Päťgólový uragán v druhom polčase zmietol Malmö z trávnika!

23/10/2014 11:51 // Mindrot // 338 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Radosť Griezmanna po treťom góle domácich.

Atléti v stredu večer predviedli okulahodiaci futbal, diváci si však naň museli počkať až na druhú štyridsaťpäťminútovku. Prekrásne tímové akcie, päť strelených gólov a päť rôznych strelcov, pričom netypicky až štyri zo zásahov padli z hry. V kombinácii s výhrou Olympiakosu nad Juventusom, kde v bráne Grékov čaroval odchovanec Colchoneros Roberto, sa Atlético o skóre posúva na čelo A skupiny Ligy majstrov.

V prvom polčase to ale na jednoznačnú záležitosť nevyzeralo, prvú šancu si pripísali hostia, nebezpečne sa stáčajúcu loptu z rohu však Moyà vyškriabal. Hneď na to zakombinoval Koke s Mandžukićom a Saúl zblízka hlavou rozvlnil sieť, stál však v ofsajde. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Griezmann, Ardov perfektný pas ale nedokázal zúžitkovať a lopta skončila na brvne Olsenovej brány. Ďalšie pokusy domácich z dielne Mandžukića a Ardu bránu netrafili, posledné slovo pred prestávkou tak mali hostia, priamy kop z rohu šestnástky dokázal Moyà zneškodniť.

Cholo Simeone musel cez prestávku celkom iste čarovať, pretože po zmene strán bola hra domácich na nepoznanie. Červenobieli boli kompaktní, trpezliví a predovšetkým, omnoho nebezpečnejší. Tri minúty druhého dejstva im stačili na to, aby sa prvýkrát menilo skóre, Arda si na pravej strane párkrát vymenil loptu s Juanfranom, aby následne prestrčil na milimeter presne loptu na Kokeho, ktorý vo výbornej pozícii nezaváhal a rozradostil domáce tribúny. A predovšetkým odklial Olsenovu bránu.

Domáci pokračovali vo valcovaní severanov, po hodine hry prišiel rozhodujúci direkt, a to hneď dvojnásobný. V 61. minúte úradovala opäť trojica Juanfran, Arda a Koke, posledne menovaný ponúkol gól Mandžukićovi a Chorvát nezaváhal, 2:0. Obrana Malmö sa nestihla spamätať a o dve minúty neskôr bolo vymaľované, vynikajúci Griezmann si narazil s Kokem a jeho tvrdé zakončenie si aj napriek Olsenovmu zákroku našlo cestu do siete. Rozradostený Francúz bujaro oslavoval svoj zaslúžený gól s Diegom Simeonem.

Vzhľadom na stav a obraz hry, Cholo sa rozhodol pošetriť sily a z trávnika stiahol Mandžukića, Griezmanna a Ardu, ktorému sa od Calderónu dostalo standing ovation. Ak domácim fanúšikom niečo chýbalo, bol to obligátny gól z rohu. Colchoneros to napravili tri minúty pred koncom, Kokeho roh poslal hlavou do siete Godín, nijako sa nerozpakujúc, že je bránený tromi súperovými obrancami. Posledný zásah pridal striedajúci Alessio Cerci. Talianov premiérový (regulérny) zásah sa zrodil po individuálnej akcii, krížna strela ľavačkou síce skončila na žrdi, preťažená obrana Malmö však nechala Cercimu šancu na reparát a odrazenú loptu už poslal tam, kam mal. Atléti teda dokázali vďaka fantastickému predstaveniu v druhom polčase zdolať švédskeho šampióna, ktorý bude chcieť splatiť dlh o dva týždne na vlastnej pôde.