Před Atléticem se sklonila i Osasuna, rozhodl Raúl García

28/10/2012 23:15 // Andres & Mindrot // 552 zobrazení

Nedělní večer nabídl na stadionu Vicenteho Calderóna duel mezi možná trochu překvapivým spoluvedoucím týmem tabulky a celkem, který se naopak bodově potácí na samém dně, loni přitom Osasuna atakovala pohárové příčky. Na výsledku už ale vzhledem k momentální formě soupeřů nic překvapujícího nebylo, Atlético zvítězilo 3:1, rozhodující branku si připsal Raúl García, který se tak stal katem týmu, ve kterém vyrostl a kde působil ještě minulou sezónu.

Hlavní cíl mužstva z Pamplony byl ustrážit nejlepšího střelce domácích Falcaa a nutno podotknout, že defenziva hostujícího týmu se tohoto náročného úkolu zhostila zodpovědně a po většinu zápasu se jí to dařilo, Kolumbijec byl naprosto odříznutý od zbytku týmu. Na druhé straně se však otevíraly možnosti pro další hráče Colchoneros, nejnebezpečnějším byl v první půli bývalý Rojillo Raúl García, který si připsal první dvě šance utkání. Nejprve si jej v šestnástce hostů našel perfektní centr Filipeho, rána navarrského rodáka však trefila jen připraveného brankáře hostů Andrése. O pár minut později jej vybídl nádherným pasem Gabi, Raúl García se řítil do stoprocentní příležitosti sám na bránu Osasuny, těsně před pokutovým územím se však nepochopitelně složil na trávník, přičemž kolem sebe neměl živou duši. Snad neviditelný obránce či neposlušné tkaničky na kopačkách zapříčinily obrovské selhání.

Skóre se měnilo po půlhodině hry, standardní situaci z levé strany si vzal do parády Gabi, jehož dlouhý míč do šestnáctky hostů hlavou usměrnil Miranda za brankáře Andrése. Z opakovaných záběrů se sice zdálo, že míč ještě alespoň vlasy pohladil Falcao, gól byl však správně připsán brazilskému stoperovi. Domácím se vedení o jednu branku zdálo malé, hned po vedoucím gólu pokoušel štěstí opět vynikající Cebolla Rodríguez, jeho nádherná křižná rána z úctyhodné vzdálenosti však jenom nechala vyniknout brankáře hostů.

O pár chvil později, čtyři minuty po prvním gólu, se Colchoneros podařilo náskok zdvojnásobit. Hostující obránce Arribas fatálně selhal, když odhlavičkoval balon jen za sebe k číhajícímu Raúlovi Garcíovi a ten se napotřetí už nemýlil, když si umístěnou střelou k tyči připsal čtvrtou branku v sezoně. Z úcty ke klubu, který ho vyslal do světa velkého fotbalu, tento gól zůstal svým střelcem neoslavený.

Osasuna nepůsobila na Calderónu špatným dojmem, směrem dopředu však byli její hráči veskrze neškodní. První střelu na domácí svatyni si připsal až těsně před přestávkou Kike Sola, Courtois s ní však neměl žádné problémy. Avšak hned napodruhé se to hostům podařilo, hráči Atlética už zřejmě byli myšlenkami v šatnách, když z hranice pokutového území napřáhl Roland Lamah, na jehož překrásnou ránu byl i téměř dvoumetrový Courtois krátký. Opět přišel inkasovaný gól do šatny a Cholo měl svým svěřencům během poločasové přestávky co říct.

Ve druhém dějství už Atlético kontrolovalo hru, moc šancí se neurodilo. Na jedné straně Godín nenapodobil svého kolegu ze stoperské dvojice a hlavou jen těsně minul Andrésovu bránu, na opačném konci o minutu později překazil Armenterosovi radost pozorný Courtois. Osasuna se zoufale snažila vyrovnat, všechna snaha jejích hráčů však končila ještě před šestnáctkou domácích, defenziva Atlética fungovala dokonale. V 61. minutě se za aplausu domácích fanoušků poroučel ze hřiště Raúl García, aby ho za ještě většího nadšení nahradil uzdravivší se Arda Turan, na kterém nebylo znát ani stopy po zranění.

Když všechno selže a pro Colchoneros je brána soupeře zakletá, Diego Simeone má svou osvědčenou zbraň, a sice Radamela Falcaa. Kolumbijský snajpr byl zadáky Osasuny velmi pečlivě střežený prakticky během celého zápasu, avšak El Tigre je hráč, který vypeče i se samotným rohatým a i tentokrát mu nebylo souzeno odejít naprázdno, to když Juanfran poslal milimetrový centr před svatyni hostů a Falcao, ačkoli tísněný hostujícím obráncem, nekompromisně zavěsil pod břevno.

Tím bylo o výsledku de facto rozhodnuto, do konce utkání měl sice ještě možnost Adrián, ani tentokrát se mu nepovedlo vsítit svůj první gól aktuální sezony. Nic se nezměnilo ani po šancích na druhé straně, neuspěl Kike Sola a s prázdnou se poroučel i Armenteros. Colchoneros tak slaví osmou výhru v řade v letošní edici La Ligy, i nadále se vyhřívají na špici tabulky, jen o skóre za první Barcelonou, díky zakopnutí úhlavních rivalů v boji o Ligu mistrů s pohodlným sedmibodovým náskokem. Už za týden však čeká na Rojiblancos zápas z kategorie nejtěžších - zuby na Atlético si netrpělivě brousí stadion Mestalla, která bude domácí Netopýry nemilosrdně hnát za vítězstvím.