Atlético Madrid CZ/SK

Óliver a Manquillo si letos nezahrají v Evropě

13/08/2012 12:12 // Sebyk // 708 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, mundodeportivo.com, clubatleticodemadrid.com

Atlético včera odevzdalo nominaci pro nadcházející Evropský superpohár, o který se červenobílí utkají 31. srpna v Monaku s londýnskou Chelsea. Je pravděpodobné, že podobným způsobem bude vypadat i seznam hráčů pro Evropskou ligu. Nominace je prozatímní a může být změněna nejpozději 24 hodin před začátkem utkání. Tradičně se skládá ze dvou částí: A pro hráče prvního týmu a B pro hráče z Cantery.

Velkým překvapením v první části je zahrnutí Diega Costy, který je v podstatě od svého návratu z hostování v Rayu Vallecano jednou nohou venku z klubu. Simeone se rozhodl povolat i Joela a Borju, nad jejichž budoucností v Atléticu se také vznáší otazníky. Největší pozornost však získal fakt, že na seznamu B se neobjevila jména velkých talentů Ólivera Torrese a Javiho Manquilla, kteří by i podle Cholvých slov měli letos začít promlouvat do dění v prvním týmu.

Atlético však tuto volbu neučinilo dobrovolně – na vině jsou regule UEFA. Ty totiž nedovolují klubu zapsat na soupisku B pro evropské poháry žádného hráče, který od svých patnácti let nepatřil alespoň dvě sezony svému stávajícího klubu. Zde narážíme na mírný paradox způsobený odlišnou klubovou strukturou ve Španělsku. I když Óliver i Manquillo trénují v Atléticu od svých útlých let, až do minulé sezony byli součástí kategorií nižších než Juvenil (do 18 let), které UEFA neuznává jako součást téhož klubu.

Ač se vedení Colchoneros snažilo o udělení výjimky, ta jim nebyla poskytnuta. Ani Ólivera, ani Manquilla tak letos v evropských pohárech neuvidíme. Podle kouče Simeoneho však budou alespoň oba hráči celý rok trvale trénovat s první týmem. Podobná věc se Atléticu nestala poprvé – již dříve odskákali totožnou situaci Koke či Alberto Noguera. Hráči jako Kader nebo Ndoye, kteří v Madridu strávili o poznání méně let, se na soupisku paradoxně vešli.

Seznam A
Asenjo, Sergio
Pereira, Sílvio Manuel
Cristian Rodríguez
Belözoglu, Emre
Mendes, Tiago
Courtois, Thibaut
Da Silva Costa, Diego
João Miranda
Díaz, Daniel
Fernández, Gabriel
García, Raúl
García, Radamel Falcao
Godín, Diego
González, Borja
Kasmirski, Filipe Luís
López Álvarez, Adrián
Pulido, Jorge
Resurreción Merodio, Jorge – Koke
Robles, Joel
Suárez, Mario
Torres, Juan Francisco
Turan, Arda

Seznam B
Astray, Pedro
Calero, Iván
Domenech, Fernando
Esteban Escudero, Andrés
Galán, Borja
Gil, David
Martín, Pedro
Martín de la Rosa, Jesús
Mayoral, Cristian
Momar, Ndoye
Monsalve Vicente, Ignacio
Ñíguez, Saúl
Oueslati, Abdelkader
Peral, Álvaro
Prior, David
Ruiz Sayago, Luis
Wade, Fallou Gallas

Komentáře (2)
  1. Co je zase tohle za dementní pravidlo to mi hlava nebere…

  2. fakt uzasna sprava :D


Komentáře

No trackbacks yet.