Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Osasuně: Simeone, Mendilibar, Courtois a Adrián

31/01/2012 22:40 // Sebyk // 547 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

Atlético včera zvládlo náročný zápas na Reyno de Navarra a vyválčilo v Pamploně nejtěsnější vítězství 1:0. Tři body Rojiblancos přinesl zejména bezchybný týmový výkon, ve kterém sice nevyčnívaly žádné individuality, ale všichni hráči bojovali jako jeden muž. Podobně po zápase mluvil i kouč Diego Simeone: „Byl to moc těžký zápas a velmi důležité vítězství. O naší výhře rozhodlo zejména nasazení, týmová práce a vzájemná odpovědnost hráčů. Doufám, že se nám tyto věci podaří udržet na vysoké úrovni i nadále,“ přeje si Cholo.

„Čelili jsme dnes silnému protivníkovi vyznávajícímu agresivní styl hry, navíc na jeho hřišti. Byl to myslím dobrý zápas, ukázkový, co se nasazení týmů týče. První půlhodina byla nadmíru vyrovnaná, ve druhé půlhodině jsme měli navrch, ale měli jsme po našem gólu využít další dvě dobré šance, které jsme si vytvořili. Bylo z toho pak zbytečné drama,“ litoval Simeone. „Po Falcaově šanci se Osasuna vrátila do zápasu a posledních patnáct minut tlačila, ale náš brankář předvedl dva výtečné zákroky, které nám zaručily vítězství,“ chválil argentinský stratég gólmana Thibauta Courtoise.

Simeoneho protějšek José Luis Mendilibar litoval zejména dvou zahozených šancí v závěru utkání, ale zároveň uznal, že Atlético si asi vítězství zasloužilo. „Předčili nás v nasazení i agresivitě, zejména v první půli. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, vytvořili jsme si dvě velmi dobré šance, kterými jsme mohli rozhodnout utkání v náš prospěch, ale jejich brankář dnes chytal skvěle,“ klaněl se kouč Osasuny včerejšímu výkonu Courtoise.

Samotný brankář, na kterého pěli ódy jak oba trenéři, tak i fanoušci Atlética, po zápase skromně tvrdil, že „zabraňovat gólům je přece jeho práce“. „Pod Simeonem jsme více v klidu. Před každým zápasem věříme, že se nám podaří udržet čisté konto. Nejdůležitější je, že moji spoluhráči vědí, že tam jsem a že se na mě mohou spolehnout. Já pak s každým zákrokem získávám na sebevědomí,“ hledá Courtois příčiny své čtyřzápasové neprůstřelnosti.

Jeho spoluhráč Adrián López vidí klíč stávající série zejména v týmové práci. „Jako tým jsme teď více kompaktní, když bráníme i když útočíme. Pracujeme teď více týmově. Snažíme se nedávat soupeřům mnoho místa a daří se nám. Jsme teď velmi spokojeni,“ poodhaluje mladý forvard atmosféru, která nyní panuje v kabině Atlética. „Simeone přinesl jednu důležitou věc – a to přístup, že jdeme od zápasu k zápasu a postupně sbíráme body. Musíme i nadále pokračovat stejným způsobem. Teď nás čeká Valencia, což bude velmi těžké utkání, ale jsme plně koncentrovaní,“ ukončil odhodlaně Adrián.

Komentáře (3)
  1. *BRAVO* Proti Vale to bude těžké, dneska proti Barce hrála velmi dobře, ale pokud to bude zase takový týmový výkon, tak věřím ve tři body. Je až neuvěřitelné, jak Cholo ten tým stmelil. Přitom za Manzano to byly ty samé kecy s tím že dem od zápasu k zápasu :D

  2. prijde, ze skoro furt tvrdi to samy dokola, az na to, ze pod simeonem to zkratka vypada pravdive :D


Komentáře

No trackbacks yet.