Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Plzni: Cebollazo!!

06/10/2012 12:14 // Andres // 668 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, ČTK

Patnáctá výhra v evropských pohárech v řadě. Jak dlouho ještě budeme psát každé ohlasy věnované Evropské lize psát o aktuální délce rekordní série? Nebylo daleko od toho, aby ji Plzeň ve čtvrtek ukončila, v posledních vteřinách jí však Cristian Rodríguez prodloužil život počinem, který si dokonce vysloužil vlastní termín. Sítě za Kozáčikem málem roztrhal jeho Cebollazo.

Šťastný střelec měl o důvod k radosti víc, když jej v kabině uvítal velký potlesk. „Byl jsem překvapený. Uvítání mě potěšilo, protože na mě všichni čekali; hráči i realizační tým,“ řekl uruguayský křídelník předtím, než popsal klíčový moment zápasu, který Atléticu zajistil tři body. „Byl jsem dobře postavený, tak jsem si řekl o míč. Se štěstím mi dopadl přesně na levou, sebevědomě jsem ho napálil a byla z toho branka. A opravdu hezká,“ popsal Cebolla jednu z nejkrásnějších branek čtvrtečního večera.

Dobré výsledky jsou podle Cristiana Rodrígueze odměnou za týmovou práci a tvrdou dřinu v letní přípravě. „Pracujeme tvrdě už od začátku předsezóny. Naštěstí se nám taky vyhýbají zranění a daří se. Tým ale má stále velkou pokoru, je před námi ještě hodně dlouhá cesta,“ dodal nedávný oslavenec.

Povedený kousek jednoho ze svých nejusilovnějších dříčů se nemohl nelíbit trenéru ani Simeonemu. „Fotbal je o dělání rozhodnutí. Emre se rozhodl na konci zápasu rozehrát nakrátko místo toho, aby míč poslal do vápna, čímž překvapil celý stadion, i mě. Cristian si jej zpracoval, podíval se a přesvědčivě zakončil. Musím jim pogratulovat, protože to bylo úžasné,“ shrnul trenér Atlética asi jediný krásný moment celého zápasu.

Následně se trenér podělil o svůj pohled na celý zápas. „V prvním poločase jsme měli problém udržet míč. Stál proti nám soupeř, který byl připraven dobře bránit a rychle zaútočit. Do druhé půle jsme udělali nějaké změny a začali jsme hrát líp a dostávat se do lepších pozic,“ řekl Cholo Simeone.

Kromě Cebolly byl nejblíže brance Raúl García, který za 30 minut na hřišti předvedl více, než někteří spoluhráči za celé utkání. „Výhra chutná dobře, protože jsme ji získali v poslední minutě. Tým odvedl dobrou práci. Věděli jsme, že Plzeň bude tuhý oříšek, přijeli bránit trochu víc, než je obvyklé, takže je logické, že to zpočátku bylo složitější. Tým je však sebevědomý v tom, co dělá a to platí až do poslední minuty – neustále bojujeme,“ řekl španělský záložník.

Zápas byl na druhou stranu velkým zklamáním pro hráče Plzně, která už pomalu odjížděla domů s bodem v kapse. „Jestli jsem zažil někdy větší zklamání, tak jich nebylo hodně. Tohle bolí hodně. Celý tým se hrozně nadřel a pokazilo se nám to až v posledních vteřinách,“ řekl po zápase Limberský. Právě on byl nejblíže tomu, aby trefě Rodrígueze zabránil, u hráče však byl pozdě. „Normálně mám chodit hlídat přední tyč. Ale nějak jsem tušil, že by to mohli rozehrát takhle, tak jsem proti němu vysprintoval, aby mě trefil. Ale on to přese mě někudy procpal a zapadlo to do růžku. Trefil to fantasticky,“ dodal levý bek.

Trenér Pavel Vrba po zápase vypadal stejně tak zklamaně, na hráče však podle svých slov naštvaný být nemůže. „Z mého pohledu jsme byli aktivní. Snažili jsme se hrát útočný fotbal, snažili jsme se kombinovat. V závěru síly ubývaly, tlak soupeře narůstal, ale to bylo ovlivněné tím výsledkem. Jsem zklamaný z výsledku, ale určitě nejsem zklamaný ze hry,“ tvrdí kouč.

Ostatně v určitých momentech podle 48letého muže na lavičce Západočechů jeho svěřenci slavné Atlético i přehrávali. „Minimálně v první půli jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Dokonce si myslím, že jsme tam měli šance, které byly lepší než u soupeře. O to více nás to mrzí, protože jsme k bodu byli hrozně blízko. Věřím, že jsme podruhé ve Španělsku ukázali, že i my umíme hrát fotbal,“ dodal zklamaný Vrba.

Komentáře (1)
  1. U-RU-GUA-YO *BRAVO* z toho gólu sú ešte stále všetci paf…vrátane mňa :D


Komentáře

No trackbacks yet.