tempo, šance však neubývaly, nádherný volej Gabiho zpoza vápna stejně jako dalekonosnou ránu Tiaga však gólman Esteban vytěsnil, nadějný pokus střídajícího Adriána či hlavička debutanta Giméneze zase šly vedle.

Manitě nakonec Almería úspěšně odolala, s posledními minutkami utkání navíc přidala ještě jeden vlastní příspěvek. Aleix Vidal si pohrál v 90. minutě s obranou Colchoneros a snížil dvou střelou svého týmu na bránu na 4:2.