Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Superpoháru: trenéři a vedení

03/09/2012 00:02 // Sebyk // 727 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, clubatleticodemadrid.com

Atlético zažilo v pátek pohádkový večer, když poměrem 4:1 vypráskalo londýnskou Chelsea a připsalo si čtvrtou evropskou trofej za poslední dva roky. Co k historickém utkání řekli trenéři a vedení klubu?

„Jako kouč mohu říci jen to, že jsem hrdý na své hráče. Mohu jim jen pogratulovat a poděkovat, protože odehráli neuvěřitelný zápas. Podali perfektní výkon. Věřím, že čas ukáže, že tohle byl jeden z nejlepších zápasů Atlética v jeho historii. Nemohu být šťastnější,“ klaněl se svým svěřencům Diego Simeone.

„Chelsea sice dnes neměla příliš štěstí, nám však především skvěle vyšla taktika a strategie, se kterou jsme do zápasu šli. Jako trenéra mě to činí hrdým. Splnili jsme si domácí úkol, zjistili, kde mají slabiny, a tým toho dokázal plně využít. Občas se sice utkání nepovede tak, jak si ho naplánujete na papíře, dnes to však vyšlo a my odehráli fantastický zápas,“ nešetřil Cholo superlativy. „V prosinci jsem přišel ke zdecimovanému týmu, ale viděl jsem, že tu jsou praví muži a dobří hráči, a teď jsme tady. Neuvěřitelné,“ zavzpomínal Cholo na moment, kdy u kormidla Atlética vystřídal Gregoria Manzana.

„Radamela obdivuji, miluji jeho hru. Nemám k němu slov. Je zkrátka neuvěřitelný. Znám jej od mládí a od té doby udělal neskutečný pokrok. Vždycky tvrdil, že tlak mu dodává na síle a motivaci. Čím důležitější utkání hrajete, tím je lepší. Nezáleží na tom, jak vysoko mu nastavíte laťku – on ji pokoří. Je to hráč světové extratřídy,“ vysekl pak argentinský stratég nejhlubší poklonu hrdinovi pátečního utkání Radamelu Falcaovi. Důvod vítězství však Cholo hledal jinde. „Víte proč jsme vyhráli?,“ ptal se na včerejších oslavách. „Protože jsme hráli se srdcem všech fanoušků Atlética!“

To Simeoneho protějšek Roberto Di Matteo byl na slovo skoupější. „Dali jsme příliš mnoho prostoru jejich hráčům, především Falcaovi, který pokud dostane takový prostor, tak je velmi nebezpečný a většinou se nemýlí,“ litoval kouč Chelsea. „Už před utkáním jsme varovali hráče, že je to jeden z nejlepších útočníků Evropy a on to naplno dokázal. Hlavně jeho druhý gól byl parádní,“ vysekl Di Matteo poklonu hrdinovi pátečního zápasu. „Brzy jsme prohrávali a nechali si zápas utéct. Špatně jsme zacházeli s balonem, těžko jsme hledali skulinky v jejich defenzívě, která byla velmi pevná,“ hledal italský lodivod příčiny porážky.

Velmi nadšený z dosaženého úspěchu byl prezident Atlética Enrique Cerezo. „Podstoupili jsme velké oběti, ale i přesto zůstali velkým týmem. Získat čtyři evropské tituly během dvou let, to je obrovský úspěch. Není mnoho týmů, které se mohou něčím podobným pochlubit. Máme skvělý tým, skvělého kouče, skvělé hráče a skvělé fanoušky. Hlavně fanouškům bychom chtěli poděkovat za všechnu jejich podporu.“ Cerezo i tradičně přidal jednu ze svých filozofických perel. „Nejlepší zápas v historii? Nevím, pokaždé v historii přijde později zase nějaký lepší,“ zamyslel se prezident madridského klubu.

K pátečnímu úspěchu se samozřejmě vyjádřil i šéf Atlética Miguel Ángel Gil Marín. „Bojovali jsme srdcem a jím dokázali překonat i ekonomické rozdíly, které mezi oběma týmy panují. Hráči hráli jako tým, od začátku jsme kontrolovali hru a Diego Simeone byl perfektní. Podpora fanoušků v hledišti byla neskutečná. Na tým i fanoušky musíme být velmi hrdí,“ řekl. Falcao je jen jeden a my máme to štěstí, že ho máme v Atléticu. Mít takového hráče je nedocenitelné – je velmi skromný, podporuje své spoluhráče a hraje na neskutečné úrovni,“ poklonil se Tigremu i Gil Marín.

Komentáře (3)
  1. A Enriquemu děkuji za další perlu. :D

  2. gil marin a cerezo mluvi o fanouscich jinak nez o neprijemne haveti? konec sveta se blizi… *CRAZY*


Komentáře

No trackbacks yet.