Atlético Madrid CZ/SK

Pichichi y Zamora?

23/09/2011 19:07 // Andres // 602 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

Radamel Falcao pokračuje v prokazování, že 40 milionů euro, které za něj Atlético Portu v létě vyskládalo, nejsou vůbec vyhozené peníze. Kolumbijec se naposledy prosadil hned dvakrát, což jej vyneslo vedle Messiho a Soldada na první místo v boji oTrofeo Pichichi, která je určena pro nejlepšího střelce La Ligy.

Co je však hlavní, dostal se do zakončení hned třináctkrát, pokud připočteme i šanci předcházející neuznanému gólu. Sedm z těchto pokusů bylo vysláno kopačkou, šest zbývajících byla hlavička, El Tigreho specialita, přestože měří jen 177cm.

Snil jsem o tom, přestoupit do španělské ligy a prokázat svůj potenciál. Jsem šťastný z pokroku, jaký náš tým zatím udělal. Věřím, že se můžeme ještě zlepšovat,“ říká sám Falcao.

Atlético kvůli němu změnilo svou hru, což dokazují i statistiky. Zatímco za Quiqueho Sáncheze Florese byl zápasový průměr 21,24 centru za utkání, proti Sportingu vyslali hráči Atlética celkem 30 centrů, což je bezmála nárůst o 50%! Že to není neopodstatněné, si nemyslí ani Reyes: „Falcao má ve vápně úžasný pohyb. Pošlete mu špatný centr a on z něj udělá dobrý.

A kdo jsou jeho hlavní zásobitelé? Ofenzivně ladění beci Filipe Sílvio se sedmi, respektive pěti centry ale hlavně také dirigent hry a exekutor všech standartních situací Gabi, který vyslal celkem 13 centrů.

Součástí úspěchu Atlética je ale také pozorná obrana a nechybující brankář. Courtois navíc v důležitých momentech vždy podržel. I proto má zatím Atlético ze všech týmů Primery nejméně obdržených branek a mladý Belgičan je na čele tabulky o Trofeo Zamora.

Courtois měl začínat na stejné startovní čáře jako Joel Asenjo, bezchybnými výkony však oba už dávno předběhl a mladí Španělé budou mít co dělat, aby jej dohnali.

V lize zatím Courtoise překonal jen Soldado z Valencie. Změní to zítra Barcelona? Courtois ze zápasu obavy nemá: „Nebojíme se, můžeme vyhrát.

19letý gólman si je samozřejmě vědom, že to, že může aspirovat na jakoukoliv cenu, je práce celého týmu: „Jsem šťastný, že se můžu ucházet o Trofeo Zamora, ale nesmíte zapomenout, že nuly jsou prací celého týmu, ne jen mou. V zápasech proti Racingu a Sportingu jsem měl málo práce, protože spoluhráči bránili skvěle,“ řekl Courtois.

Kolik gólů zítra Falcao dá a Courtois dostane?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.