Atlético Madrid CZ/SK

Perea celkovým rekordmanem

05/10/2011 12:39 // Sebyk // 606 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Minulý čtvrtek nastoupil Luis Amaranto Perea v klání Evropské ligy proti francouzskému Stade Rennais v základní sestavě Atlética. Normálně by na tom nebylo nic zvláštního, pro zkušeného Kolumbijce to však nebyl jen tak ledajaký zápas. Červenobílý dres totiž v oficiálním utkání oblékl už po 289., a v historických tabulkách tak překonal legendárního obránce Jorge Bernarda Griffu, čímž se stal cizincem s celkově nejvyšším počtem startů za Atlético v jeho více než stoleté historii.

Již na jaře přitom Griffu překonal i v počtu ligových utkání za Atlético (Griffa jich má na kontě 203, Perea teď již 208) – v historických tabulkách zápasů tedy Perea mezi cizinci nemá konkurenci. Kolumbijcův kontrakt navíc vyprší až v červnu příštího roku, uvidíme tedy, o kolik hlouběji se Perea dokáže zapsat do análů Atlética. Na první desítku mezi všemi hráči, na jejímž konci se nachází legendární záložník Adelardo, mu však stále schází nějakých sedmdesát zápasů.

Luis Amaranto Perea přišel do Atlética v roce 2004, když si jej při vzájemném klání s Bocou Juniors v letní přípravě vyhlédli činovníci madridského klubu. Během sedmi let věrných služeb zatím stihl odehrát 208 ligových zápasů, 34 v Copa del Rey a 47 v různých evropských pohárech (Liga mistrů, Evropská liga, Pohár UEFA, Intertoto), dále se také propracoval se až na pozici prvního zástupce kapitána červenobílých. S Atléticem triumfoval hned ve třech evropských soutěžích – v roce 2010 byl součástí vítězného týmu v Evropské lize i Evropském superpoháru, v roce 2007 vyhrál s Atléticem dnes již zaniklý pohár Intertoto. V roce 2010 si zahrál i finále španělského poháru, ve kterém však Atléti nestačili na Sevillu.

Jako perličku na závěr můžeme uvést fakt, že Luis Perea během svých 289 zápasů v dresu Atlética nedokázal vstřelit ani jeden gól. Někteří by však mohli namítnout, že to není tak úplně pravda – jednak se mu několikrát podařilo skórovat do vlastní sítě, Perea se však za Atlético jednou dokázal trefit i do té správné branky, a to dokonce proti úhlavnímu rivalu Realu, rozhodčí však jeho zjevně regulérní branku neuznali. Doufejme, že se Kolumbijec svého gólu ještě dočká…

Video Pereova neuznaného gólu (1:24-2:03)

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.