Atlético Madrid CZ/SK

Óliver Torres, fotbalista z animáku

05/02/2012 16:22 // Andres // 972 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Byl to Jorge Valdano, kdo svého času mluvil o Romáriovi kvůli jeho schopnostem jako o „hráči z animovaného filmu“. Atlético Madrid má nyní v canteře vlastního fotbalistu ze světa fantazie. Jmenuje se Óliver Torres Muñoz a před pár dny byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje Copa del Atlántico. To jméno si dobře zapamatujte, o jeho vycházející hvězdě určitě ještě uslyšíte.

Narodil se před 17 lety v Navalmoral de la Mata v Extremaduře a jméno dostal po Óliveru Atomovi, hlavnímu hrdinovi japonského anime s názvem Capitán Tsubasa, která ve Španělsku v 90. letech zažívala obrovský úspěch. Odjakživa snil o tom stát se profesionálním fotbalistou a jeho příběh lemují osobní a rodinné oběti. „Už při rozcvičování vidíte, že je to zvláštní hráč,“ píšou o něm ti, co jej znají. A zcela po právu, je to jeden z největších příslibů líhně Atlética a i El Mundo jej popsalo jako „šikovného hráče s ohromnou kvalitou a velkou budoucností“. Nyní je jedním z pilířů Juvenilu A Óscara Meny, na kontě má již několik tréninků s prvním týmem a pokud půjde vše dobře, uvidíme jej tam za pár let nastálo.

Jeho rodina, která už tak žila ve velmi skromných poměrech, musela učinit několik velkých obětí, aby mohl žít svůj sen. Malý Óliver začal své dobrodružství, když mu bylo 10 let. Sbalil si svých pět švestek a vyrazil napříč celým Španělskem směr Katalánsko, kde nastoupil do fotbalové akademie Fundación Marcet. Tam zůstal až do doby, než podstoupil testy s Atléticem. Ve 13 letech se tak stěhoval do hlavního města Španělska.

Cantera Colchoneros ovšem o chlapci měla jisté pochyby, protože byl velmi drobný. Aby mohl pokračovat, musel navštívit endokrinologa, jehož verdikt mohl zničit celý jeho sen. Výsledek testů však nakonec předpověděl výšku 178 cm, což bylo pro akademii dostačující důvod zahnat svá podezření. I tak to pro něj ale byl handicap, který mu bránil, aby rychle získal místo v sestavě Infantil nebo Cadete, díky své tvrdé práci nakonec vypracoval v klíčového hráče Juvenilu.

Ti, kteří jej neviděli hrát, si jej mohou představit jako tvořivého ofenzivního záložníka, který vyznává elegantní hru a umí diktovat tempo hry. Mix Fàbregase a Xaviho, který umí dát přesnou přihrávku na krátkou i delší vzdálenost, hráč s vytříbenou technikou a hlavně velký dříč. To vše samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí ve zbytku Evropy a začalo se proslýchat, že o mladého záložníka má zájem mimo jiné i sám Sir Alex Ferguson. První věc, kterou tak ředitel Cantery Carlos Aguilera po svém letním příchodu udělal, bylo podepsání nové smlouvy s tímto talentem.

To, že Óliver má před sebou zářnou budoucnost, dokazuje i fakt, že už v 15 letech s ním podepsal smlouvu Adidas. Ve Španělsku se tím mohlo pyšnit jen zhruba pět jeho vrstevníků. On sám si je však dobře vědom, že tam, kde je, je hlavně díky své rodině a nemá na paměti nic jiného než uspět.

Komentáře (1)
  1. no jsem zvedavej, jestli u nas vydrzi prijde zas nejakej zlodej z ostrovu a mame po talentu %-)
    ale vypada to moc pekne – v becku saul s manquillem, juvenil i ostatni tymy vali, oliver, obamove…jen aby zase neprisel nejakej gil 2 a nezrusil akademii… :D


Komentáře

No trackbacks yet.