Atlético Madrid CZ/SK

OHLÉDNUTÍ: Atlético Madrid – Getafe CF

24/11/2013 15:20 // Sebyk // 656 zobrazení // zdroj: youtube.com, twitter.com, atleticofans.com
Raúl García se včera prosadil hned dvakrát.

Raúl García se včera prosadil hned dvakrát.

Představujeme novou rubriku, v níž se budeme (doufejme pravidelně) krátce ohlížet za zápasy Atlética. Co ke včerejší naprosté demolici Getafe řekl trenér, hráči či statistiky? Jaké momenty utkání přineslo? Pojďme se na to společně podívat...

 

 

Téměř perfektní Atlético
"Valerovo vyloučení nám velmi pomohlo, celkově jsme však odehráli téměř perfektní zápas," prohlásil po utkání Simeone. "Největší radost mi udělalo, jak jsme přistoupili k zápasu. Teprve včera (v pátek, pozn.red.) jsme měli poprvé za celý týden k dispozici kompletní kádr, ale mužstvo se zachovalo skvěle," pochválil Cholo své ovečky. Zvláštní slova uznání si nechal pro Raúla Garcíu: "Těší mě, jakým způsobem ho fanoušci včera vyprovodili. Ukazuje se teď naplno jeho přínos týmu a fanoušci jej dovedou ocenit."

Statistiky

  • Prohra 0:7 je největší nářez, který kdy Getafe ve své celé historii dostalo.
  • Atlético se na podzim stalo opravdovým králem Madridu, když své soupeře (Real, Getafe a Rayo) vyprovodilo třemi výhrami s celkovým skóre 13:0.
  • Bilance 12-1-1 je vůbec tou nejlepší, jakou Atlético v celé své historii po prvních 14 kolech zažilo.
  • Koke si připsal svou osmou asistenci a dotáhl se na Neymara a Fàbregase na čele tabulky nahrávačů. Pěti přihrávkami vybídl ke skórování Diega Costu, zbylé tři si schoval pro Raúla Garcíu.
  • Raúl García si svou včerejší úspěšnost přihrávek za rámeček jistě opět nedá (59 %), více ho však může těšit jeho forma: tři branky v posledních třech utkáních, v devíti letošních zápasech se pak trefil celkem sedmkrát. Kdyby jeho spoluhráči připomínali brankové sítě, jistě by se jeho úspěšnost přihrávek blížila té Xaviho. García je se čtyřmi góly hlavou rovněž nejlepším "hlavičkářem" Primery.
  • Nováček David Villa zřejmě konečně začíná zapadat do mužstva, důkazem je jeho šestý zářez v posledních pěti zápasech.
  • Adrián si včera připsal branku a asistenci a musel mu spadnout pořádný balvan ze srdce - na gól v dresu Atlética se od ledna tohoto roku načekal téměř 1500 minut!

Hvězda utkání

Portál whoscored.com zvolil za trochu překvapivého muže utkání záložníka Tiaga s celkovým hodnocením 9.3. Portugalec si připsal jednu asistenci a patřil k nejlepším na hřišti co do počtu přesnosti přihrávek (89%), vybojovaných balonů (4) a dotyků s míčem (103).

Moment utkání
Parádní nůžky Diega Costy stály opravdu za to! Reakce Diega Simeoneho mluví za vše...
Jako bonus na závěr přidáváme fotku včerejšího kotle Getafe. A pak že klub z předměstí Madridu nemá žádné fanoušky. Má, a dokonce několik!

Včerejší kotel Getafe.

Včerejší kotel Getafe.

Komentáře (4)
  1. „O všechny branky se včera podělili hráči španělské národnosti, což se v dohledatelné historii Atlética nikdy nestalo.“ Tomuhle asi nerozumím. Přece snad už někdy se Španělé za Atlético postarali o všechny branky. I kdyby to mělo být jen 1:0 O:-)

  2. do štatistík by som doplnil, že ide o prvý ligový zápas, v ktorom nastúpi Toby a nestratili sme body :D zároveň však stále platí rovnica, že Toby v základe = minimálne jeden vlastný gól :D

  3. nejvic me proste dostava ten choluv vyraz a la „not bad“ :D


Komentáře

No trackbacks yet.