Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Hannoveru: Simeone, vtipálek Cerezo a hráči

06/04/2012 23:09 // Andres // 635 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com, uefa.com

Atlético Madrid pokračuje ve spanilé jízdě Evropskou ligou. Zatímco ve španělské lize střídá povedené představení matný výkon, v Evropě nastřádali Madriďané už devět po sobě jdoucích vítězství a včera se stali prvním týmem, který v této sezóně překonal Hannover 96 na domácím hřišti v základní hrací době. Postupují tak zaslouženě do semifinále chudší sestry Ligy mistrů.

Diego Simeone označil čtvrtek za významný okamžik, po dvou letech totiž Atlético dostáhlo opět na finálovou čtyřku Evropské ligy. „Dnešek je důležitým dnem, protože učinily mnoho Atlétů šťastnými. Být mezi nejlepšími v Evropě je dobrý pocit,“ řekl kouč po zápase. Ten také pronesl několik slov na adresu svých dvou střelců. „Není potřeba nic o Falcaovi a Adriánovi říkat. Ti hráči nemají strop,“ dodal Cholo.

Velké pozdvižení vyvolal Adriánův gól. Ten nejprve od obránce vybojoval míč, obtočil se kolem něj, aby ještě obehrál brankáře a dalšího hráče. Pak přesně zakončil. Do té doby ale trnul snad každý, 24letý Španěl mohl zakončovat klidně o 10 sekund dřív. „Kdyby to nedal, je mrtvý,“ poznamenal vtipně prezident klubu Enrique Cerezo. Sám střelec však měl podle svých slov vše dobře promyšlené. „Při tom gólu jsem jasně viděl, že musím zaseknout a vyšlo to,“ popsal Adrián gólový moment.

Velkou radost z postupu měl pochopitelně i Diego, který sehrál klíčovou nahrávací roli u obou branek. „Jsme velmi šťastní. Mám další šanci zahrát si semifinále, což je důležité pro každého hráče. Dnešek byl významným krokem a já mám radost, že jsem pomohl svému týmu,“ neskrýval nadšení Brazilec. Ten také ještě jednou připomněl domácí bilanci Die Roten. „Bylo to velmi těžké. Bylo to 11 měsíců, co tu neprohráli, a mají velmi silný tým. Přijít sem a vyhrát vyžadovalo velmi dobrý výkon. Hráli jsme chytře a dosáhli jsme požadovaného výsledku,“ dodal Diego, který přemýšlí dál. „Doufám, že Evropskou ligu letos vyhrajeme, ale pořád je ještě brzo mluvit o takových věcech. Samozřejmě je to naším cílem, ale první se musíme dostat přes semifinále. Proti Valencii to bude těžké,“ myslí si playmaker Atlética.

Se svou analýzou přišel i Thibaut Courtois, který tentokrát neměl moc práce a na míč si šáhl víceméně jen při krytí rohových kopů. „V prvním poločase jsme bránili opravdu dobře, ale vepředu jsme se k ničemu nedostali. O poločase nám kouč řekl, že musíme hrát jinak a po změně stran jsme byli mnohem lepší a dali jsme dva góly,“ řekl brankář Atlética, který se už těší na další fázi soutěže. „Semifinále je velmi výjimečné pro každého fotbalistu, protože šance hrát nějaké se vám může naskytnout jen párkrát v kariéře. Teď nás čeká Valencia, jeden z nejlepších týmů ve Španělsku, tak uvidíme,“ dodal Belgičan.

Druhé straně naopak nezbylo nic jiného než smutek z vyřazení. „Samozřejmě, že je to velké zklamání. Myslím, že to bylo v první půli velmi těsné, žádná strana si nevytvořila moc šancí. Věděli jsme, že musíme být trpěliví a že jeden gól může změnit celý zápas. Byli jsme až do konce ve hře, ale když dali gól, bylo to už složité,“ řekl novinářům po zápase útočník Abdellaoue, který odehrál posledních 20 minut.

Komentáře (1)
  1. To by mě zajímalo, jestli to Adrián měl opravdu tak nalajnované, protože u toho jeho gólu sem myslel, že mě trefí :D


Komentáře

No trackbacks yet.