Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Superpoháru: Falcao a spol.

03/09/2012 03:13 // Sebyk // 579 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com, clubatleticodemadrid.com

Atlético zažilo v pátek pohádkový večer, když poměrem 4:1 vypráskalo londýnskou Chelsea a připsalo si čtvrtou evropskou trofej za poslední dva roky. Co k historickém utkání řekli hráči červenobílých?

„Realita překonala i mé nejdivočejší sny. Snil jsem o výhře Superpoháru a snil jsem i tom, že k tomu týmu pomohu brankou. Tohle jsem však vůbec nečekal. Všechno to šlo nesmírně jednoduše, jsem velice šťastný,“ tvrdil po utkání hrdina večera a střelec tří branek do branky Chelsea Radamel Falcao. Kolumbijský forvard tak v pátek upravil svou bilanci v evropských pohárech na těžko uvěřitelných 32 branek ve 30 zápasech.

„Věděli jsme, že favoritem utkání je Chelsea, ale nám se podařilo podat výkon na hranici našich možností. Z vítězství jsme všichni nadšení, zejména z toho, jakým způsobem jsme jej dosáhli. Teď se snažíme si tento moment vychutnat jak to jen půjde,“ pokračoval El Tigre. Do utkání o Superpohár přitom Falcao málem vůbec nezasáhl – do poslední chvíle se údajně jednalo o jeho přestupu z Atlética. Falcao však nakonec zůstal v Madridu. „Atlético udělalo mnoho pro to, aby mě udrželo, za což jsem mu vděčný. Teď jsem tady a v klidu a užívám si přítomnost,“ řekl k celé věci sám hráč.

Pořádně pikantní příchuť mělo páteční utkání pro gólmana Atlética Thibauta Courtoise – hájil v něm totiž branku Colchoneros proti svému kmenovému klubu Chelsea a nakonec se radoval i z vítězství. „Neměl jsem během utkání skoro žádnou práci, Simeoneho taktický plán zafungoval perfektně. Znovu ukázal, jak skvělý je to kouč. Příliš mnoho lidí nám přitom před zápasem moc nevěřilo,“ tvrdil po zápase mladý Belgičan. „Hráli jsme zkrátka skvěle. Skóre 4:1 proti vítězi Ligy mistrů je velice dobré, mohli jsme přitom klidně vyhrát i 6:1 nebo 7:1. Tohle vítězství věnujeme našim fanouškům, kteří byli fantastičtí,“ zakončil Courtois.

S kapitánskou páskou na ruce dovedl Atlético k další trofeji válečník ve středu pole Gabi Fernández. „S tímto přístupem můžeme dosáhnout velkých věcí. Tenhle tým patří mezi ty nejlepší,“ prohlásil devětadvacetiletý záložník. „Falcao je rozdílový hráč, je neuvěřitelný,“ stihl ještě Gabi smeknout před svým spoluhráčem. K němu se přidal i jeho parter ze středu pole Mario Suárez, který opět prokázal, že je mužem velkých zápasů, když stejně jako ve finále Evropské ligy podal i v pátek excelentní výkon: „Falcao je pro mě nejlepší útočník světa. Ukazuje to každým zápasem. Máme obrovské štěstí, že jej máme.“

To levý bek Filipe Luís mluvil o druhém hrdinovi Superpoháru – kouči Diegu Simeonem. Simeone změnil můj život. Velmi často používá slova ‚vítěz‘ a ‚vyhrát‘ a člověk si pak nepřipouští nic jiného. V proslovu před zápasem nám dokázal dostat do hlavy, že tenhle zápas zkrátka vyhrajeme. Neměli jsme žádné negativní myšlenky – prostě jsme šli na hřiště vyhrát tu trofej,“ popisoval brazilský obránce praktiky svého kouče. „Vítězství v Superpoháru je velký počin, velice si toho ceníme a je to odměna pro celý tým a zejména naše fanoušky,“ dodal Filipe ještě.

Velkou radost ze získané trofeje měla rovněž letní posila Emre Belözoğlu, jenž si ve vítězném utkání rovněž připsal debut v červenobílých barvách. „Jsem nadšený, že jsem si v Monaku odbyl své první minuty za Atlético a mohl se spoluhráči oslavit i zisk trofeje. Je to velká pocta. Po taktické stránce patří Atlético k nejlepším týmům Evropy a proti Chelsea to jenom potvrdilo,“ říkal po utkání zjevně šťastný Emre. Ten byl po skončení zápasu k vidění spolu se svým krajanem Ardou Turanem, jak společně oslavují s tureckou vlajkou. „Arda i já jsme hrdí na to, že jsme v Superpoháru mohli reprezentovat Turecko. Tuhle trofej považujeme za dar tureckému lidu,“ zakončil jednatřicetiletý záložník.

Komentáře (2)
  1. dar tureckemu lidu *ROFL*
    klobouk dolu pred cholem, jestli vazne dokaze hrace tak namotivovat – a jak ukazala posledni dve finale, co jsme hrali, tak dokaze… *BRAVO*

    • hlavně ale i takticky připravit, jak říká Emre…zase cítím, že mluvím ještě z euforie, ale ani v nejdivočejších snech jsem si nedokázal představit, že takhle mladý Simeone bude i něco víc než jen hecíř..a vída..

      jinak dar tureckému lidu :D:D


Komentáře

No trackbacks yet.