Atlético Madrid CZ/SK

Patálie Atlética se středními obránci

10/08/2012 14:55 // Sebyk // 730 zobrazení

„Operace Falcao“ je v plném proudu a setrvání kolumbijského snajpra a zároveň i další dluhy Atlética již odskákali odchozí Álvaro Domínguez a Eduardo Salvio. Dalším na řadě je podle všeho Diego Godín, jehož si vyhlédl anglický Liverpool, který pod novým koučem čeká přestavba týmu.

Celou operaci by mohl uspíšit přestup stopera Reds Daniela Aggera do Manchesteru City, k němuž se podle britských médií schyluje. Kouč Simeone se sice údajně snaží Godína za každou cenu udržet, tak jako v případě Salvia však budou pravděpodobně upřednostněny finanční potřeby klubu. Za důrazného uruguayského stopera prý Liverpool chystá nabídku ve výši 10 milionů liber, na účet Rojiblancos, kteří vlastní jen 50% Godínových hráčských práv, by však poputovala pouze polovina.

Prodej Godína by však pro Atlético znamenal, že v jeho kádru zůstanou pouze tři stopeři – Brazilec Miranda, stárnoucí Cata Díaz a nezkušený Jorge Pulido. Právě mladý odchovanec se minulý týden objevil v kanceláři sportovního ředitele Caminera, přičemž žádal odchod z klubu, protože není spokojen se svou rolí v týmu. Během přípravy ostatně Pulido odehrál jen 45 minut proti Segovianě a 16 minut proti Limě, na americké turné s Atléticem ani neodcestoval.

O Pulidovy služby sice v Primeře existuje hned několik zájemců a klub by neměl problém s tím jej uvolnit na roční hostování, jakékoliv diskuze o odchodu však rázně utnul kouč Diego Simeone. Cholo prý s Pulidem počítá a nehodlá ztratit dalšího stopera. Tak jako tak by však prodej Godína znamenal příchod dalšího stopera. Tím se již určitě nestane Alberto Botía, který ač celé léto s Atléticem koketoval, nakonec zamířil na hostování do konkurenční Sevilly.

Na seznamu Atlética se ta objevila jiná jména – a dopsal je tam nikdo jiný než super-agent Jorge Mendes. Rojiblancos se nyní zaměřili na získání Bruna Alvese ze Zenitu Petrohrad, druhým v záloze je pak jeho krajan Rolando z FC Porto. Prvně jmenovaný by se přestupu do Atlética sice podle svých slov nebránil, otázkou je však jeho cenová dostupnost. Ruský plynárenský velkoklub za něj totiž před dvěma roky vysázel 23 milionů euro, Colchoneros si navíc nemohou dovolit ani jeho plat ve výši 2.5 milionu euro.

Právě zde však přichází na scénu starý známý Jorge Mendes, který by měl vzhledem ke svým zájmům v Atléticu zajistit pro Rojiblancos výprodejovou cenu a svého svěřence i přítele v jedné osobě přesvědčit ke snížení platových požadavků. Kdyby Mendes v této úloze náhodou selhal, je madridský klub připraven pokusit se získat Rolanda z FC Porto. I v případě kapverdského rodáka jsou však hlavní překážkou finance. S portugalskými Draky navíc nemá Atlético při dluzích za Falcaův přestup nejlepší vztahy, které by asi nenapravil ani Rolandův agent Mendes.

Komentáře (3)
  1. ty vole co to kurva je? *CRAZY*
    za godina dostaneme min, nez jsme tehdy zaplatili a jako nahrada prijde mendesuv kun, kterej bude stat minimalne stejne a bude mit jeste vyssi plat? jakoby bruno alves je sakra dobrej stoper, ale taky pomerne starej, a z prichodu rolanda by me asi kleplo stestim, vubec to ale stejne cely nedava zadnej smysl %-) byla by to vymena kus za kus, na ktery bychom financne nic neziskali. nechapu, proc jsme neudelali kurva toho botiu…
    pulida je mi fakt lito, mel by jit hostovat a zase to bude jak pod manzanem, kdy si zahral jeden zapas za pul roku, ale chapu simeoneho, ze za tyhle situace si nemuze dovolit ztratit dalsiho hrace. nejhorsi je, ze neni ani nikdo v cantere…

  2. tak toto je na facepalm %-)

  3. za bruna alvese prej nabizime sest mega *CRAZY*


Komentáře

No trackbacks yet.