Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Laziu: Simeone, Reja, Juanfran, Domínguez a Godín

25/02/2012 00:19 // Andres // 463 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com

Diego Simeone úspěšně dokončil své první kolo v evropských pohárech, když po výhře 1:0 se svým milovaným Atléticem vyřadil stejně oblíbené Lazio. Jedenáctka jím vyslaná mohla naznačovat, že Cholo bere postup jako víceméně jistou věc, je ale rád, jak k utkání jeho svěřenci přistoupili: „Nikoho nepodceňujeme, respektujeme naše soupeře,“ řekl kouč Rojiblancos, který následně i vysvětlil, proč volil de facto čtyři střední obránce: „Přemýšleli jsme, co tým potřebuje – pokrýt křídla. Domínguez i Perea byli zaměstnáni zastavováním čtyř ofenzivních hráčů Lazia.

Trenér také našel několik pochvalných slov pro Salvia, který byl velmi aktivní: „Salvio dodává kádru hloubku a rychlost. Pracoval s Kokem a Adriánem na obou stranách,“ hodnotil kouč, který pochválil i Kokeho, jenž včera neměl nejlepší zápas: „Koke je výjimečný hráč, hrál velmi dobře. Je to všestranný hráč a to miluju. Má velkou kvalitu, ale co je na něm nejlepší je, že se ještě může a bude zlepšovat.

Edy Reja, pro kterého včerejší zápas kvůli neshodám s vedením byl zřejmě tím posledním, hledal výmluvy v náročnějším programu: „Atlético mělo teď tři volnější měsíce a bylo na tento zápas lépe připraveno. Neměli jsme štěstí v prvním zápase a efekt toho nás přemohl. Hrát každé tři dny nám navíc přineslo mnoho zraněných hráčů,“ který však také uznal, že Atlético bylo zkrátka lepším týmem, za čímž stojí zejména jeho nový kouč: „Simeoneho tým je velmi dobrý a ukázal to i v tomto souboji. Po zápase jsem byl Simeonemu pogratulovat, on změnil tvář tohoto mužstva.

Juanfrana Torrese včera v obraně, kde doposud exceloval, zastoupil Perea, i na své obvyklé pozici, tedy na křídle, si ale vedl nadprůměrně: „Jsem spokojený na pozici, na které mě trenér nechal hrát,“ řekl brousič pravé lajny. Juanfran si za své poslední výkony také vysloužil při střídání potlesk ve stoje: „Všiml jsem si, že hodně lidí mi fandí. Tvrdě jsem pracoval od prvního dne, kdy jsem navlékl tento dres, a dále pracuji na tom, abych se každým dnem zlepšoval. Věci zkrátka pod novým koučem a s novou týmovou dynamikou vychází.

Na jiné pozici než obvykle nastoupil také Álvaro Domínguez, který si vyzkoušel post levého beka. Ten shledává Lazio velmi záludným týmem a je rád, že vše dobře dopadlo: „Italské týmy jsou takové. Vyčkávají na svou šanci a snaží se vytěžit maximum ze standardních situací, ale naštěstí jsme je ubránili,“ pověděl stoper Atlética.

Na závěr si novináři vyhlédli ještě Diega Godína, jenž se předvedl skvělým výkonem a navíc vstřelil po rohovém kopu také vítěznou branku: „Jsem šťastný za ten gól a samozřejmě taky za postup do dalšího kola. Odvedli jsme skvělou práci, vyhráli jsme a udrželi čisté konto,“ sdělil žurnalistům Godín, který také poslal vzkaz Barceloně: „Tohle je fotbal a každý může porazit každého.

Komentáře (1)
  1. je fajn, ze cholo pochvalil tota i kokeho (i kdyz ten podle me nic moc nehral), oba dva to moc potrebuji a tohle dela cholo dobre…
    ta standing ovation pro juanfrana byla hrozne hezka – pili a usilim from zero to hero :-)


Komentáře

No trackbacks yet.