Atlético Madrid CZ/SK

Osvaldo zůstal sám

31/07/2011 20:12 // Andres // 583 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

Dnes jsme Vás informovali o tom, že Manzano vedení požádal o posílení dvou pozic, a tom, jací jsou kandidáti na posílení té první, tedy levého křídla. Druhým vytouženým vylepšením je pozice útočníka, kde je potřeba nahradit odchozího Agüera.

Z trojice kandidátů, o které se mluví v podstatě celé léto – FalcaoRossiOsvaldo – se vzhledem k finanční náročnosti s největší pravděpodobností neuskuteční přestup ani jednoho ze dvou nejzvučnějších jmen. Nejlepší střelec Porta, Radamel Falcao, během turnaje Copa América podepsal smlouvu, která zvýšila jeho klauzuli z přijatelných 30 milionů a těžko dosažitelných 45 milionů a Atlético Madrid si nemůže dovolit utratit veškeré peníze z prodeje Kuna za jednoho hráče.

Druhý hráčem, o kterého se Atlético ucházelo, byl Giuseppe Rossi. Ten byl pro změnu stažen z trhu poté, co Villarreal vyřešil finanční potíže prodejem Santiho Cazorly do Málagy. Vedení Žluté ponorky by mohla přesvědčit jedině neodolatelná nabídka, která by přesahovala 30 milionů eur.

Jediným vážným kandidátem na posílení útoku Atlética Madrid tak zůstal Pablo Daniel Osvaldo. Za 25letého hráče Espanyolu Barcelona Atlético ve čtvrtek  podalo oficiální nabídku ve výši 12 milionů eur s možnými hráčskými kompenzacemi. Tu Espanyol po schůzi vedení odmítl s tím, že odkázal na požadovaných 20 milionů eur.

Setrvání hráče v Espanyolu však není podle španělským médií příliš pravděpodobné a vedení Espanyolu jen čeká na to, kolik je kdo ochotný nabídnout. Se setrváním Osvalda by mu vedení muselo vylepšit kontrakt, což pro méně slavný klub z Barcelony, který na tom není finančně nejlíp, představuje problém.

Neodbytné Atlético chce Espanyolu pomoci tento problém vyřešit, a tak hned v pondělí se chystá podat vylepšenou nabídku – nejspíše v hodnotě 16 milionů eur. K dosažení kompromisu mezi požadovanými 20 miliony eur a původně nabízenými 12 miliony může pak pomoci hráčská kompenzace. Barcelonský klub měl zájem především o Frana Méridu. Blíží se Atlético získání nového forvarda? Co byste na získání Osvalda říkali?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.