Atlético Madrid CZ/SK

Po finále: ohlasy, momenty, statistiky (2/3)

23/05/2013 14:35 // Sebyk // 699 zobrazení

Úžasné choreo z dílny fanoušků Atlética.V našem seriálu přichází na řadu díl druhý, kde se ohlédneme za nejzajímavějšími momenty, které nedávné vítězné finále Copa del Rey i následné oslavy přinesly - a že jich bylo!

"Mám to dát tomuhle chlápkovi?"
Začneme jedním spíše ostudným momentem, o který se bohužel postaral kdo jiný než dvě nejkontroverznější postavy Realu Madrid - José Mourinho a Cristiano Ronaldo. Ani jeden z nich si při závěrečné ceremonii nepřišel pro medaili, a oba tak prokázali, jakou úctu chovají k soupeři. Vzhledem k nepřítomnosti The Special One si pro trofej pro prohravšího finalistu přišel jeho asistent Aitor Karanka. Zmatený král Juan Carlos, který trofej předával, se musel u svého okolí ujišťovat: "Mám to dát tomuhle chlápkovi?" Na rozpaky španělského krále se můžete podívat zde.

Arda TuranArdova sázka
Turecký šikula se před finále vsadil, že pokud Atlético porazí Real, shodí svou kudrnatou hřívu, díky které začínal připomínat bojovníka hnutí Al-Káida. Rojiblancos nakonec svého odvěkého rivala opravdu překvapivě zdolali, a Ardovy vlasy tak musely dolů (video zde). Holicího strojku se ihned ujal Mario Suárez, který svému spoluhráči na hlavě vytvořil poněkud extravagantní kreaci, o zbytek se pak postaral jeden z kustodů.

Simeoneho hoši
Ne, řeč není o hráčích Atlética, ale o Simeoneho emotivním rozhovoru se svými syny, kterým volal domů do Argentiny krátce po skončení finále. Video můžete vidět zde, my vám navíc nabízíme přepis telefonátu. O tom, že doma u Cholů se i přes časový posun fandilo z plných plic, není pochyb, jak dokládá i níže uvedená fotografie.

Simeoneho hoši

- Viděli jste, že Atlético vyhrálo?
- Co? Paráda, paráda, paráda!
- Poslyš, viděli jste ten Costův brejk a gól?
- Úžasný! Úžasný!
- Poslouchej, zrovna nastupuju
do autobusu a chtěl jsem jen říct ahoj, že vás všechny miluju a chybíte mi.
- Dejte mi mrňouse.
- Jo, jo, mám to na sobě!
- Dobře, miluju vás, čau.
- (zpívá) Dale Campeón!
- Tak co, mini-Simeone?
- Viděl jsi to? Co na to říkáš?
- Paráda! Viděl jsi mě? To je proto, žes mě viděl a myslel na mě.
- Myslel jsi na mě před zápasem, to je krásný...
- Nádhera! Křičel jsi, když jsme dali gól?
- Jo tu fotku mám! Krásný, jak jste tam všichni tři pomalovaný...
- Tak to je nádhera!
- Nádhera mrňousi, poslyš...
- Viděl jsi toho dlouhána Courtoise, jak udělal ten zákrok?
- A kolik toho Gabi naběhal? Viděls kolik toho Gabi naběhal?
- Jo, kluci měli koule...
- Jo, Juanfran, neskutečný!
- Jo, ale naši měli koule, hráli jako chlapi.
- Paráda mrňousi! Pa, miluju vás, chybíte mi.

Autobus duchů
Autobus duchůV sobotu ráno se chystala velká party Atlética, ulice Madridu však mezitím v tichosti brázdil posmutnělý autobus duchů v barvách Realu, který si královský klub před finále poněkud kvapně předobjednal a který - protože jej asi bylo potřeba uklidit před zraky veřejnosti někam do garáže - nakonec dokonce vyjel na svou "triumfální" jízdu. Nápisy "Šampioni", "Devatenáctá Copa del Rey" a "Děkujeme, Madridistas" působí jako krásná ironie, zatímco celý tento trapas odvěkého rivala přidává Atléticu pomyslnou třešničku na jeho oslavný dort. Tak tedy: "Děkujeme, Madridistas!"

Oficiální tričko vítězného finále."Být šampionem není meta, ale charakter"
Atlético již tradičně přichystalo oficiální oslavná trička, do nichž se celý klub při oslavách navlékl, a ani tentokrát nechybělo originální motto. Nápis "Ser campeón no es una meta, es una actitud", tedy volně přeloženo "Být šampionem není meta, ale charakter", který zdobil tričko zepředu, jako by přesně vystihoval charakter celého klubu, zatímco vzadu natištěné "Madrid es rojiblanca!", tedy "Madrid je červenobílý!" připomínal, že španělská metropole má po čtrnácti letech nového krále.

Catova potyčka
Sobotním oslavám se bohužel nevyhnul ani jeden velmi nepěkný incident, o který se postaral stoper Atlética Cata Díaz. Argentinský veterán neunesl provokace jedné z fanynek, která na něj pokřikovala, že je "prokletý" a nosí týmu smůlu. I přes to, že ostatní fanoušci a asistent kouče Juan Vizcaíno se snažili celou situaci uklidnit a Catu odtáhnout pryč, stoper nakonec dostál své vizáži undergroundového zápasníka, vybuchl vztekem a vyvolal krátkou potyčku. Obě strany od sebe musela dokonce oddělovat policie. Fanoušci pro Catu žádají exemplární trest, někteří až ve formě vypovězení kontraktu, a ačkoliv se vedení zatím k celému incidentu nevyjádřilo, impulzivního Argentince asi nějaká ta pokuta nemine.

A abychom nekončili takto smutně, přidáváme na závěr ještě jednou skvělý Insider z dílny Atlética!

Komentáře (2)
  1. gracias madridistas je total top *ROFL*

    • jj, ten bus je nejlepsi :D i kdyz me docela pobavil i ten chudak juan carlos, jak se nejdriv zmatene pta a jak tam pak gestikulujou rukama: tomu to dej. a karanka: jo, mne to dej :D


Komentáře

No trackbacks yet.