Atlético Madrid CZ/SK

Ohlédnutí za přestupovým oknem 3/4 – Cantera

06/09/2011 10:00 // Sebyk // 452 zobrazení

Bylo by hříchem se při našem ohlédnutí se krátce nepozastavit u změn, které se přes léto odehrály v rezervním týmu Atlética. O personálních rošádách byla zmínka již v prvním díle – novým vedoucím akademie se stal Carlos Aguilera, trenérem béčka pak Milinko Pantić.

O tom, že nové koště dobře mete, se mohlo přesvědčit hned několik hráčů, kteří si museli sbalit kufry. Nový kouč pak zbytek doplnil o několik nových tváří a rozhodl se praktikovat systém 4-1-2-1-2.

Kádr béčka opravdu prošel velkou revolucí. Klub opustilo hned několik bývalých velkých nadějí, které však v Atléticu nedokázaly naplnit svůj potenciál – ať už vinou zranění jako Pichu Atienza či Roberto Batres, nebo jiných faktorů – například Germán Pacheco, Jorge Molino a Alberto Perea. Všech pět opustilo klub zadarmo, u volného přestupu Perey do Raya Vallecano si však Rojiblancos ponechali možnost zpětného odkupu. Z rezervního týmu se do toho prvního definitivně posunuli stoper Jorge Pulido a záložník Koke Merodio, podobný postup se očekával i u křídelníka Keka Gontána, ten byl však překvapivě označen za nechtěného, načež klub opustil a upsal se zadarmo italské Catanii.

V klubu nakonec zůstala opora Alberto Noguera, o jehož odchodu se spekulovalo celé léto, talentovanému záložníkovi však na konci sezony končí smlouva a vedení Atlética ji bude muset velmi rychle prodloužit, pokud nechce o svůj klenot přijít. Zůstalo nakonec i duo zkušených stoperů César Ortiz a Francisco Regalón, očekává se však, že jim nebude prodloužena smlouva a v Atléticu příští léto oba definitivně skončí. Klubu se také podařilo udržet nejlepšího střelce z minulé sezony Josého Collada, když se jeho hostování z Bragy změnilo v přestup.

Největšími příchody léta se stali brazilský stoper se zkušenostmi z nizozemské ligy Gérson, u kterého si Atlético zajistilo opci na trvalý přestup ve výši necelých 2 milionů euro, a jeden z největších talentů afrického fotbalu Montoeli Sonopo z Lesotha. Rezerva Atlética se stala součástí i jednoho z nejkontroverznějších přestupů tohoto léta, když do ní z portugalského Rio Ave zamířil za 2,5 milionu euro záložník Júlio Alves, který byl však po několika týdnech prodán se ziskem půl milionu euro do tureckého Besiktase, aniž by s Rojiblancos absolvoval jediný trénink.

Nutno také zmínit fakt, že jedna z perel naší Cantery – Rubén Pérez – se přesunula z hostování v Deportivu La Coruña do týmu městského souseda z Getafe, kde bude hostem v nadcházející sezoně. Příští léto by se měl pak konečně vrátit zpět do Atlética. Z béčka odešel na hostování i další hráč – Daniel Pacheco. Ten byl Atléticu zapůjčen z Liverpoolu, to však tohoto talenta španělského fotbalu poslalo obratem paradoxně na další hostování a to do Raya Vallecano, kde má větší šanci na herní praxi na vysoké úrovni. Na šikovného ofenzivního hráče si Atlético zajistilo opci ve výši 2,5 milionů euro.

Na závěr už jen rada, kterého hráče v béčku se letos vyplatí sledovat. Zraky většiny fanoušků budou upřeny hlavně na Saúla Ñígueze, od kterého se očekává, že se už ve svých šestnácti letech stane jednou z ústředních postav rezervy. Velkou pozornost pak na sebe v přípravě a prvních dvou kolech upoutal Sergio Cidoncha, jehož talent neunikl bystrému zraku Milinka Pantiće, který si jej vytáhl z céčka Atlética. Dvacetiletému tvůrci hry je už teď prorokována velká budoucnost, na hřišti ostatně zatím zastiňuje zkušenější Alberta Nogueru nebo Sergia Marcose. Průlomovou sezonu by mohl konečně zaznamenat uruguayský talent Sebastián Gallegos, který má však zatím spíše nakročeno k tomu zařadit se po bok “talentů” jako Leandro Cabrera nebo Germán Pacheco. Zvědaví jistě všichni budou i na to, co předvede africký supertalent Montoeli Sonopo.

Myslíte, že pod Pantićem zabojuje naše rezerva o příčky zajišťující play-off, nebo se nevyhrabe ze šedi průměru?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.