Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Rennes: Manzano, Antonetti, Godín a Domínguez

16/12/2011 23:00 // Andres // 683 zobrazení // zdroj: marca.com, mundodeportivo.com

Atlético včera porazilo Rennes a zvrátilo sérii dvou porážek. Ani to ale fanouškům nestačilo a velmi hlasitě dali najevo, jak moc požadují hlavy Gila a Manzana. Nikdo na hřišti se tím ale nenechal rozhodit a kouč vyzdvihl zejména profesionální odezvu hráčů na špatné výkony.

Očekávali jsme negativní atmosféru za poslední výsledky, ale zareagovali jsme výhrou. Tým ukázal svou profesionalitu,“ pochvaloval si Manzano. „Minulý rok se Atlético přes skupinovou fázi nedostalo, ale letos se nám to podařilo. Nebylo to jednoduché, ale postup jsme si zajistili už dříve a celkově hráči odvedli velmi dobrou práci.

Řeč se jako obvykle stočila i směrem k Josému Antonio Reyesovi, který opět nenastoupil. Kouč však na otázku, zda v něj úplně ztratil důvěru, odpověděl opět negativně: „Nemám nic proti nikomu z těch, kdo se neúčastnili zápasu, stejně jako nemám nic třeba proti Courtoisovi, který dnes také nehrál,“ řekl otráveně Manzano.

Přestože jednání s Galatasaray ztroskotala, to vypadá, že diskutovaný Španěl svého kupce přeci jen najde. Média dnes informovala o tom, že za částku 3,5 milionu eur by se Reyes mohl stěhovat do Sevilly. Celý přestup by se měl pak podle všeho dojednat příští týden.

Skvělý výkon včera mimo jiné odvedl Sergio Asenjo, který dostal příležitost místo obvyklého okupanta branky, Thiabuta Courtoise. Manzano nešetřil slovy chvály, kdy však mladému Španělovi dá opět šanci sám neví: „Asenjo byl plně k dispozici kdykoliv jsme ho potřebovali a jeho práce tímto byla odměněna. Nemůžu říct, jestli bude v bráně i proti Betisu. Nešlo o to, že Courtois by udělal něco špatně. Oba jsou to skvělá brankáři,“ vyjádřil se k situaci v bráně trenér Colchoneros.

Frédéric Antonetti, kouč včerejšího soupeře, přes prohru zklamán nebyl. Letos chtěl pojmout celou soutěž pouze jako prostor pro získání cenných zkušeností: „Náš tým je velmi mladý a hráči musí získat zkušenosti. Od začátku jsem říkal, že to je náš cíl v této soutěži,“ vysvětlil Antonetti nasazení okrajových hráčů.

Hned po zápase si novináři odchytli Diega Godína. Ten mluvil hlavně o fanoušcích, jejichž celozápasový pískot měl ještě živě v paměti: „Musíme se soustředit, abychom hráli s tím správným přístupem. Fanoušci nás pak budou určitě podporovat, pokud se dostaví výsledky. Věděli jsme, že to dnes bude složité, lidé jsou pobouřeni posledními dvěma venkovními výsledky.

Na stejné téma mluvil i jeden z kapitánů, Álvaro Domínguez: „Není příjemné hrát v takovém prostředí. Pískali na nás, protože naše výkony nejsou hodny tohoto dresu a my jsme si to zasloužili. Můžeme jen sklonit hlavy,“ řekl s notnou dávkou sebereflexe stoper, který včera dával druhý gól zápasu. „Manzano je s mužstvem na jedné lodi. Víme, co znamená nosit tento znak a špatné výsledky jsou naší chybou,“ dodal.