Atlético Madrid CZ/SK

Ohlédnutí za historickým rokem Cantery Atlética

02/07/2012 19:05 // Sebyk // 791 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Cantera Atlética má za sebou historický rok, kdy všechny možné mládežnické kategorie Atlétů sbíraly trofeje a ocenění jak na běžícím páse. Colchoneros ovládli svou ligovou skupinu ve všech kategoriích(!) a mnohdy přidali i celostátní, či dokonce mezinárodní úspěchy. Abyste se v tom všem neztratili, přinášíme vám přehledné ohlédnutí se za uplynulou sezonou, kde se postupně podíváme, co zajímavého se stalo v jednotlivých kategoriích. Atlético B, které dostalo svůj vlastní článek, vynecháme.

 

 

Juvenil (do 19 let)
Juvenil Atlética Madrid má za sebou bezpochyby nejlepší sezonu ve své celé historii. Tým v čele s talentovanými hráči jako Óliver Torres, Javi Manquillo nebo Ian González suverénně ovládl svou ligovou skupinu, když daleko za sebou nechal i mladíky Realu Madrid, a dokráčel až do semifinále prestižního domácího poháru, kde i vzhledem k četným absencím klíčových hráčů nakonec smolně vypadl s Espanyolem. O postup do historického finále jej připravilo pravidlo o počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. Tým pod vedením Óscara Meny si však spravil chuť alespoň vítězstvím ve finále Copa Federación, kde poměrem 1:0 předčil celek Las Rozas.
Do kategorie Juvenilu spadá i historický úspěch v podobě triumfu na klubovém mistrovství světa do 17 let.

Cadete (do 16 let)
I svěřenci bývalého hráče Atlética Roberta Fresnedosa slaví ligový titul, až druhý v pořadí skončil se šestibodovým odstupem opět nenáviděný rival Real Madrid. Kadeti však nezůstali jen u toho – ovládli i celonárodní šampionát, který letos hostilo asturijské Oviedo, když ve finále porazili poměrem 1:0 výběr Villarrealu. Na cestě do finále Rojiblancos postupně vyřadili Barcelonu, Athletic a Sevillu a tak jako Juvenil, i oni se stali neoddiskutovatelnými králi celého Španělska.
Hráči Atlética do 16 let si tak vybojovali vstupenku na letní Nike World Cup, který se odehraje na začátku srpna v Manchesteru a na němž se představí nejlepších 18 mládežnických týmů ze všech pěti kontinentů. Atlético bude jediným španělským účastníkem.

Infantil (do 14 let)
Možná to již začíná být trochu nuda, ale i hráči Infantilu suverénním způsobem vyhráli svou ligovou skupinu, když si celkové prvenství zajistili již tři kola před koncem. I oni se pak stali korunovým králem celého Španělska, když ve finále Copa de Arona porazili opět Villarreal, tentokrát 2:1. V semifinále předtím vyřadili výběr Realu Madrid, také 2:1. Hráči Atlética do 14 let navíc triumfovali i v prestižním celostátním turnaji v sálové kopané Copa de España Indoor.

Alevín (do 12 let)
I hráči Atlético Madrid Alevín se stali nejlepším týmem Španělska ve své kategorii. Kromě své ligové skupiny ovládli i celonárodní Campeonato Nacional Alevín, a stali se tak mistry Španělska. Kanonýr Salomón Obama dotáhl svůj tým i k dalším dvěma trofejím – domácímu Trofeo Montañeros a mnohem prestižnějšímu Torneo de Arousa s mezinárodním obsazením.
Mimo nejlepších týmů Španělska se tohoto turnaje letos zúčastnil i italský Inter, portugalské Porto a francouzské PSG. Na cestě za triumfem Atlético ve čtvrtfinále vyřadilo 2:0 Sevillu, v semifinále stejným výsledkem vyprovodilo Inter a ve finále celého šampionátu rozstřílelo Valencii 7:2! Nejlepším střelcem turnaje se stal kdo jiný než Salomón Obama.

Benjamín (do 10 let)
Zní to až neuvěřitelně, ale i kategorie Benjamín vybojovala pro červenobílé barvy ligový titul. Navíc takovým způsobem, že o nadvládě hráčů Atlética není žádných pochyb – Benjamín A vyhrál během sezony všechny(!) soutěžní zápasy a svým soupeřům dohromady nasázel těžko uvěřitelných 356 branek, Benjamín B pak za celý rok prozměnu nenašel přemožitele.

Komentáře (3)
  1. neskutecny :-O:-O*POCTA* nechapu, neverim…povedlo se uz tohle nekdy nekomu? O:-)
    klobouk dolu – the future looks bright :-)

  2. Klobúk dole teda.
    A pekné názvy kategórií majú tí Španieli :-)

  3. naozaj to mladikom tento rok vyslo ako hrom!! *BRAVO* teraz len snivat, ze sa nieco z toho v dohladnom case prejavi aj v prvom time a ti nepochybne talentovani hraci sa nestratia, aj ked to je este dlha cesta


Komentáře

No trackbacks yet.