Atlético Madrid CZ/SK

Hostování na deadline day: Insúa do Raya, Bounou do Zaragozy, Toby do Southamptonu

01/09/2014 22:47 // Atletico de Madrid // 643 zobrazení
Emiliano Insua.

Emiliano Insua.

Poslední den období přestupů se nesl pouze ve znamení odchodů na hostování. Rayo Vallecano potvrdilo příchod Emiliana Insúy na roční hostování. Argentinský levý bek odchází po roce a půl stráveném v červenobílém dresu do Vallecas, kde se připojí k Léu Baptistãovi . Během tohoto období se se klubem radoval ze tří trofejí a zasáhnul i do čtyř zápasů při loňském tažení Atlética Evropou. Pětadvacetiletý rodák z Buenos Aires debutoval v roce 2007 v dresu Bocy Juniors. Odtud se jako jeden z nákupů Rafy Beníteze přesunul do Liverpoolu, kde se však natrvalo do základu neprosadil. Po ročním hostování v Galatasarayi a krátkém působení ve Sportingu se v lednu 2013 upsal Atléticu za 3,5 milionu eur. I když se ani ve španělském hlavním městě nikdy neprosadil do základní sestavy, patří mu velký dík za jeho profesionálně odváděné služby a za jeho podíl na úspěšných taženích pravděpodobně nejlepšího týmu v dějinách klubu!

Insúa na svém oficiálním twitteru zveřejnil i dopis na rozloučenou.

Nejmilejším fanouškům Atlética:

Přišel čas se rozloučit s vámi, fanoušky Atlética, které bylo poslední rok a půl mým domovem. Chtěl bych vám z celého srdce poděkovat za vaši podporu a přízeň, kterou jsem pociťoval a která nás provázela v časech dobrých a špatných.

Dnes mám smíšené pocity. Jsem smutný, že odcházím, ale zároveň se těším na novou etapu mé kariéry v Rayu Vallecano, kde doufám dostanu více prostoru na hřišti a možnost ukázat své kvality, což je snem každého hráče.

Věřím, že tyto řádky nejsou sbohem, ale pouze nashledanou. Přeji vám jen to nejlepší a doufám, že klub bude pokračovat v nastolené cestě za dalšími zaslouženými úspěchy.

Nashledanou na hřišti!

Emiliano Insúa


Yassine Bonou.

Yassine Bonou.

Dalším hráčem, kterého v následující sezoně neuvidíme v barvách Atlética je mladý brankář Yassine Bounou, který odchází na roční hostování do Realu Zaragoza. Třiadvacetiletý Maročan byl po dvou letech v Atléticu B letos konečně vytažen do role trojky A týmu, rozhodl se nicméně pro jiné směřování své kariéry. Syn marockých rodičů narozený v Kanadě je odchovancem Wydadu Casablanca a do Španělska přišel právě před dvěma lety jako zajímavý příslib do budoucna. Ve velké konkurenci, která na brankářském postu v Atléticu panuje se „Bono“ ovšem zatím neprosadil.


Toby Alderweireld.

Toby Alderweireld.

Posledním hráčem, který na deadline day opustil Atlético na hostování je Toby Alderweireld. Ten se rozhodl, že již nechce plnit roli náhradníka a odešel na roční hostování do jihoanglického Southamptonu. Ten by měl dokonce mít přednostní právo na odkup hráče za 8 milionů eur. U Saints by měl na pozici stopera nahradit Dejana Lovrena a Caluma Chamberse, kteří přestoupili do Liverpoolu, respektive do Arsenalu. Dohodu již potvrdily obě dvě strany. Toby se k Atléticu připojil před loňskou sezonou z amsterdamského Ajaxu, v němž strávil celé své fotbalové mládí a v poslední sezoně zde dokonce plnil roli kapitána. V Atléticu mu po celý ročník patřila role třetího stopera za Mirandou a Godínem a v momentech kdy se objevil na hřišti většinou nepřesvědčil. Ze čtyř proher Atlética v lize byl Toby v základu hned třikrát a smolné a negativní momenty zřejmě přeažují ty pozitivní. Proto doufejme, že se v novém působišti potká z formou a že v Madridu ještě neřekl své poslední slovo.

Komentáře (2)
  1. pokud je tam vazne opce za 8 mega, tak je vedeni atletica neskutecna banda idiotu. pro soton jsou to drobny, tohle se rovna de facto prestupu…a to hodne prodelecnymu. kdyby se mu povedla sezona (coz se myslim stane), bejvali jsme ho mohli strelit za dvojnasobek, pripadne zapracovat zpatky do kadru…

    pro bona zajimava sance, svoje kvality ma, ale na acko to myslim nikdy nebude

    insua nastesti nakonec jen hostovacka – a i kdyby tam byla opce 100 tisic, tak ji rayo nebude mit jak zaplatit :D verim tomu, ze se jeste v atleticu prosadi, protoze z ty momentalni trojice levejch beku je myslim nejlepsi…

    proc proboha zustal cebolla? %-)

  2. Tobyho mám rád, je to sympaťák, ale bylo naprosto jasný, že odejde.. Přes Mirandu s Godínem by se zase dostal na hřiště na pár zápasů a to si nezaslouží.. Budu mu fandit, šel do sympatickýho Sotonu.. Za mě třeba je ta opce logická.. Přišel k nám za nějákejch 7 mega ( i když samozřejmě vím, že mu v Ajaxu končila smlouva) a defacto neměl moc příležitosti u nás něco předvěst.. Takže by Soton, nebo kdokoliv jiný těžko souhlasil s nějakou výrazně vyšší opcí..


Komentáře

No trackbacks yet.