Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Getafe: Simeone, Salvio, Perea a Luis García

02/04/2012 23:03 // Andres // 545 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, marca.com

Rojiblancos si včera smlsli na bezbranném Getafe a po trapasu v Zaragoze zase všechny naladili na vlnu euforie. Salvio, Diego a Falcao rozhodli o výhře 3:0 a spolu s více či méně překvapivými ztrátami ostatních rivalů také o tom, že je Atlético také papírově opět ve hře o příčky zajišťující Ligu mistrů. To, jestli je nadšení předčasné, jako tomu u Colchoneros obvykle bývá, se ukáže nejprve příští víkend, kdy Simeoneho parta navštíví letos silné Levante a ví to i sám kouč: „Jsou tady nějaká očekávání, a kde jsou očekávání, tam jsou i naděje. My Atléti víme, že se někdy [až moc] nadchneme.

V první půli to bylo vyrovnané utkání. Po malých krůčcích jsme se začali dostávat do hry, pak přišel v důležitou chvíli šťastný gól, utkání bylo pořád velmi těsné,“ popsal Simeone klíčový moment. Neskrýval ani nadšení nad neúnavností svých svěřenců: „Druhý poločas byl neuvěřitelný. Atlético bylo opět přesvědčivé, vypadalo to, jako bychom ve čtvrtek vůbec nehráli,“ dodal kouč.

Simeone je pochopitelně také spokojen z návratu svých klíčových hráčů: „Opět se můžeme spolehnout na Diega a Tiaga a když je celé naše mužstvo k dispozici, je velmi konkurenceschopné a na velmi vysoké úrovni,“ myslí si El Cholo. „Diego má jinou kvalitou, je to odlišný hráč, a když přes něj jde míč, vždy to vypadá, že se něco stane. Ať už je to Arda, Adrián nebo Salvio, všichni si s ním velmi dobře rozumí, Falcao jej potřebuje, potřebují jej i krajní beci, střední záložníci…Jsem velmi rád, že je zpět,“ dodal na adresu brazilského kouzelníka Simeone

Argentinský trenér také vysvětlil, proč nenasadil Adriána. Nebylo to kvůli rotacím, ale bylo to založeno vyloženě jen na výkonnosti: „Adrián nehrál, protože Salviovi se více daří. Cítil jsem, že má hrát Salvio.

Sám střelec po zápase doslova zářil. Není divu – v posledních 10 zápasech nasázel Salvio šest branek a snad poprvé během svého angažmá v Atléticu naplno ukazuje svůj dlouho skrytý potenciál. „Jsem šťastný, že jsme vyhráli, ale navíc jsem dal zase gól. Mám obrovskou radost,“ řekl Toto, který přiznal, že k brance mu dopomohla notná dávka štěstí: „Ta hlavička spadla do brány, ale lhal bych, kdybych řekl, že jsem to tak chtěl trefit. Svedl jsem hlavičkový souboj se soupeřem a díky Bohu to šlo do šibenice.

Trenér Atlética také překvapivě obměnil stoperskou dvojici a vytěžovaného GodínaMirandou nahradil DomínguezemPereou. „Chtěl jsem trochu oživit obranu. Miranda a Godín teď hráli hodně po sobě jdoucích zápasů a já sem chtěl prostřídat oba, ne jen jednoho,“ vysvětluje Simeone. „Dnes odehráli Perea i Domínguez skvělý zápas. Kluci vědí, že mohou kdykoliv nastoupit,“ dodal kouč.

Právě jeden z této dvojice, Luis Perea, naznačil, že v létě, kdy mu končí smlouva, Atlético nejspíš opustí: „Do konce sezóny zbývá měsíc a půl. Já odejdu s hlavou vztyčenou, protože jsem ze sebe vydal to nejlepší, co mohu nabídnout. Víc pro tuto chvíli nemohu říct,“ řekl novinářům rekordman v barvách Colchoneros.

Se Simeonem na názoru na průběh utkání shodl i Luis Garcia. „Do poločasu to bylo velmi vyrovnané. Klíčem bylo, že se dostali do vedení, přitom pro to neudělali nic. Ve druhém poločase jsme pak nepředvedli nic. Rozdíl ve skóre je možná až příliš velký, ale vyhráli zaslouženě,“ podotkl trenér Getafe, který také pochválil, jak Cholo změnil hrací styl Atlética: „Podle mě změnil styl správně. Atlético je týmem protiútoků, jsou velmi rychlí a ukazují, že je tu i jiný druh fotbalu než tiki-taka.

Komentáře (1)
  1. Zaujalo mě to Pereovo prohlášení. Na druhou stranu je super, že pořád odvádí 110% výkony, i když asi ví, že mu nebude prodlouženo….
    Jsem taky rád, že Cholo tak vidí důležitost Diega a že zatlačí na vedení, aby ho udrželo…


Komentáře

No trackbacks yet.