Atlético Madrid CZ/SK

Po finále: ohlasy, momenty, statistiky (1/3)

23/05/2013 00:02 // Sebyk // 609 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

SimeoneOd "triumfu století" a následných oslav sice již uplynulo několik dní, my se však za velkým vítězstvím Rojiblancos ještě jednou společně ohlédneme, a to ve třídílném seriálu. První na řadě jsou ohlasy hráčů i trenérů z obou táborů, po kterých bude následovat rekapitulace těch nejzajímavějších momentů, jež finále i oslavy přinesly, a na závěr se podíváme, co o finále prozradily statistiky.

Simeone: "Nezapomenutelné vítězství."
Žijící legenda červenobílých Diego Simeone se po zápase před novináři objevil zcela dojatý. "Tohle je nezapomenutelné vítězství. Byl to neskutečný zápas. Stálo při nás štěstí a teď tu stojíme jako šampioni. To, co cítím, nelze popsat. Nemám slov," hledal Cholo těžko co říct. "Tým vyhrál srdcem každého jednotlivce. Každý z nich nechal na hřišti duši. Po vypršení 90 minut jsem hráčům řekl jen, že jsou na tom fyzicky lépe než soupeř, že není důvod cokoliv měnit a ať se spolehnou na svou týmovou sílu. Vidět Falcaa, jak dře celý zápas pro tým, Costu, jak v prodloužení sprintuje 50 metrů zpět k brance, skvělého Gabiho...tým hrál s velkou hrdostí a odvahou, za což se dočkal odměny," líčil Simeone.

"Hráči se dokázali oprostit vlastních obav a hráli beze strachu, ale s pokorou. Real se dostal do vedení, prohrávali jsme, ale dokázali jsme se vyškrábat zpět a vyhrát, zlomit to. Dokázali jsme uspět právě v ten nejdůležitější okamžik, vyhrát tenhle zápas, žádný jiný. Jsme příkladem pro všechny, kteří v životě s něčím zápolí. Myslím, že fanoušci před čtrnácti lety by tenhle okamžik za tu dlouhou šňůru vyměnili - vyhrát finále poháru na domovském stánku Realu, přičemž jsme ještě otočili skóre...tohle datum se zkrátka zapíše do historie celého klubu," prorokoval legendární hráč i trenér. Na závěr si Simeone ještě vzpomněl na bývalého a velmi kontroverzního šéfa klubu Jesúse Gila: "Dříve než odejdu, rád bych věnoval chvilku Jesúsi Gilovi, který je někde tam nahoře a velmi šťastný."

"Ten gól bych chtěl věnovat svému synu, kterému se ostatní děti každý den posmívají za to, že fandí Atléticu."
~ Miranda

Hráči: "Vítězství věnujeme fanouškům, kteří museli čtrnáct let čekat."
Samotní aktéři pamětihodného duelu se vesměs shodli na tom, že vítězství ve finále Copy věnují všem fanouškům za to "čtrnáctileté strádání" - tuto formulku do mikrofonů novinářů postupně zopakovali Gabi, Koke a se slzami v očích také Juanfran. Hráči jako by měli od klubu přesně předepsáno, co mají říct - zmíněná trojice shodně prohlásila také, že "Real má skvělý tým, ale my jsme si dnes vítězství sami vybojovali a zasloužili. Hrozně si to užíváme. Tenhle pohár je pro nás třešničkou na dortu po skvělé sezoně," přičemž podobná slova jsme měli tu možnost slyšet i z úst Diega Costy. Zatímco Juanfran pak nezapomněl zdůraznit zásluhy Diega Simeoneho, brazilský forvard vyzdvihnul zejména fanoušky.

Mourinho: "Atlético není tím správným vítězem finále."
MourinhoThe Special One si ani při finále Copy neodpustil kontroverzní momenty: po vykázání z lavičky si nepřišel při závěrečné ceremonii pro medaili, na tiskové konferenci zase bez okolků prohlásil, že Atlético si v žádném případě vyhrát nezasloužilo. "Bylo to 1:1 a nastřelili jsme třikrát tyč. To přece není normální, dát třikrát tyčku. Člověk nepotřebuje být fotbalový génius, aby viděl, že výsledek není zasloužený. Atlético není tím správným vítězem finále," kázal temperamentní Mourinho.

"Všechno kromě výsledku je však ve fotbale zapomenuto. Lidé zapomenou na rozhodnutí sudího i na ty tři tyčky. Budou si pamatovat jedině vítěze - a tím je Atlético," kritizoval portugalský stratég i výkon rozhodčího. "Nezískat žádný titul, to se mi ještě nikdy nestalo. Není to hodno ani mě, ani takového klubu, jakým je Real Madrid. Tohle je určitě moje nejhorší sezona v kariéře," uznal Mourinho svou krutou osobní porážku, která nakonec zpečetila i jeho konec v královském klubu.

 

"Panebože, to byl zákrok! Nejlepší gólman světa!!!"
~ Filipe ke Courtoisovi, který právě zneškodnil Özilovu loženku

Sergio Ramos: "Gratulace Atléticu, zasloužilo si vyhrát."
To Sergio Ramos, který v nepřítomnosti Ikera Casillase navléká v Realu kapitánskou pásku, se svým trenérem nesouhlasil. "Gratulace Atléticu, zasloužilo si vyhrát," prohlásil sportovně. "Po vstřeleném gólu jsme byli až příliš uvolnění a soupeř toho využil. Měli jsme pak sice čtyři nebo pět jasných gólovek, ale ani jednu jsme nedokázali využít, teď toho můžeme jen litovat. Tohle je ale zkrátka realita, tuhle sezonu jsme skončili s prázdnýma rukama a nezbývá než se omluvit fanouškům. Nemůžeme si vyskakovat, nemáme co víc říct. Doufám, že nám odpustí a že vše odčiníme v přístí sezoně," sypal si Ramos popel na hlavu.

Komentáře (2)
  1. žozé opäť raz potvrdil svoju povesť regulérneho čuráka…Rámus to zachránil, budiž. Miranda parádne, Cholo jakbysmet, len ktovie, čo myslel tým Gabim :D

  2. mirandu jsem si fakt za posledni rok a pul totalne zamiloval, nejlepsi obrance, kteryho jsem kdy za nas videl hrat *IN LOVE* ramos silne prekvapil, az se mi tomu nechtelo verit, mourinho prozmenu vubec…


Komentáře

No trackbacks yet.