Ohlasy po Málaze: Simeone, Adrián a Pellegrini

06/05/2012 18:52 // Andres // 444 zobrazení // zdroj: forzaatleti.com, clubatleticodemadrid.com

Atlético Madrid včera s vypětím všech sil bojovalo s Málagou. Další infarktový závěr však tentokrát znamenal tři body pro Colchoneros a Simeoneho svěřenci tak stále drží naději na Ligu mistrů. Vzhledem k vyrovnanosti ligy však také stále mohou skončit až osmí.

Včerejší zápas, který byl rovněž ve znamení rozloučení veterány Antoniem Lópezem a Luisem Pereou, by se dost dobře dal rozdělit na dvě úplně rozdílné utkání – v jednom dominovala Málaga, ve druhém to bylo Atlético, kdo převzal otěže. Ani novináři po prvním poločase nevěřili, že by Rojiblancos dokázali zápas vyhrát, na to však Simeone odpověděl suše: „Kdo viděl jen druhý poločas, si zase nemohl představit, že bychom prohráli.

Zápas měl dvě velmi rozdílné části. V prvním poločase měla Málaga několik příležitostí dostat se do vedení. My jsme měli problém něco uhrát mezi jejich řadami. Přesto jsme měli jednu velmi jasnou Falcaovu šanci. Ve druhém poločase jsme začali hrát lépe, záloha hrála mnohem výše, hra se přesunula na jejich půli a z toho také přišly branky,“ podal trenér Simeone analýzu utkání.

S ligovou pozicí je Cholo spokojený „Liga je stále otevřená,“ řekl trenér. „Kdyby mi někdo v lednu řekl, že skončíme takto, bral bych to hned,“ zapomíná možná trochu Simeone na to, že si vytyčil jako cíl čtvrté místo, které je už vcelku nepravděpodobné.

Pár slovy se vrátil i ke včerejšímu vyznamenání Lópeze a Perey. „Bylo to krásné. Nejhezčí bylo gesto hráčů, když slavili gól s jejich dresy. Antonio i Luis Perea jsou výjimeční lidé, zodpovědní, skvělí kapitáni. To, co tu jako profesionálové zanechali, doufejme, poslouží těm, co přijdou po nich.

Velmi šťastný byl po zápase i Adrián, který dal druhý gól Atlética. „Dnešní zápas byl velmi těžký. Nakonec jsme ale proti týmu jak Málaga dokázali otočit, takže máme velkou radost,“ začala sedmička v útoku Colchoneros. „Řekli jsme, že budeme bojovat až do konce. Dnes byla poslední šanci. Teď máme pořád možnost [Ligy mistrů], tak musíme pokračovat v boji.“ 24letý Španěl také poznamenal, jak důležité bylo vítězství nejen z hlediska dalších naději na milionářskou soutěž. „Bylo to důležité pro možnou kvalifikaci do Ligy mistrů, ale také pro morálku. V posledním domácím utkání před finále nám ji fanoušci hodně posílili,“ dodává Adrián.

Hodně rozmrzelý byl naopak Manuel Pellegrini, který si postěžoval na efektivitu Colchoneros: „Nemyslím si, že by byl výsledek fér. S šancemi v prvním poločase jsme utkání mohli rozhodnout. Atlético mělo ve druhém poločase příležitostí jen pár, ale skórovalo hned dvakrát,“ řekl po zápase trenér Málagy. Na chybně neuznaný gól se ale nehodlal vymlouvat. „Nevim [, jestli byl chybně neuznán]. Z mé pozice jsem to neviděl. Jestli rozhodčí, rozhodl špatně, tak je mi to líto, ale utkání nám uteklo v prvním poločase, jak jsem řekl.

Spíše než že by se Atlético vzpamatovalo, jsme se my stáhli. Začali jsme ztrácet balón a byli jsme donuceni hrát na protiútoky a standartní situace. Díky tomu mohlo Atlético víc útočit a přitom ani moc neriskovat,“ přidal Pellegrini svou analýzu.