Atlético Madrid CZ/SK

Óliver: O pozvánce do prvního týmu sní každý kluk v mém věku

29/04/2012 14:07 // Sebyk // 539 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Včerejší nominace kouče Simeoneho přichystala jedno veliké překvapení. Zatímco borci jako Fran Mérida, Assunção nebo Pizzi zůstali doma, do Sevilly se s týmem pojede podívat teprve sedmnáctiletý Óliver Torres. Mladý odchovanec, který se svým herním stylem hodně podobá tvůrci hry Atlética Diegovi, patří k největším nadějím v Canteře červenobílých a ke klíčovým postavám úspěšného týmu Juvenilu A, který na začátku měsíce vybojoval titul ve své skupině.

Óliver si přesto nikdy v kariéře nezahrál za vyšší kategorii než právě Juvenil, tedy ani za béčko nebo céčko Atlética, a o to překvapivejší je jeho zahrnutí v nominaci. Mladý playmaker hlavně hodlá využít své šance a co nejvíce se toho během své štace u prvního týmu naučit. Z povolání do áčka měl odchovanec Atlética samozřejmě radost: „Jsem na to velmi hrdý, tvrdě jsem pro to pracoval. O pozvánce do prvního týmu sní každý kluk v mém věku. Ještě větším snem je ale odbýt si debut,“ míří talentovaný záložník ještě výše.

Óliver letos zažívá opravdovou sezonu snů. S Juvenilem s přehledem vybojoval titul, svými skvělými výkony si vysloužil pozvánky do výběrů Španělska do 18 i 19 let, na Copa Atlántico pak se Rojitou vybojoval zlaté medaile a navíc získal cenu pro nejlepšího hráče turnaje. Teď navíc i pozvánka do áčka Atlética. „Vyhráli jsme ligu, zahrál jsem si za reprezentaci a teď jsem v prvním týmu. Co víc si mohu přát,“ říká šťastný Óliver. „Chtěl bych teď poděkovat hlavně své rodině a všem, kteří mě podporovali a pomohli mi,“ nezapomněl mladý záložník vzdát díky svému okolí.

Óliver je klasický tvůrce hry, který vyniká na svůj věk neskutečným přehledem na hřišti a citem pro hru, díky vynikajícím technickým schopnostem pro něj navíc není problém udržet míč pod tlakem protihráčů. Jedinou Óliverovou slabinou je možná slabší fyzický fond, i na něm však mladý záložník tvrdě pracuje. Díky svým excelentním výkonům si již stihl získat pozornost zahraničních velkoklubů, detailně jej prý sledují známí vykradači talentů Arsenal a Manchester United, což Atlético přinutilo nabídnout mu lepší smlouvu. Jednou z Óliverových předností je však i skromnost a láska k červenobílým barvám, tak doufejme, že jednu z perel Cantery Colchoneros nikdo v blízké době neodláká.

Komentáře (2)
  1. Borec, strašně se těším na to, kam to dotáhne. Příští rok by snad už mohl zářit v béčku po boku Saúla a Manquilla *BRAVO*

  2. mam z nej strasnou radost, pristi rok dotahne se saulem becko do play-off :)
    skoda ze jsme vcera o vysledku nerozhodli driv, mohl si i par minutek zahrat…


Komentáře

No trackbacks yet.