Přehled dění v ostatních týmech Atlética

07/09/2012 08:26 // Sebyk // 436 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, madridatleticos.com

Atlético Madrid není jen o Falcaovi a spol., součástí klubu jsou i mládežnické kategorie, ženský tým, házenkáři nebo nově i rugby. Představujeme proto novou rubriku, v níž se týden co týden budeme ohlížet za tím, jak si ve svých zápasech vedli Canteranos, Féminas či Balonmano.

Atlético B
Rezervní tým Atlética nezažívá povedený vstup do sezony. Omlazený a obměněný tým nedokázal v prvních dvou kolech vydolovat ani bod z utkání proti dvěma nováčkům soutěže, v minulém zápase podlehli červenobílí doma výběru Ourense 1:2. Prohra to byla bohužel zcela zasloužená - svou premiéru v béčku si sice odbyly dvě velké naděje mládežnické akademie David Gil a Óliver Torres, ani druhý jmenovaný však nedokázal dát hře rezervy potřebnou jiskru. Atlético ostatně prohrávalo již po patnácti minutách, když stoper červenobílých Chema svým odkopem trefil protihráče Nacha Mendeze, od něhož se míč smolně odrazil za záda bezmocného debutanta Davida Gila.
Kdo by však očekával následný nápor domácích a honbu za vyrovnáním, ten by se mýlil. Hra Rojiblancos působila nudně, bez nápadu, bez nasazení. Přesto se Atlético branky dočkalo - čtvrt hodiny před koncem prokázal svůj smrtící instinkt útočník Pedro, který - ač do té chvíle naprosto neviditelný - neomylně využil sklepnutí svého parťáka Gerarda. Hostům z Caudalu se však nakonec zaslouženého vítězství dostalo, když v první minutě nastavení využil velkých zmatků v obraně Atlética Borja Navarro. Výběr nového kouče Alfreda Santaeleny by se měl brzy vzpamatovat, jinak ho namísto očekávaného boje o play-off čeká spíše boj o udržení.
Sestava: David Gil - Manquillo, César, Chema, Elbis - Thomas (Cidoncha, 69’), Saúl - Ndoye (Gerard, 59’), Óliver, Iván (Borja Galán, 64’) - Pedro.

Atlético C
Naproti tomu céčku Atlética se pod vedením povýšeného kouče Óscara Meny daří náramně, když vyhrálo i své druhé utkání v sezoně. V divokém karetním mariáši nakonec předčilo své soupeře z Trival Valderas, když si připsalo tři body za výhru 3:2. Červenobílí hned od první minuty prohrávali, když se trefil Borja Truchado, namísto vstupu do první půle se jim však povedl její závěr - dvakrát během dvou minut se trefil francouzský forvard Pato a dostal Atlético do vedení.
Krátce po začátku druhého dějství sice jeden z hráčů Trivalu uviděl červenou kartu, přesto se však hostům podařilo vyrovnat, když svůj druhý gól v zápase vstřelil z pokutového kopu Borja Truchado. Rojiblancos si přesilovky dlouho neužili - po druhé žluté kartě se totiž do sprch předčasně poroučel obránce Luis. Červenobílí však ukázali, že mají srdce a zápas nakonec dovedli do vítězného konce - spasitelem se stal Fernando Domenech, který neomylně zakončil rychlý brejk po křídle. Hosté nakonec dohrávali pouze v devíti lidech, když červenou kartu uviděl i Michael, Atlético si tak svůj náskok v klidu pohlídalo.
Sestava: Javi González - Alex de la Rosa, Luis Fernández, Gregorio (Gallas, 16’), Ivo - Coke (Pato, 20’), Doménech, Dani Márquez, Alex Díaz - Calero, Josito (Pablo, 46’)

Juvenil
A-tým Juvenilu tento týden zahájil svou cestu za obhajobou - a ta naznačila, že nebude nikterak jednoduchá. Výběr Roberta Fresnedosa sice utkání Plasencií plně opanoval, o třech bodech pro červenobílé barvy však musel rozhodnout genius stopera Aitora Ruana, který zajistil svému týmu vítězství parádním gólem přes půl hřiště.

Béčko Juvenilu už takové štěstí nemělo, když do poslední minuty zápasu bránilo alespoň remízu proti favoritu z Villarrealu, nakonec se však před svým sokem muselo přesto sklonit. Oproti minulému roku, kdy si Žlutá ponorka na Atléticu smlsla tenisovým kanárem 6:0, však výkon mladíků v červenobílém představuje velké zlepšení.

Féminas
Ženský tým Atlética zaznamenal o víkendu úspěšný vstup do sezony, když na hřišti Saint Gabriel zvítězil 2:0. Gólově se za červenobílé barvy prosadily hvězdná útočnice Priscila a Blanca. Omlazený tým pod vedením Jesúse Núñeze se letos bude snažit vylepšit solidní šesté místo z minulého ročníku.

Balonmano
Házenkáři Atlética si minulý týden připsali úspěch srovnatelný s tím, čeho v Evropském superpoháru dosáhli Falcao a spol. Ve finále klubového mistrovství světa totiž na samotný úvod sezony porazili německý THW Kiel poměrem 28:22, a získali tak Super Globe pro nejlepší tým planety. Hrdinou utkání se stal brankář Hombrados, který si připsal hned patnáct zákroků.

Rugby
Od letošního roku hlásí rodina Atlética nový přírůstek - tým rugbystů. Z ekonomických a sportovních důvodů se červenobílé barvy rozhodl adoptovat klub Pozuelo de Alarcón z předměstí Madridu, letošní nováček ligy nejvyšší španělské soutěže.