Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Villarrealu: Simeone, Falcao, López, Lotina a Ángel

15/05/2012 12:57 // Sebyk // 684 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, atleticofans.com, clubatleticodemadrid.com, mundodeportivo.com

V poslední kole La Ligy za ročník 2011/12 Atlético sice porazilo Villarreal na jeho hřišti poměrem 1:0, tato výhra však i přes konečné páté místo – tedy třetí nejlepší výsledek od roku 2003, kdy se Atlético vrátilo do Primery – nechává v ústech hořkou pachuť. Brány Ligy mistrů totiž letos zůstaly Atléticu zavřeny. „Není to vůbec příjemný okamžik,“ říkal trenér Simeone na pozápasové tiskové konferenci. „Nám se dnes nepodařilo postoupit do Ligy mistrů a náš soupeř sestoupil do Segundy. Sporting sice v Málaze prohrál, ale jen 1:0 – museli jsme do toho dát vše,“ tvrdil zkormoucený Cholo.

„Moc jsme se do Ligy mistrů toužili dostat, ale nakonec se nám to bohužel nepodařilo. Hráčům není co vytknout, dali do toho vše. Potřebovali jsme remízu Sportingu, ale nevyšlo to. Chtěli jsme čtvrtou příčku, šli jsme za tím, od mého příchodu jsme posbírali spoustu bodů, ale nestačilo to. Zůstali jsme stát venku přede dveřmi. Bolí to. Věřím, že týmu se to ale nedotkne a i nadále zůstane konkurenceschopný,“ narážel Simeone na to, že bez Ligy mistrů bude velmi těžké proměnit hostování Diega v přestup nebo udržet v klubu Falcaa. „Nemohu vám garantovat, že zůstanou,“ prohlásil argentinský lodivod na adresu dvou největších hvězd klubu.

I zápas s Villarrealem rozhodla spolupráce Diega s Falcaem – první jmenovaný rozehrál rohový kop, který dravý El Tigre neomylně poslal do brány. „Chtěl bych svůj gól věnovat své matce,“ napsal na Twitteru Falcao – na neděli totiž připadal (nejen) v Kolumbii den matek. „Když jsem byl malý, chodili jsme si na pláž v Santa Martě hrát s míčem. Ten se ale po písku špatně kutálel, a tak mi ho máma házela a já jsem jí ho hlavou vracel zpátky. Už tehdy jsem piloval hlavičky!,“ žertoval Falcao. Hvězdný forvard nakonec během své první sezony v Madridu nastřádal vynikajících 24 ligových branek, čímž se stal Pichichim „zbytku ligy“. Lionel Messi (50 gólů) a Cristiano Ronaldo (46) si totiž založili svou vlastní soutěž.

Loučící se kapitán Antonio López, který před novináře předstoupil dost možná naposledy jako aktivní hráč Atlética, pak rovněž vyjádřil lítost nad tím, že Liga mistrů letos Atléticu nevyšla: „Je škoda, že se nám to nepovedlo. Měli jsme k tomu několik příležitostí, ale nevyšlo to. I přesto ale můžeme tuto sezonu zakončit s hlavami nahoře – získali jsme cennou trofej a do poslední chvíle bojovali o účast v Lize mistrů,“ řekl López. Odcházející levý bek také nezapomněl pochválit kouče Simeoneho: „Než přišel, tak na tom tým nebyl příliš dobře, ale společně s ním se nám podařilo zvrátit průběh věcí a dosáhnout toho, čeho jsme dosáhli,“ vysekl kapitán Atlética Cholovi poklonu.

To lodivod Villarrealu Miguel Ángel Lotina byl po utkání mnohem skleslejší. Během posledních dvou let se mu totiž podařilo do Segundy sestoupit se dvěma odlišnými týmy – minulý rok „pohřbil“ Deportivo La Coruña. „Nechce se mi o tom vůbec mluvit, stejně by to vypadalo, že jen hledám výmluvy. Je těžké vysvětlit, co se stalo. Po výhře nad Sportingem jsme měli vše ve svých rukou, ale nakonec nás dnes poslal dolů gól z rohu v závěrečných minutách utkání. Myslím, že byl tenhle zápas k Villarrealu hodně nespravedlivý. Ale každému se dostane jen toho, co si zaslouží, a tým počínaje mnou musí přijmout zodpovědnost,“ soukal ze sebe zdrcený trenér Žluté ponorky.

Sestup Villarrealu ovšem provázely i poněkud podivné okolnosti, když se na jejich úkor zachránila Zaragoza, která byla ještě v lednu beznadějně poslední. Její jarní jízda za udržením se v nejvyšší soutěži je bezpochyby obdivuhodná, provázely ji však i kontroverzní okamžiky podobě několika pokutových kopů a červených karet. Toho si je vědom i obránce Villarrealu Ángel: „Nezbývá nám než držet hubu, protože jsme spadli do Segundy. V posledních týdnech se ale stalo několik zvláštních věcí, jako například tři vyloučení v Getafe,“ narážel zkušený zadák na utkání posledního kola, v němž Zaragoza zahrávala penaltu a celkem tři hráči Getafe uviděli čerenou kartu. Právě tato výhra zachránila Zaragozu v Primeře. Ve Španělsku se již prý chystá vyšetřování.

Komentáře (4)
  1. lotina je fakt expert, do segundy spadnul tusim i s celtou a errealou :D je mi ho ale fakt lito, na jeho miste bych si asi hodl masli…
    ani si nepripoustim, ze by na zaru neco nasli, ale kdyby ty mafiany poslali nekam do tercery, kam patri, tak bych mel velkou radost…


Komentáře

No trackbacks yet.