Atlético Madrid CZ/SK

Óliver přistižen v prodejně Realu. Simeone: Pozornost médií mu pomůže vyspět.

23/08/2012 17:45 // Sebyk // 788 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

Trenér Atlética Diego Simeone se včera zjevil ve studiu ABC Punto Radio, kde poskytl rozhovor, v němž se rozpovídal o situaci kolem Ólivera, spekulacích ohledně odchodu Diega Godína, který je podle všeho velmi blízko přestupu do Manchesteru City, nebo o uplynulém utkání s Levante.

„Hráli jsme podobně jako španělský národní tým, jehož styl tady v poslední době každý obdivuje. V první půli jsme měli 75 % držení míče. Moje filozofie je ale opačná – minimum držení míče a maximum šancí. Proti Levante jsme však hráli přesně tak, jak chtěli oni – měli jsme sice drtivou převahu v držení míče, ale nevytvořili si skoro žádné šance,“ zanalyzoval Cholo znovu první ligové utkání nové sezony. „Chceme skončit výše než minulý rok,“ identifikoval pak cíle pro letošní sezonu.

Vzápětí přišla řeč samozřejmě na koho jiného než Ólivera, který v poslední době plní až nezdravým způsobem stránky všech španělských novin. Teprve sedmnáctiletý mladík, který před začátkem této sezony nikdy nehrál proti hráčům starším než 19 let, nedávno přiznal, že pozornost médií mu zrovna dobře nedělá. Po zápase s Levante se nechal slyšet: „Byl jsem hodně nervózní, další zápasy budou lepší.“ Vypořádat se s náhlou slávou mu prý pomáhá hlavně jeho rodina a blízcí přátelé.

Velký mediální poprask kolem Ólivera včera způsobila zdánlivě bezvýznamná aférka – Óliver byl přichycen v oficiální prodejně Realu Madrid. Podle svých slov si sedmnáctiletý tvůrce hry „jen odskočil v nouzi koupit  pár tenisek. Doufám, že nikdo nepochybuje o tom, že jsem Atlet,“ dodal Óliver na svém Twitteru. K této aféře se během rozhovoru vyjádřil i Simeone. „Myslím, že tohle jsou zkušenosti, které mu pomohou vyspět. Jeho role se teď změnila, žije v novém prostředí, kde je známý a bude si muset začít dávat pozor na to, kde se ukazuje a co dělá,“ míní Cholo.

Argentinský lodivod Atlética se také znovu ohradil proti nadšení fanoušků, kteří v Óliverovi vidí nového Diega. „Hrát v Primeře je něco úplně jiného než nastupovat v dorosteneckých kategoriích. Na Ólivera netlačíme, nesnažíme se vyvjíet tlak, bylo by pošetilé považovat jej za hráče, který potáhne tým za Ligou mistrů. Je třeba jít pomalu, po malých krůčkách. Óliver není Diego, není ani náhradou za Diega. Kdokoli, kdo si tak myslí, se mýlí,“ trvá na svém Cholo.

Na následný dotaz, zda by opravdu mohl Atlético na konci léta posílit navrátilec Diego, jak se v poslední době spekuluje, Simeone odpověděl: „To jde mimo moje pravomoce a starosti. Víte, jaký mám na Diega názor, je to hráč, který nám v minulé sezoně ohromným způsobem pomohl, ale teď tu již zkrátka není a my se budeme spoléhat na hráče, které tu máme.“ Klíčem k případnému příchodu Diega je podle všeho prodej Raúla Garcíi, kterého si jako potenciální náhradu za Javiho Martíneze vyhlédl baskický Athletic.

Teď to však vypadá, že Lvi svou hvězdu do Bayernu za žádnou cenu nepustí, a žádnou náhradu tak potřebovat nebudou. V posledních dnech však ožil prozměnu zájem Liverpoolu, pro něhož je Raúl García záložní možností v případě, že se mu nepodaří z Fulhamu vykoupit Clinta Dempseyho. Přestup amerického reprezentanta je však podle všeho na dobré cestě, což znamená, že Raúl García pravděpodobně zůstane tam, kde je, a Brazilec Diego se do Atlética nevrátí. Kouč Wolfsburgu Felix Magath s ním navíc prý zase počítá a chce z něj udělat kapitána svého týmu.

Pravděpodobněji však vypadá odchod Diega Godína, který údajně míří do Manchesteru City. Vypadá to, že Simeone je s jeho případnou ztrátou víceméně smířený. „Vždycky jsem tvrdil, že na prvním místě je klub a růst hráčů. Ptát se, jestli Godín půjde pryč, nebo zůstane, nemá smysl. Pro své hráče chci vždy po osobní i sportovní stránce jen to nejlepší a pokud mají odejít někam, kde jim to pomůže v růstu, tak není co řešit,“ vysvětloval argentinský kouč svůj přístup k celé věci.

Komentáře (5)
  1. to je bulvár ale, s tou predajňou :D ten poprask okolo Olivera mi ide na nervy, nevzíde z toho nič dobré *DONTKNOW*

  2. jinak ten ofiko obchod realu je prej zaroven nejvetsi prodejna adidas v madridu, takze media valec. tohle je fakt nechutny :-! chudak kluk…

  3. Doufám, že naši kolegové ze Śpanělska nejsou tak hloupí a že na Ólivera nezačnou při dalším utkání pískat.

  4. Lol a co jako? Já jsem byl taky v oficiální prodejně Manu a to je nemám rád :D Tohle je úplně ujeté, aby kolem toho byl nějaký poprask. Pokud jim nefandí a tajně tam netouží přestoupit, tak ať si klidně i chodí na jejich zápasy..


Komentáře

No trackbacks yet.