Ohlasy po Realu Sociedad: Simeone, Juanfran, Adrián a Montanier

03/05/2012 19:12 // Andres // 380 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, atleticofans.com

Jako by nestačil Atléticu trest ze zápasu s Betisem, kdy v posledních pěti minutách ztratili svěřenci Diega Simeoneho téměř vyhraný zápas, museli Los Colchoneros připomenou svou letošní ligovou smůlu v ten asi nejnevhodnější moment.

Do včerejšího zápasu s Realem Sociedad se Atlético Madrid řadilo mezi vážné uchazeče o čtvrtou příčku, která zajišťuje účast v předkole Ligy mistrů. Co k tomu Rojiblancos potřebovali? Prohra Levante – check, prohra Málagy – check, 3 body proti Realu Sociedad – fail. Madriďanům tak zůstala už jen teoretická šance na Ligu mistrů, trenér Simeone však trvá na boji do posledního dechu. „Budeme bojovat, dokud je tu matematická šance,“ zopakoval kouč po zápase.

Odmítl tak, že možnost, že by šetřil některé hráče na veledůležité finále Evropské ligy. Důvod je podle Simeoneho prostý. „Potřebujeme body nejen kvůli naději na čtvrté místo, ale taky abychom se vzdálili pronásledovatelům a pojistili místo v Evropě,“ vysvětluje kouč, který vidí i jiné faktory neúspěchu honu za čtvrtým místem než jen smůla. „Snažili jsme se hrát naplno v obou soutěžích. Hráli jsme dva měsíce v kuse s malými rozestupy a s malými možnostmi, co se týče kádru. Nemohli jsme počítat ani s Antoniem [Lópezem] ani se Sílviem, takže Filipe a Juanfran nemohli nikdy dostat oddech,“ postěžoval si Cholo. „Málaga hraje jednu soutěž a to nás stojí to, že s nimi nemůžeme držet krok.

Neměli jsme moc gólových příležitostí. Pokračovali jsme ale v práci a nakonec to tam ve druhém poločase spadlo. Vyloučení nám ublížilo, nemohli jsme udržet míč v posledních 20 minutách. Z poslední příležitosti pak přišlo vyrovnání,“ naříká Simeone nad ztracenými body.

Velkým otazníkem včerejšího zápasu byla účast Juanfrana, který v roce 2012 vynechal jen tři utkání, což se na něm samozřejmě podepsalo. „Osobně se už cítím líp. Měl jsem nějaké problémy se zadní stranou stehen, ale léčba zabrala,“ řekl novinářům Juanfran v mix zóně.

Nebylo to lehké utkání, ale byla to pro nás tvrdá rána, protože nikdo tu remízu nečekal. Hodně utkání ovlivnilo vyloučení Gabiho, protože do té doby jsme byli lepší. Pak jsme se stáhli, protože jsme museli ubránit výsledek, ale to se nám nepodařilo. Chyběla nám špetka štěstí,“ lituje pravý bek, který ale boj o Ligu mistrů také ještě nevdává. „Dokud je tu ta možnost, budeme bojovat. Celou sezónu bojujeme jako o život, abychom dosáhli našich cílů a vybojovali jsme tak finále Evropské ligy. Stejně tak položíme život, abychom dosáhli na Ligu mistrů.

Novináři si vyhlédli i jeho parťáka Adriána. „Nehráli jsme tak tak dobře, jako doma obvykle hráváme. V prvním poločase jsme měli problémy, ale po změně stran se to trochu zlepšilo a dali jsme gól proti velmi dobře bránícímu týmu. To, že nás pak hrálo o jednoho méně, zápas ovlivnilo a soupeř útočil. Tým bojoval, jak mohl, ale nakonec jsme po rohu inkasovali,“ analyzoval utkání útočník. „Velká škoda, že z toho byla nakonec jen remíza, když byl tým ve vedení.

Spokojen s bodem byl naopak trenér hostí Philippe Montanier. Remízu si podle něj jeho hráči zasloužili. „Atlético je skvělý tým, ale my jsme odehráli po všech směrech velmi dobrý zápas,“ řekl Francouz na pozápasové tiskové konferenci. „Největším pozitivem bylo to, že jsme udělali v sestavě několik změn oproti minulému zápasu a udrželi jsme si úroveň,“ pochlubil se Montanier. Možná by si z něj mohl vzít Simeone v tomto ohledu trochu příklad.