Ohlasy po Zaragoze: Simeone, Jiménez a Domínguez

26/03/2012 13:56 // Andres // 408 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com

Cholo Simeone si včera na své konto připsal druhou venkovní prohru a s výhrami rivalů se Atléticu začínají pomalu vzdalovat pohárové příčky. Teď více než kdykoliv jindy je třeba, aby argentinský kouč ukázal svou osobnost a tým probral. Můžeme proto jen doufat, že jeho slova jsou jen hra s médii. Simeone totiž opět neukázal žádné znepokojení: „Hráči ukázali velké úsilí. Nemůžu jim nic vytknout,“ zní od trenéra.

Nemohli jsme se do utkání dostat tak, jako máme ve zvyku. Je to mé asi 15. nebo 16. utkání, nepamatuju si to přesně, a dnes poprvé nám nepatřila žádná pasáž hry. Nebylo to ale kvůli přístupu, který tu vždy byl, absencím, tlaku z odpovědnosti nebo kvůli úsilí,“ myslí si Simeone.

Velkou pochvalu si podle něj zaslouží Zaragoza, která hrála přesně, jak potřebovala, a nakonec to bylo se štěstím za tři body. „Zaragoza odehrála dobrý zápas. Neproměnili jsme naše šance v prvním poločase. V zápase plném těžké dřiny a napadání hrála Zaragoza s velkou silou. Vyhráli zaslouženě,“ uznal Cholo.  Ten pokračoval ve své analýze dál: „Nebyl to pěkný fotbal ani z jedné strany. Ve druhém poločase jsme měli větší držení míče, ale to bylo limitováno po kraj pokutového území. V první půli jsme měli větší šance, ale musím pogratulovat Zaragoze,“ řekl trenér, který k penaltě dodal jen jediné: „Rozhodčí ji viděl, takže to penalta byla.

Manolo Jiménez poté, co svůj tým nedávno téměř odepsal, má nový slogan. Je jím „bojovat s pokorou“. Poslední místo je podle něj samo o sobě motivačním prvkem: „Jsme poslední, naší povinností je ze sebe vydat vše. Nemáme jinou možnost než být pokorní a pak možná budeme mít šanci se zachránit. Musíme se škrábat nahoru nohama, rukama i zuby,“ řekl po zápase trenér soupeře.

Místo Mirandy dostal v zápase proti Zaragoze možná trochu překvapivě šanci Álvaro Domínguez. Ten byl těsnou prohrou velmi zklamán: „Jsme teď hodně v prdeli,“ nebál se říct bez okolků mladý stoper. „Měli před bránou štěstí. Kdyby vyšla dvojšance Falcaa a Adriána, mluvili byste jinak, protože oni si stěží nějakou šanci vytvořili,“ dodal Španěl. Odmítl taky jakýkoliv nátlak způsobený potřebou dostat se na pohárová místa: „Novináři mohou mluvit o Lize mistrů, ale my musíme brát každé utkání, jako by to bylo finále. Nemůžeme teď polevit. Máme tu devět finále do konce a v každém z nich musíme položit život.