Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy z šatny Atlética po prohře na Mestalle

12/09/2011 15:37 // Sebyk // 542 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético má po dvou odehraných ligových kolech na kontě pouze jediný bod a žádnou vstřelenou branku. Tým i trenér však nadále zůstávají optimisty.“Odjíždíme se vztyčenou hlavou,” tvrdí kouč Gregorio Manzano“Nemyslím si, že je pro nás spravedlivé odjíždět z Mestally bez bodu. Hráči celkově podali slušný výkon,” pokračoval známý stratég.

Za klíčový moment uktání El Profesor označil momenty, kdy Gabi a Falcao zahodili svoje tutovky, zatímco valencijský ostrostřelec Soldado svou šanci proměnil: “Valencia dokázala přetavit své šance v gól, my jsme ale také měli několik dobrých příležitostí. Bylo to vyrovnané utkání dvou skvělých týmů.” Manzano celý rozhovor posléze ukončil slovy “musíme pokračovat v naší dobré práci”.

Názor svého trenéra podpořil i útočník Adrián López, který se po gólových hodech v Evropské lize minimálně na dva zápasy odmlčel: “Odehráli jsme dobré utkání proti silnému soupeři na takovém stadionu, jakým je Mestalla. Do poslední chvíle jsme se snažili vstřelit branku, svého protivníka jsme zatlačili až k jeho vápnu. Guaita ale chytal skvěle. Myslím však, že bod bychom si zasloužili.”

Atlético již 180 minut nevstřelilo branku, Adriána zatím ale nedostatek gólů neznepokojuje: “O góly se teď nestaráme. Hrajeme dobře a pokud budeme pokračovat v dobré práci, branky přijdou.” Ofenzivní hvězda týmu – Radamel Falcao – se k Adriánovi připojuje a míní, že za gólovou impotencí stojí nesehranost týmu: “Až se všichni poznáme lépe, góly přijdou. S každým dalším zápasem budeme střílet více branek.”

V zápase na Mestalle si debut odbyly dvě hvězdné letní posily Atlética – Diego a právě Falcao. První jmenovaný vyloženě potěšil, ten druhý spíše vzbudil rozpaky, když ho zbytek týmu nedokázal zásobovat přesnými přihrávkami a centry. Stejný názor měl i krajní bek Luis Filipe“Diego měl skvělý debut, je to hráč světové třídy. Je pro mě poctou, že mohu hrát za stejný klub jako on. Arda odehrál také velmi dobré utkání. Falcao je pro nás velmi dobrá posila. Minulý rok nemohli záložníci chodit až do vápna, protože tam nebyl nikdo, kdo by vytvářel tolik prostoru.”

Vše nakonec zrekapituloval brankář Thibaut Courtois, který ač se snažil podobně jako jeho spoluhráči zůstat pozitivní, musel uznat, že “jeden bod ze dvou zápasů je pro Atlético málo”. Vzápětí ale fanoušky ujistil: “V příštím zápase přijdou góly a naši útočníci si spraví sebevědomí.” Co si o dosavadních ligových výkonech myslíte vy?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.