Atlético Madrid CZ/SK

Pizzi: “Je to všechno jako sen”

31/08/2011 19:25 // Sebyk // 1 790 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético dnes oficiálně představilo svou nejnovější posilu – Luíse Miguela Afonsa Fernandese, alias Pizziho. Portugalský ofenzivní univerzál, který se však nejlépe cítí na pravém křídle, přichází do Madridu na půlroční hostování ze Sportingu Braga. Součástí této operace je i opce na trvalý přestup ve výši 15 milionů euro. Sám Pizzi, který minulou sezonu zazářil na hostování v jinak průměrném týmu Pacos Ferreira, nemohl svému příchodu do Atlética uvěřit: “Je to všechno jako sen. Atlético samozřejmě znám, viděl jsem v televizi několik jeho zápasů. Je to veliký klub se skvělými fanoušky.”

Portugalský reprezentant do jedenadvaceti let byl také u vytržení z toho, že si zahraje ve stejném klubu, ve kterém hrával jeden z jeho dětských fotbalových idolů (a jeden z nejlepších hráčů Atlética všech dob) Paulo Futre“Zanechal v Atléticu velkou stopu, fanoušci ho zbožňovali.”

Na prosbu, aby Atlétům přiblížil svoje schopnosti a silné stránky, Pizzi odpověděl: “Myslím, že jsem silný ve hře jeden na jednoho, mám rychlost a umím si poradit v zakončení. Na hřišti se budu snažit dát tomuto klubu vše.” Pizzi nezapomněl ani na proslulé fandy Atlética: “Vím, že tenhle klub má jedny z nejlepších fanoušků na světě. Povzbuzují svůj tým celý zápas, ať už je stav jakýkoliv. Věřím, že uvidí i mou snahu na hřišti a ocení ji.”

Portugalský útočník přichází na samém sklonku přestupového období, zdlouhavé aklimatizace se ale nebojí: “Doufám, že mi místní hráči z Portugalska pomůžou se co nejrychleji usadit. Dobře se znám se Sílviem, se kterým jsem hrál za Bragu, a doufám, že mi v mé nové životní etapě pomůže.” Jak se Pizzi adaptuje bychom mohli zjistit už zítra, kdy by si měl v přátelském utkání proti Fuenlabradě odbýt svůj debut za Rojiblancos.

Co říkáte na tento přestup? Nepřijde vám trochu zbytečný?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.