Atlético Madrid CZ/SK

Patálie Atlética s krajními beky – López jde na operaci

05/11/2011 14:08 // Sebyk // 619 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

Kapitána červenobílých Antonia Lópeze čeká nucená pauza – v pondělí totiž podstoupí operaci kolena, které ho už delší dobu sužuje. Odchovanec červenobílých má v koleni menší otok, který jej omezuje při tréninku i herní zátěži. Není to však nic vážného – proti Udine López nastoupil v základní sestavě a dokonce si připsal i asistenci. Sám kapitán ke nadcházejícímu lékařskému zákroku říká: „Je to jen běžná artroskopie. Mimo hru bych měl být kolem dvou týdnů.“

Trenéru Manzanovi však s Lópezovou operací může vzniknout pořádný problém s krajními beky. Na levé straně mu zůstane k dispozici jen Brazilec Filipe, který je jedním z nejvytíženějších hráčů v týmu. Za normálních okolností by na jeho místě mohl případně alternovat Sílvio, jenže Portugalec má svých starostí dost a pravděpodobně nenastoupí ani na svém obvyklém postu pravého obránce proti Getafe. Stále jej totiž trápí jeho zranění třísel.

Aby toho nebylo málo, šrámy si z utkání z Udine odnesl i poslední krajní bek, kterého má Manzano k dispozici – Luis Perea. Kolumbijec však trénuje a proti Getafe by se měl objevit v základní sestavě. Na pravém beku by mohl případně opět zaskočit i Juanfran Torres, který se vrací po zranění. V případě dalších komplikací by však nastal pořádný problém.

Na kraji obrany může teoreticky zaalternovat Miranda, který na postu pravého obránce několikrát nastoupil v brazilské lize, zkušenosti s hrou napravo má z béčka i Jorge Pulido. V rezervě bohužel není moc kde brát, hráči jako Javi Cantero nebo Paco Regalón zkátka nedosahují požadované úrovně. Určitou alternativou by byl mladík Kader, útočník předělaný na křídelního hráče, který několikrát trénoval s prvním týmem. Ten však v poslední době nastupoval v béčku spíše na kraji zálohy.

Koho byste rádi viděli na pravém kraji obrany proti Getafe?

Komentáře (3)
  1. Paco Regalón je aj pravý bek a myslím, že je to jeho posledný rok za B-čko, mal by dostať priestor na pár zápasov, hlavne ak máme takúto maródku.


Komentáře

No trackbacks yet.