Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Racingu: Simeone, Juanjo González, Toño, Perea, Pizzi

12/02/2012 14:17 // Sebyk // 573 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, mundodeportivo.com

Atlético včera na hřišti na Racingu předvedlo v podstatě bezchybný výkon, svého soupeře přejelo rozdílem třídy, vypracovalo si řadu šancí. Přesto si odváží jen bodík za bezbrankovou remízu. V brance domácích totiž čaroval dvaatřicetiletý brankář Toño. V podobném duchu mluvil po zápase i Diego Simeone: „Odehráli jsme skvělý zápas a hráči odvedli výborný výkon. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli, tak, jak se vám to líbí, ale stačilo to pouze na bod. Musíme pogratulovat Toñovi. Tohle je jeden z důvodů, proč je fotbal tak krásný. Byl to z jeho strany zapamatováníhodný výkon,“ klaněl se Cholo domácímu gólmanovi.

„Teď musíme pokračovat v načaté práci, máme na čem stavět. Tenhle tým roste zápas od zápasu a to je dobře. Občas prostě zahrajete skvěle, ale berete jen bod, občas vám slabý výkon stačí i na tři. To je fotbal,“ zakončil Diego Simeone. Jeho protějšek Juanjo González uznal, že za získaný bodík za remízu může Racing děkovat hlavně štěstí a svému brankáři: „Atlético hrálo výborně, naprosto nás přejelo. Drželo otěže utání od samého začátku až do konce. Remízu jsme udrželi jen díky štěstí a skvělému Toñovi. Za bod jsme nesmírně šťastní,“ řekl po zápase kouč Kantábrijců.

A co na včerejší utkání řekl jeho samotný hrdina? Na otázku, zda tohle byl jeho nejlepší zápas v životě, Toño odvětil: „Určitě jeden z nejlepších, tolik zákroků jako včera jsem si snad ještě v životě v žádném utkání nepřipsal. Cením si ale zejména toho, že jsem svým výkonem mohl týmu pomoci k bodu. Atlético hrálo zkrátka skvěle a my jsme měli i kus štěstí.“

Dvaatřicetiletý kapitán Racingu si velmi váží i gratulací, které se na něj valí ze všech stran: „Moc si cením toho, že Cholo i hráči Atlética mi po zápase gratulovali. Už se mi to párkrát v kariéře stalo, ale nikdy tím způsobem, že speciálně na mě čekali u lajny, aby mi pogratulovali. Falcao byl první hráč, který mě po utkání objal a poblahopřál,“ říkal hrdina včerejšího zápasu.

Hráči Atlética po včerejšku samozřejmě spílali štěstěně a litovai ztracených dvou bodů, ale zároveň se klaněli výkonu Toña. „Za celou svou kariéru jsem snad nezažil, aby měl tým tolik střel na branku, tolik gólových příležitostí, ale ani jednou neskóroval. Toño byl zkrátka úžasný. Pogratulovat bych ale chtěl i svým spoluhráčům, hráli jsme dnes také velmi dobře, neustále výkonnostně rosteme. Bohužel jsme ale dnes ztratili dva body,“ nechal se po zápase slyšet stoper Luis Perea, který včera navlékl kapitánskou pásku.

Před mikrofony novinářů se včera postavil i Pizzi, který si proti Racingu připsal jeden ze svých vzácných startů v dresu Atlética. „Samozřejmě nás to mrzí, protože tým odehrál skvělý zápas, ale zkrátka to tam nespadlo. Brankář Racingu byl prostě skvělý. Pro vítězství jsme udělali vše, ale dnes to nestačilo. Na konci jsme už hodně riskovali, ale ani to nepomohlo. Je to škoda, moc jsme to vítězství chtěli a potřebovali,“ prohlásil rychlonohý Portugalec, který včera celý zápas zakončil poslední střelou na bránu Racingu, která si – jak jinak – našla cestu do rukavic hrdiny Toña.

Komentáře (3)
  1. Tyjo, to je hezké, jak mu poblahopřáli, já bych byl po zápase asi pěkně naštvaný, že to tam nespadlo a emoce by opadly až časem O:-) Toňo byl skvělý, ale mám dojem, že proti nám září pravidelně…ale co, když proti nám zazářil Cobeňo a osasunský Andrés, co proti nám snad debutoval v lize…. :D

  2. tono valec, co k tomu dodat. a fakt respekt plus jak falcaovi, tak i cholovi a hracum za to, jak vsichni tonovi pogratulovali *BRAVO*


Komentáře

No trackbacks yet.