Atlético Madrid CZ/SK

Pevnost na břehu řeky Manzanares slaví 45 let

02/10/2011 14:43 // Andres // 708 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Byl to den podobný tomu dnešnímu jen o 45 let dříve, když Estadio del Manzanares otevřelo své brány světu, aby hostilo své první fotbalové utkání. Psalo se 2. října 1966 a po stavebních pracích trvajících pět let se na toto místo z Estadio Metropolitano přestěhovalo Atlético Madrid.

Jako soupeř pro slavnostní otevření nového stadionu, který tehdy pojmul 62 tisíc diváků, z nichž všichni mohli sedět, což jej tehdy činilo něčím zcela unikátním, byla vybrána Valencia. Zápas skončil nerozhodně 1:1 a svým gólem pokřtil nový svatostánek Atlética také legendární Luis Aragonés.

V roce 1971 dostala pevnost na břehu řeky Manzanares jméno, pod jakým ji známe dodnes. Na počest tehdejšího prezidenta klubu se z ní stal Estadio Vicente Calderón. Od té doby prošel stadion několika rekonstrukcemi, než dostal konečnou podobu, která poskytuje divákům 54 851 míst k sezení.

Dnes, o 45 let později, čelí stadion rozsudku smrti. Tento týden radní města Madrid dali definitivně zelenou novému plánu rekonstrukce areálu La Peineta, kam by se Atlético mělo v roce 2014 přestěhovat. Stadion Vicente Caderóna má poté potkat smutný osud, když se stane součástí projektu na revitalizaci nábřeží řeky Manzanares a na jeho místě vyrostou byty a park. Dožije se milovaný domov mnohých Atlétů alespoň zasloužené padesátky?

V letošní sezóně má zatím Atlético Madrid na svém hřišti působivé výsledky. Domácí zde vybojovali 5 výher, jen jednou remizovali a to vše se skóre 14:1. Doufejme tedy, že se dnes bude na Estadio Vicente Caderóna pokračovat v podobném stylu a fanoušci se dočkají náležité oslavy a dárku ve formě tří bodů.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.