Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Hapoelu: Raúl García spokojený s povedeným návratem

21/09/2012 19:46 // Andres // 741 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, uefa.com

Atlético Madrid má za sebou náročný výlet do Izraele. Trenér Simeone ukázal, že obhajoba vítězství v Evropské lize pro něj zdaleka není prioritou, když k utkání nepovolal své největší hvězdy, přesto tým veze z hřiště Hapoelu Tel Aviv 3 body za pohodlnou výhru.

Jsem nadšený. Měli jsme skvělý první poločas, ale taky proto, že hráli kluci, pro které to bylo poprvé celých 90 minut v sezóně, a zvládli to bez problémů. Ukázali jsme odhodlání, pokoru a vůli pracovat jako tým,“ řekl trenér Simeone médiím po zápase.
Cholo ještě ve své trenérské kariéře v evropských pohárech neztratil ani bod a je zasypáván superlativy, podle něj je však klíčem k úspěchu využití celého kádru. „Diego Costa je velmi důležitým hráčem. Máme Adriána, Raúla García nebo Falcaa, což jsou skvělí hráči, ale musíme poznat možnosti tohoto týmu, takže každý bude hrát chvilku. Nerad někoho označuju členem základním sestavy a někoho střídajícím hráčem, všichni jsou oddaní týmu a svému klubu,“ říká Simeone.

Po roce na hostování v Osasuně se poprvé v základní sestavě objevil Raúl García. Ten neváhal, navázal na povedenou sezonu v místě, odkud pochází, a patřil k nejlepším hráčům posledního zápasu, o čemž svědčí dvě založené gólové akce a jedna branka navrch. „Kouč ví o mých schopnostech a já jsem rád, že se mi při návratu do sestavy podařilo skórovat,“ začal Raúl García.

Ten také vysvětlil, že šetření Falcaa a spol. nemělo nic společného s podceněním soupeře. „Je pravda, že jsme přijeli bez několika důležitých hráčů, ale v žádném případě jsme si nemysleli, že by zápas měl být lehký, nebo že bychom do něj nešli naplno. Kluci do toho dali všechno a dali jsme jasně najevo, že chceme mít obhajobu ve svých rukou,“ říká baskický záložník.

Raúl García taky novinářům jasně sdělil, že si tým vzal ponaučení z ligového utkání s Rayem, kdy přes vedení 4:0 nebylo Atlético daleko od ztráty bodů. „Nebylo to lehké, ale tým tvrdě pracoval, aby domů přivezl 3 body. Když nejste plně koncentrovaní, vše se může pokazit, jak jsme málem viděli nedávno. S tvrdou prací a pokorou ale můžete dosáhnout čehokoliv,“ zdůraznil.

Letošní soutěžní premiéru si připsal v bráně Sergio Asenjo, který působil jistě a žádnou ze tří střel, které na něj mířily, za svá záda nepustil. „Hodně hráčů nějakou dobu nehráli a dnes ukázali, že se na ně tým může spolehnout. Já tvrdě trénuju a kdykoliv mi kouč řekne, že mám hrát, odevzdám všechno,“ řekl ukázkový profesionál v bráně Colchoneros.

Zklamání naopak zavládlo na opačné straně, kde jedinou světlou výjimkou na bezzubé hře Hapoelu byl mladý forvard Ben Chaim. „Při vší úctě k Atléticu, zápas jsme jim darovali. Udělali jsme tři chyby a prohráli jsme. Jinak je ale skvělou zábavou účastnit se evropských pohárů, něco pro mě úplně nové,“ sdělil médiím Izraelec.

Zkušený Eric Djemba-Djemba taky nehází flintu do žita. „Začali jsme dobře, ale pak jsme se dopustili velkých chyb a proti týmu jako je Atlético za to velmi rychle zaplatíte. Myslím, že náš tým může hrát na potřebné úrovni a konkurovat, ale to se dnes prostě nepovedlo,“ dodal záložník.

Komentáře (3)
  1. Asenja bych moc rád viděl častěji, ten kluk opravdu maká a v zápase vždycky předvede spolehlivý výkon. Nemít před sebou Courtoise, tak myslím, že by mohl byt bez problémů jedničkou…

  2. RG valce bych videl radsi na hristi casteji, to samy i emreho a asenja. prekvapilo me, ze aspon RG cholo proti pucele nenasadil…


Komentáře

No trackbacks yet.