Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Rayu: Simeone bere vinu na sebe

18/09/2012 18:08 // Andres // 636 zobrazení // zdroj: forzaatleti.com, clubatleticodemadrid.com, atleticofans.com, infoatleti.es

Atlético Madrid zažívá nejlepší vstup do sezóny od sezóny 2004/05, kdy naposled získalo 7 bodů z prvních tří zápasů. Po výhře nad Rayem Vallecano má vůbec nejvíc bodů ze všech madridských klubů a to mají Rojiblancos ještě zápas s Betisem Sevilla k dobru. „Myslím, že tým odehrál dobré utkání, když si vezmeme, jak statečného protivníka proti sobě měl,“ začal trenér Simeone na pozápasové tiskovce.

Nebylo však daleko od toho, aby ze skvěle rozjetého utkání, kdy Colchoneros už potřetí po sobě dokázali nastřílet 4 branky (poprvé od října 1997), bylo velké zklamání. Domácí totiž byli až do poslední vteřiny na pokraji ztráty celého náskoku. Celá hra Atlética jakoby se rozpadla po střídáních, která přišla všechna už kolem prvního hodiny hry. „Myslím, že jsme řešili věci velmi dobře, ale pak jsem se uspěchal se střídáními. Já nesu odpovědnost za tři obdržené branky na konci zápasu,“ uznal Cholo svou chybu, která málem Atlético stála body.

Střídání jsou jedna věc. To, jak ovšem defenzíva vypustila závěrečné souboje, je zcela něco jiného. Nevyužil tak jen Cholo své neprůstřelné vesty, kdy on je ten poslední, na koho by se snesla kritika fanoušků? Na otázku, zda si nevšiml zjevně chybějícího nasazení v obraně, odpověděl záporně. „Všiml jsem si jen toho, že jsem uspěchal střídání,“ zopakoval trenér.

Mužem zápasu se jednoznačně stal Diego Costa, který musel potěšit i jeho nejzarytější odpůrce. Brazilský útočník, který po minulé sezóny upadal v nemilost osudu a hlavně skutečnosti, že stále nevlastní občanství některého ze států Evropské unie, stál za všemi brankami Atlética a zaslouženě si vyslechl chválu od svého trenéra. „Vsadili jsme na něj. Můžeme vidět, jak se každý dnem zlepšuje. Je to zkrátka kluk, co na sobě tvrdě pracuje. Mysleli jsme, že to bude ideální hráč pro využití otevřených prostorů kolem Tita a Casada s ohledem na to, jakou hru jsme proti Rayu zvolili,“ dodává Simeone.

Média si samozřejmě našla i hlavního hrdinu utkání, který ještě minulý půlrok válčil právě za Rayo na hostování. Nešlo se tak vyhnout vtípku, že je Diego Costa potrestal za to, že se k němu na předměstí Madridu chovali špatně. „Ne, byli tam skvělí. Byly to dobré časy. Ten rok je ale za námi a já teď musím bojovat za tento dres,“ odpověděl pobavený Brazilec.

Pro Diega Costu to byl zároveň první zápas v základní sestavě po takřka roce a půl. „Doufal jsem, že dostanu šanci hrát. Cítil jsem se dobře. Člověk musí využít takových příležitostí a být na ně připraven. Doufám, že budu takto pokračovat,“ dodává útočník, který byl v létě jednou nohou pryč. „Věděl jsem, že tu chci pokračovat, ale tohle je velký klub a nechtěl jsem být zase rok bez fotbalu. Musíte prostě dál makat.

Ani tři závěrečné branky nepřinesly trenéru hostí Paco Jémezovi radost. Muž, který v létě vystřídal populárního Sandovala, lamentoval, že očekával od svého celku úplně jinou hru. „Budu odsud odjíždět otrávený. Ani v prvním poločase, ani na začátku druhého jsme nebyli sami sebou. Zasloužili jsme si prohrát za to, že jsme nezůstali věrní tomu, co jsme nacvičovali celý týden,“ řekl kouč Raya. Pochválil naopak střídající hráče, kteří hru jeho celku značně pozvedli. „Jsem velmi spokojený s hráči, které jsem poslal do hry. Není lehké přijít do hry za takového stavu, ale oni naopak nabudili ten zbytek.

Statistická perličkaArda Turan zaznamenal gól číslo 4200 Atlética Madrid v Primera División. (3900 – Maxi Rodríguez, 4000 – Simão, 4100 – Agüero)

Komentáře (2)
  1. no nevim cholo, asi je dobre, ze branis hrace pred medialnim tlakem, ale doufam, zes je v kabine poradne zprcal. je to totiz hlavne jejich chyba…
    k te statisticke perlicce – takze tim chces rict, ze jarda pristi leto prestoupi? :-[


Komentáře

No trackbacks yet.