Atlético Madrid CZ/SK

Ohlédnutí za přestupovým oknem 4/4 – rekapitulace

07/09/2011 10:00 // Sebyk // 518 zobrazení

Statistika nuda je, má však cenné údaje. My se na několik takových čísel na závěr našeho ohlédnutí společně podíváme. Podle nich se Atlético stalo nekorunovaným králem letního přestupového období, k tomu překonalo i několik klubových rekordů. Prodej Sergia Agüera do Manchesteru City za 45 milionů euro se totiž stal nejdražším prodejem v historii Atlética, příchod Radamela Falcaa za 40 milionů z Porta pak byl pro změnu nejdražším nákupem Rojiblancos vůbec.

Tyto dva transfery se navíc na letním přestupovém žebříčku umístily na prvním a třetím místě, mezi ně se dokázal vklínit jen 43milionový Javier Pastore. A nezůstalo jen u seznamu nejdražších přestupů tohoto léta, Kun a Falcao se totiž vešli i do první desítky celkového historického žebříčku nejdražších transferů (pokud nebereme v potaz inflaci) a to na páté, respektive sedmé místo. Další letní prodej Madriďanů – David De Gea – se pak stal druhým nejdražším brankářem historie, když za 20 milionů euro zamířil do Manchesteru United.

Atlético nezůstalo jen u rekordů za jednotlivé transfery – inkasovaná částka ve výši bezmála 81 milionů euro je nejvyšším příjmem Rojiblancos za přestupy během jednoho přestupového okna v historii, konkurenci by Atléti tento rok hledali marně i kdekoli jinde na světě. Druhé Palermo utržilo o nějakých pět milionů méně, třetí Arsenal pak o deset milionů. S takovou sumou v kapse se Madriďanům na trhu hned lépe dýchalo, což se projevilo i na jejich útratě 67 milionů euro, druhé nejvyšší v jejich historii. I co se výdajů týče se Rojiblancos dostali do popředí ve světovém měřítku, tentokrát z toho bylo pěkné šesté místo, rozhazovačům tradičně kralovali šejkové z Manchesteru City.

Na závěr ještě jedna statistická zajímavost, která se však již nebude týkat peněz, ale věku. Atlético totiž během tohoto přestupového období výrazně omladilo kádr, když se za poslední sezonu zbavilo “seniorů” Ujfalušiho, Forlána, Simãa, Perníi nebo Juanita. V tuto chvíli mají Madriďané s průměrným věkem 24,5 roku nejmladší tým za několik posledních let, v Primeře je pak o jedinou desetinu překonala s průměrem 24,4 let pouze “juniorka” Espanyolu. Uspokojivá je i statistika zapracovaných odchovanců do prvního týmu, kterých je v áčku v tuto chvíli sedm, což je rovněž nejvíce za poslední léta.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.