Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Granadě: Simeone, Resino, Gabi a Miranda

12/03/2012 23:06 // Andres // 671 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Téměř 54 000 fanoušků včera na stadionu Vicenteho Calderóna přihlíželo podprůměrnému výkonu Atlética, který však nakonec na tři body proti Granadě stačil. I oni byli důležitým faktorem, jenž k vítězství přispěl, a věděl to to i El Cholo, který celý zápas zdviháním rukou žádal o další a další podporu z hlediště. „Nechal bych lidi poslechnout si z lavičky to burácení davů, je to úžasné,“ pravil po zápase Simeone.

Jsem spokojený, že tým vyhrál, aniž bychom hráli dobře, protože to ukázalo charakter mužstva. Nemůžeme hrát vždycky dobře,“ myslí si kouč Colchoneros. Argentinec ve službách Atlética také klasicky pochválil několik svých svěřenců. Tentokrát to byl Arda Turan a Falcao. „Arda uklidnil hru, odpočívali jsme s míčem na kopačkách. Závěrečné minuty byly nejlepší z celého zápasu,“ ocenil Cholo tureckého záložníka. „Falcao nezažil dobrý zápas, ale nikdy jsem nepomyslel na to, že bych ho vystřídal. Je to rozený střelec a já jsem věděl, že nakonec gól dá,“ řekl Simeone o Kolumbijci, na něhož se snáší kritika snad pokaždé, když nedá branku.

Zklamaný nebyl ani Abel Resino, který své muže pochválil za vynaložené úsilí. „Granada bojovala a zasloužila by si víc. Chybí nám dobrý výsledek, ale s hráči jsem velmi spokojený,“ řekl bývalý brankář Atlética. Ten také označil 82. minutu za klíčovou pro konečný výsledek: „Vyloučení Henriqueho narušilo rovnováhu hry. Musím se na ten moment ještě v klidu podívat. Kdo ví, co by se bývalo mohlo stát, nebýt té karty,“ připomněl Abel sporný moment.

Velmi speciální byl zápas pro Gabiho, odchovance Atlética, který se oklikou přes Zaragozu nakonec dostal ke svým 100 zápasům i za Colchoneros: „Je velmi pěkné odehrát 100 zápasů. Budu pokračovat v práci a snad jich tu ještě odehraju mnohem více,“ poznamenal jeden ze zástupců kapitána, který rovněž ocenil podporu fanoušků: „Zase jednou byli fanoušci součástí naší výhry. Moc dobře víme, jak je pro nás jejich podporu důležitá. S jejich přízní a zapálením určitě ještě budeme moci zabojovat o příčky zajišťující Ligu mistrů.

Gabi také zápas s Andalusany přirovnal k předchozím zápasům, kdy bylo Atlético blízko vítězství, v šancích však selhali. Tentokrát to bylo naopak – předvedená hra byla slabá a šancí málo, přesto to bylo za cenné tři body. „Byl to těžký zápas. Začali jsme trochu nejistě, ale našli jsme si cestu a hráli jsme chytře. Dali jsme strategicky důležitý gól. Předtím jsme takové zápasy ztráceli, takže je důležité, že je zase vyhráváme,“ dodal 28letý Španěl.

Na zápas určitě také nezapomene João Miranda, který otevřel skóre zápasu svou první brankou v dresu Atlética. „Nejdůležitější je, že jsme vyhráli. Gól je výsledkem tvrdé práce na tréninku. Granada byla dobrým soupeřem a hodně nám to znesnadnila, ale nakonec jsme získali tři velmi důležité body,“ řekl tisku brazilský stoper.

Komentáře (2)
  1. aspon ze si uvedomujou, ze hrali hrozne. uz jsem se fakt bal, ze simeone rekne neco ve smyslu predchozich prohlaseni :D

  2. Já teda nevim, proč bychom nemohli hrát pořád dobře? :D To je úplně demotivující věta… na druhou stranu se ale stačí třeba podívat jakým stylem vyhrává Manchester United tituly, můžem si z nich klidně vzít příklad, pokud z tuho budou vždycky tři body – ukopané haluze v nastaveném fergie time :D


Komentáře

No trackbacks yet.