Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Villarrealu: Simeone, Molina, Gabi a Falcao

16/01/2012 19:04 // Andres // 743 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com, marca.com

Atlético Madrid včera získalo důležité tři body za výhru nad Villarrealem a radost kromě toho udělalo fanouškům i předvedenou hrou. Jak už to u klubu založeného hlavně na emocích, jako jsou Colchoneros, bývá, mnoho fanoušků je viditelným progresem tak nadšeno, že už vidí svůj tým příští sezónu v Lize mistrů. Diego Simeone, který se o tyto změny zasadil největší měrou, však fanoušky na pozápasové tiskové konferenci zklidnil a zdůraznil, že před týmem leží ještě mnoho práce.

Musíme postupovat po malých krůčcích. Teprve se vzájemně poznáváme a ta změna tu je, protože hráči nachází sami sebe. Mnoho hráčů je tu teprve krátkou dobu, musíme v klidu spolupracovat,“ řekl Simeone. Ten už v průběhu týdne prohlásil, že na základě zápasu s Ponorkou se rozhodne o možných posilovat. Včera však přestupy komentovat odmítl: „Tohle není vhodný moment, abych o tom mluvit.“ Nejvíce skloňovaným jménem, co se týče možného odchodu, je Miranda. Sám stoper ale na přestup nemyslí: „Chtěl bych zůstat a hrát, získat si své místo. Tento týden se všechno vyřeší,“ řekl Brazilec.

Villarreal je pro Chola přes mizerné výsledky stále rivalem, o to víc je tedy rád, že když to nevyšlo proti Málaze, s Ponorkou už to bylo za tři body: „Byl to úplně jiný zápas. Hráli jsme ofenzivněji a ve vysokém tempu, byli jsme více vysunutí. Potkali jsme soupeře s plno kvalitními hráči a tým odehrál velmi dobré utkání,“ zhodnotil kouč Atlética zápas.

Speciální chvály se dostalo Diegovi, který odehrál bezchybné utkání: „Je to výjimečný hráč. Dnes prokázal svou cenu a to, co se od něj očekává. Je to trochu zvláštní hráč, dokáže zahrát na jakékoliv pozici, protože je velmi odhodlán týmu pomoci a rozumí tomu, že tým znamená víc než individuality,“ řekl Cholo na adresu střelce třetí branky zápasu. Dalším, o kom byla řeč, byl Falcao, který měl několik příležitostí ke vstřelení hattricku, trestuhodně však některé zahodil: „Znám ho už od mládí, v Portugalsku ale hodně vyrostl. Myslím, že dnes měl dát ty tři góly. Dal si trochu načas, než vůbec vstřelil ten první,“ pokáral trochu Simeone Kolumbijce za efektivitu.

Závěrem ještě trenér, který se po 7 letech vrátil na Calderón, poděkoval za vřelé přijetí: „Přivítali mě skvěle. Tento moment byl pro mě z osobního i profesionálního hlediska moc krásný. Dík si ale zaslouží i hráči.

Hodně zklamán výsledkem byl naopak José Molina. Liga je však ještě dlouhá nový trenér Villarrealu věří, že tým pozitivně zareaguje a vyšplhá se ze sestupového pásma na odpovídající příčky: „Musíme zlepšit úplně vše. Neměli jsme vůbec šanci na body. Drželi jsme míč, ale nebylo z toho nic, protože jsme se příliš báli o jeho ztrátu a ohrožení z protiútoku,“ zhodnotil bývalý brankář Atlética zápas.

I on byl potěšen přijetím, kterého se mu od publika dostalo, radši by jej ovšem vyměnil za lepší výsledek: „Jsem za to vděčný, ale hořkou pachuť ze špatné hry a špatného výsledku to nezlepší. Jsem teď velmi naštvaný,“ řekl ještě Molina.

V mix zóně odpověděl na několik otázek novinářům také Gabi a Falcao. Záložník, který měl včera na starosti hlavně bránění, cítí, že čtvrté místo je stále nadosah: „Pokud budeme pořád hrát takto, zlepšíme se venku, tým může klidně skončit v první čtyřce,“ řekl Gabi po snížení ztráty na sedm bodů. „Odehráli jsme skvělé utkání, dominovali jsme od začátku do konce. Všichni jsme pracovali dohromady a Villarrealu jsme nedovolili jedinou střelu na bránu. To je velmi důležité, pokud snížíme počet obdržených branek, vyhrajeme spoustu zápasů,“ naznačil bývalý kapitán Zaragozy, kde vidí problém.

Radamel Falcao si připsal na své konto další dvě branky a celkem jich má tuto sezónu už 14. I tak v něm mnozí očekávali většího zabijáka a na Kolumbijce se snáší drobná kritika, jako tomu bylo i z úst Simeoneho. Falcao k tomu však přistoupil se skromností sobě vlastní: „Vím, že ze sebe musím pořád vydávat vše. Doufám, že se ještě zlepším,“ řekl útočník, kterému včera náramně svědčila spolupráce s Adriánem: „Adrián dnes odvedl skvělou práci, vypomohl v útoku i na křídlech. Dokáže si vždycky najít prostor a je naší tajnou zbraní,“ pochválil El Tigre svého kolegu.

Komentáře (8)
  1. simeoneho slova se mi moc libi, stejne tak falcaova. musi na nej bejt obrovskej tlak, ale on maka, navic pochvali adriana, coz je od nej hrozne hezky :-)
    jinak doufam, ze miranda zustane a pulido pujde na to hostovani O:-)

  2. Hoši Diego vie čo robí. Neviem či si spomínate, ale má vysokú úroveň komunikácie s médiami a ovláda ju ako Special one.

  3. Nie je to je prvý klub čo vedie, ale už má niekoľko štácií za sebou a úspešne.

  4. Ole,ole,olééééé,..Cholo Simeonéééééé :D

    …veľlký profesionál *THUMBS UP* …Diego patrí do malej skupinky juhoameričanov,ktorí nie sú až tak jebnutý :D ..


Komentáře

No trackbacks yet.