Ohlasy po Valladolidu: Simeone nespokojený s druhým poločasem, Courtois děkuje za podporu

24/09/2012 23:27 // Andres // 303 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, clubatleticodemadrid.com

V nedělní podvečer si to Atlético v dalším domácím zápase rozdalo zase s papírově slabším soupeřem a natěšený stadion Vicenteho Calderóna nečekal nic jiného, než tři body. To se přes obtíže nakonec i proti Valladolidu povedlo a Colchoneros tak dosáhli už na 15. zápas v řadě bez prohry. Naposledy Atléti poznali, jak chutná porážka 11. dubna v domácím derby proti Realu Madrid. Jen třikrát přitom zápas skončil remízou.

A pokračujeme hned dalšími statistikami – po 26. ze 37 utkání pod Simeonem dali muži v červenobílém úvodní gól zápasu. Dalšího silného startu do utkání si trenér cení. „V prvním poločase jsme byli velmi pevní. Presovali jsme vysoko a hráči hráli s vysokým nasazením, ač nám scházela přesnost,“ analyzoval Argentinec po zápase. „Od 20. minuty jsme začali být opět přesní a zápas se začal ubírat směrem, kterým jsem chtěl,“ dodal trenér.

Mluvili jsme o herním stylu Valladolidu. Věděli jsme, že pokud budeme schopni předvídat, jako v té akci, která vedla k prvnímu gólu, může se nám taková kombinace povést. Godínův gól pramenil z absolutní preciznosti a skvělého zachycení míče, pak dobrého sprintu doprovázeného náběhem Diega Costy, který vytvořil prostor pro skórování,“ pochválil Simeone i méně viditelnou práci brazilského útočníka.

S průběhem druhého poločasu už trenér Los Rojiblancos tak spokojený nebyl. „Stáhli jsme se a oni nabrali sebevědomí díky dobrému držení míče, i když bez vytvoření gólových příležitostí. My jsme měli dvě nebo tři šance ve vápně, které jsme mohli zakončit mnohem lépe, abychom pojistili výsledek třetím gólem,“ vytkl Simeone počínání svých svěřenců.

Zlatým hřebem večera byl bezpochyby už výše zmíněný gól z dílny Diega Godína. Ten byl v minulých týdnech spíše terčem kritiky, všechny však umlčel svým prvním gólem, kterému nepředcházela standartní situace, od dob, kdy přišel do Španělska.

Když jsem zachytil ve středu hřiště přihrávku, viděl jsem, že bych se mohl prosmýknout dopředu a najednou jsem se ocitl sám před brankářem,“ řekl Uruguayec po zápase. „Jsem velmi šťastný za tu branku a vítězství. Cílem bylo vyhrát a zajistil další tři body,“ dodal Godín.

Zklamáním naopak do jisté míry byl Thibaut Courtois, který dovolil Valladolidu díky hrubce vstřelit velmi důležitý snižovací gól a rázem byla „Pucela“ na dostřel bodovému zisku. Fanoušci na stadionu však vzali Belgičanovu chybu po svém a místo pískání začali skandovat brankářovo jméno, za což jim Courtois krátce po zápase prostřednictvím Twitteru poděkoval. „Fanouškům, kteří mě podpořili i po mé chybě – díky moc! Byla to podpora, kterou jsem přesně potřeboval, abych vychytal všechny ostatní střely. Díky!

20letý gólman se po své chybě i díky fanouškům otřepal a dvěma povedenými zákroky uchránil Atlético od zbytečné ztráty bodů, což reflektoval i Simeone na pozápasové konferenci. „Nejlepší částí zápasu bylo, jak Courtois zneškodnil na dva nebezpečné přímé kopy. Zareagoval a celou situaci velmi dobře stejně jako fanoušci, kteří ho povzbuzovali,“ řekl trenér.

Naštvaný odjížděl z Madridu trenér hostí Miroslav Đukić, který byl navíc za nesčetné stížnosti sudímu během utkání vyloučen a zbytek utkání sledoval z šatny. „Prohráli jsme zaslouženě. V prvním poločase jsme nebyli tak nebojácní jako v tom druhém,“ řekl po zápase zklamaný Srb. Vinu však vzal na sebe. „Hlavním viníkem jsem já. Věděli jsme, jak máme do zápasu vstoupit, ale neudělali jsme to. Prohráli jsme každý souboj. Za druhý poločas jsme ale na hráče pyšný. Přes nepříznivé skóre ze sebe vydali všechno,“ dodal Đukić.